اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812084536812920

کرونا ویروس و سفر اضطراری

کد: 139812084536812920

http://bit.ly/2uEFjmA

، (اخبار رسمی): می‌گویند کرونا ویروس به شدت دموکرات است؛ یعنی فقیر و غنی و زن و مرد نمی‌شناسد و پایش که به میان بیاید با همه یک جور تا می‌کند. برای همین وزیر بهداشت از مردم خواسته ترددهای بین شهری خود را به حداقل برسانند. در این بین تکلیف سلامت و بهداشت فردی که مجبور به انجام یک سفر اضطراری باشد چیست؟

کرونا ویروس و سفر اضطراری
کرونا ویروس و سفر اضطراری

بعد از مشخص شدن ابتلای چندین تن از هموطنان در استان قم و چند شهر دیگر به کرونا ویروس، وزیر بهداشت ایران اعلام کرده است :« به قرنطینه کردن شهرها به دلیل اعتماد به آموزش و فرهنگ اعتقادی نداریم» این یعنی مردم نباید جز در موارد ضروری به مسافرت بپردازند و برنامه سفر تفریحی فعلا باشد برای وقتی مناسب‌تر. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا کرونا ویروس شرایط فردی که ماموریت و سفر شغلی در پیش دارد را درک می‌کند؟ 

گام اول : درک شرایط کارفرما!

همیشه همه چیز آن طور که ما دلمان می‌خواهد پیش نمی‌رود؛ گاه کارفرمایان ما و شما ضرورت‌هایی را می‌بینند که ما قادر به درکشان نیستیم! ماموریت‌های شغلی که یکباره و بدون هماهنگی به آدم ابلاغ می‌شوند جزو همین دست ضرورت‌ها هستند. اگررفتنی شدید، بدبینی را کنار بگذارید و وحش‌تزده نباشید. اضطراب سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند. پس قوی باشید و مثبت اندیش؛ با رعایت نکات بهداشتی، همه چیز خوب پیش برود.

گام دوم : رصد کنید

مهم ترین نکته قبل از هرچیز اطمینان از سلامتی خودتان است. به علایم اولیه بروز کرونا توجه کنید: سردرد، تب، گلو درد، سرفه‌های خشک مداوم و بدن درد. اگر این علایم را هرچند به صورت خفیف در خود دارید لازم است بیخیال سفر شوید و به جایش به اولین مرکز بهداشتی که به محل سکونتتان نزدیک‌تر است مراجعه کنید.

گام سوم : ژل ضدعفونی و لزوم شستشوی مداوم

ظاهرا سالم هستید و توپ هم نمی‌تواند شما را تکان دهد؟ امیدواریم که اینطور باشد! اما باید بدانید کرونا می‌تواند بین دو تا چهارده روز بی هیچ علامتی در بدن شما مخفی شود! این در حالی است که طی این مدت فرد ناقل این ویروس همچنان می‌تواند دیگران را آلوده کند بنابراین لازم است همچنان به رعایت اصول بهداشتی توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم یک ژل ضدعفونی دست را همیشه همراه خود داشته باشید. می‌توانید از شیشه عطری که خالی شده برای نگاه داشتن الکل استفاده کنید و به این صورت اسپری آن نیز آسان می‌شود.

گام چهارم : ماشین شخصی و لاغیر

حتی الامکان دور تردد با وسایل نقلیه عمومی را خط بکشید و اگر می‌توانید با ماشین شخصی به شهر مقصد بروید. امکان ابتلا به ویروس در مکان‌های شلوغ و پر ازدحام مثل هواپیما، قطار و اتوبوس بیشتر است. اگر باز هم مجبور شدید با وسایل نقلیه عمومی تردد کنید چند توصیه داریم : از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید، با ماسک، دهان و بینی را تا زیر چشم‌ها بپوشانید و در نهایت دست‌ها را از ناحیه تی (T) شکل صورت (چشم ها، دهان و بینی) دور نگاه دارید. شستشوی مداوم دست‌ها فراموش نشود!

گام پنجم : از پایانه تا هتل

اگر هتلی که برای اقامت شما در نظر گرفته شده سرویس ترنسفر ندارد تا شما را به آنجا برساند و شما مجبور هستید با تاکسی بروید از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنید که امکان پرداخت آنلاین هزینه در آن‌ها وجود دارد تا از لمس پول کاغذی و پول خردهای آلوده دور بمانید. به همین ترتیب هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز یا دستگاه‌های شارژ بلیت الکترونیک احتیاط به خرج دهید و از دستمال یا دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.

گام ششم : هتل و مسائل مربوطه

دستگیره درهای اتاق و سرویس‌های بهداشتی را در بدو ورود خود با اسپری الکلی یا ضدعفونی کننده‌ای که با خود آورده‌اید ضدعفونی کنید. اگر درباره بهداشت هتل محل اقامت خود اطمینان ندارید رو بالشی و محلفه تمیز با خود ببرید و تنها برای خواب به تخت خواب بروید تا آلودگی‌های لباس و محیط بیرون به محل خواب انتقال نیابند. بهتر آنکه حتی لباس خواب خود را بیاورید. اگر انتخاب هتل بر عهده خودتان است مدرن‌ترها و نوسازترها را به قدیمی سازها ترجیح دهید.

گام هفتم : باید و نباید خوردنی‌ها

فعلا قید صبحانه هتل و هر نوع غذایی که به صورت رو باز سرو می‌شود را بزنید و در مدت اقامت خود از غذاهای کنسروی و نان‌های بسته بندی استفاده کنید. فلافل و سمبوسه و خلاصه هر نوع خوراکی که در خیابان عرضه می‌شوند هرچقدر هم خوشمزه به نظر بیایند فعلا خط قرمز شما هستند. چند حبه سیر تازه میل کنید تا سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کند. پودر زنجبیل را هم می‌توانید همراه با چای یا هر نوع نوشیدنی داغ دیگر میل کنید. در مجموع میوه‌ها و سبزی‌های تازه هم کمک کننده است فقط باید قبل از مصرف خوب شسته شوند. ضدعفونی کردن دست‌ها قبل از صرف غذا که یادتان نرود.

گام هشتم : روز موعود، روز همایش

اول آنکه ما تعجب می‌کنیم چطور شرکت شما در این شرایط همچنان همایش برگزار می‌کند اما!حالا که هم دلتان می‌خواهد سالم بمانید و هم تمایل ندارید شغل خود را از دست دهید خوب گوش کنید: از خودکار و لوازم تحریر شخصی خود استفاده کنید و آن‌ها را مثل مسواک، به هیچ کسی قرض ندهید. با افراد دست ندهید و به جایش لبخند بزنید و تعظیم کوتاه و محترمانه داشته باشید. اجازه ندهید پوزخندهای همکارانتان شما را معذب کنید. از فردی که علایم سرما خوردگی دارد حداقل یک متر فاصله بگیرید. اگر حفظ فاصله برایتان مقدور نیست علاوه بر استفاده از ماسک و ژل ضدعفونی، دعا کنید کرونا نداشته باشد.

گام نهم : بحث سیاحت و دور دور

سعی کنید سرگرمی‌هایی پیدا کنید که نیاز به خروج شما را به حداقل می‌رسانند؛ مطالعه، تماشای فیلم و سریال روی لپ تاپ و ... و از این دست سرگرمی‌ها. باید بدانید فعلا حضور در مکان‌های پر تردد مثل مراکز خرید و جاهای دیدنی منطقی نیست. اما اگر به هر دلیلی مجبور به رفتن بودید حواستان باشد دستتان را تا حد ممکن در جیب‌هایتان نگاه دارید و از لمس سطوحی مثل ضریح، میله‌های حاشیه پله‌ها و دکمه‌های آسانسور و جاهایی که احتمال آلودگی شان زیاد است پرهیز کنید. مثلا هنگام حضور در نمازخانه، مهر نماز و کتاب دعای شخصی خود را داشته باشید.

گام دهم : خودخواه نباشید

اگر همه این کارها را کردید و باز در نهایت به هر علت متوجه علایم کرونا در خود شدید همان جایی که هستید بمانید. فرقی نمی‌کند چند کیلومتر از خانه و کاشانه تان دورید؛ شما باید مانع از نشر ویروس به همشهریان خود و نیز همسفرانتان باشید. هرچه زودتر خود را به مراکز بهداشتی معرفی کنید و به خانواده درباره شرایط پیش آمده اطلاع دهید. ضمن حفظ آرامش، امید و خونسردی، تنها به بهبودی خود فکر کنید. اگر هم علایم کرونا نداشتید، هرچه سریع‌تر برگردید. کسی از شما انتظار سوغاتی ندارد.

آگاهی، آگاهی و آگاهی

مسئولین و مردم همه در کارزاری علیه کروناویروس، این مهمان ناخوانده بسیج شده‌اند. حالا مهم است که هوشیار باشیم، تنها به منابع موثق اتکا کنیم و با انتشار اخبار غیرواقعی و دروغ همدیگر را آزرده نسازیم. کرونا ویروس قطعا شرایط شغلی شما را درک نمی‌کند و سرش نمی‌شود امکان دارد اخراج شوید. اما می‌توان امیدوار بود همه چیز خوب پیش برود چون وقتی همه اصول بهداشتی را رعایت کنید خطر ابتلای شما هم کاهش می‌یابد. سفر بی خطر.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]