اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812084538212076

درمان ریزش موی ارثی با قارچ گانودرما

کد: 139812084538212076

http://bit.ly/2vhapBe

، تبریز , (اخبار رسمی): قارچ گانودرما به دلیل خواص ضد التهابی که دارد موجب بهبود گردش خون در پوست شده و با تقویت فولیکول‌های مو به افزایش رشد و تقویت موی سر کمک شایانی می‌کند. همچنین این افزایش گردش خون در پوست سر از سفیدی زودرس موها نیز جلوگیری می‌کند.

درمان ریزش مو ارثی با قارچ گانودرما
درمان ریزش موی ارثی با قارچ گانودرما

سه خاصیت قارچ گانودرما لوسیدوم برای رشد مجدد مو

گانودرما به عنوان مهار کننده DHT

هورمون جنسی دی هیدروتستوسترون  یا به شکل مختصر DHT که از تستوسترون توسط آنزیم شناخته شده ۵α- ردوکتاز (reductase) ساخته شده است. این یک فرایند طبیعی است که برای اکثریت افراد مضر نیست. مردان مبتلا به ریزش مو ژنتیکی، نسبت به این هورمون (DHT) در پوست سر حساس هستند. این اصلی ترین دلیل بروز ریزش موی آندروژنیک (AGA) است.

خوشبختانه با مهار مناسب ریزش مو، می‌توان رشد مو را به شیوه طبیعی و بدون آسیب برگرداند. یکی از این شیوه‌های جلوگیری از ریزش مو، استفاده از قارچ گانودرما است. در سال ۲۰۰۵، محققان ژاپنی مطالعاتی بر روی قارچ گانودرما و اثرات مهار کنندگی آنزیم  ۵α- ردوکتاز انجام دادند. ابتدا، عصاره‌های اتانولی هر یک از ۱۹ گونه قارچی را تهیه کردند. محققان در بخش اول این مطالعه، عصاره‌های اتانولی را به سوسپانسیون حاوی میکروزوم کبد و پروستات موش اضافه کردند.

هدف از این مطالعه تعیین درصد فعالیت مهاری هر یک از نمونه‌های قارچی بود. به طور کلی، قارچ گانودرما مهار کننده موثری برای ۵α- ردوکتاز است. بنابراین، میزان DHT تولید شده در بدن کاهش می‌یابد. برای افراد مبتلا به ریزش موی آندروژنیک AGA، این نکته مهمی است. این بدان معنی است که  قارچ گانودرما می‌تواند سطح هورمون DHT را کاهش داده و از کوچک شدن فولیکول‌های مو حساس به DHT محافظت کند.

گانودرما به عنوان یک ضد میکروب

با افزایش سریع مقاومت آنتی بیوتیکی، روش‌های طبیعی مبارزه با میکروب‌ها، محور اصلی تحقیقات علمی شده‌اند. پس جای تعجب نیست، گانودرما و سایر گیاهان دارویی چینی تحت مطالعه گسترده‌ای قرار گرفته‌اند. به همین خاطر، این قارچ هزاران سال است در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال ممکن است با تعجب بگویید آیا این خاصیت ضد میکروبی گانودرما برای رشد مو مفید است؟

در نظر داشته باشید که تمام انواع ریزش مو به علت حساسیت به هورمون جنسی DHT نیستند. برخی انواع ریزش مو توسط عوامل دیگری مانند عفونت‌های قارچی و رشد بیش از حد باکتریایی ایجاد می‌شود. حال با افزودن عامل ضد میکروبی مانند قارچ گانودرما به موهای خود، نه تنها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پوست سر شما سالم می‌ماند، بلکه می‌توانید از مسدود شدن منافذ پوست خودداری کنید. با استفاده از قارچ گانودرما می‌توانید مطمئن باشید که ریشه‌ی موهای شما در بهترین محیط رشد خواهد کرد.

گانودرما به عنوان یک تعدیل کننده سیستم ایمنی

یک فرم خاص از ریزش مو، کچلی منطقه‌ای است که  فرم خود ایمنی کچلی محسوب می‌شود. سیستم ایمنی از بدن در برابر حملات خارجی محافظت می‌کند. این حملات شامل ویروس‌ها و باکتری‌ها است.

در افراد مبتلا به ریزش موی سکه‌ای یا منطقه‌ای، سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و سبب آسیب به فولیکول‌ها می‌شود  که اگر درمان نشود، به مرور سبب ریزش مو خواهد شد. روش‌های درمانی متنوعی برای این نوع از ریزش مو وجود دارد. برخی روش‌ها ممکن است این مشکل را به مرور حل کنند، اما نکته مهم اینجاست که ریشه این مشکل به صور دائمی حل شود.

قارچ گانودرما و درمان ریزش موی سکه‌ای

گانودرما ثابت کرده است که می‌تواند به عنوان یک تعدیل کننده سیستم ایمنی عمل کند. اساسا این بدان معنی است که گانودرما می‌تواند با دستکاری فعالیت‌های شیمیایی (مانند تولید سیتوکین) سبب فعال شدن سیستم ایمنی شود.

در حال حاضر، هیچ مطالعه‌ای در زمینه تاثیر این قارچ بر کچلی منطقه‌ای وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد گانودرما  در چنین درمانی مفید باشد. به طور کلی، یک پاسخ ایمنی مناسب می‌تواند حمله به فولیکول‌های مو را کاهش داده و رشد موهای سالم را تقویت کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت ghar.ch مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت مرجع قارچ های خوراکی و دارویی

بزرگترین و کامل ترین مرجع قارچ های خوراکی به همراه آموزش کامل نحوه ی مصرف

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان