اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812084538412076

خواص قارچ گانودرما برای پیسی تا درمان و ریشه کن کردن آن

کد: 139812084538412076

http://bit.ly/3cQw8kv

، تبریز , (اخبار رسمی): گانودرما لوسیدوم گونه‌ای از قارچ‌هاست که از طرف شرکت‌های آرایشی و بهداشتی به دلیل خواص آن بر پوست مورد توجه قرار گرفته است. خواص قارچ گانودرما برای پیسی باعث شده تا شرکت‌های بهداشتی از آن در محصولات خود استفاده کنند و توسط خیلی از مردم که از خواص قارچ گانودرما آشنایی دارند مورد استفاده قرار گیرد.

خواص قارچ گانودرما برای پیسی تا درمان و ریشه کن کردن آن
خواص قارچ گانودرما برای پیسی تا درمان و ریشه کن کردن آن

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما با نام علمی گانودرما لوسیدوم و نام‌های محلی لینگژی در چین و ریشی در ژاپن شناخته شده است. این قارچ از حدود ۲۰۰۰ سال پیش در شرق دور برای درمان بیماری‌ها و تقویت و سلامتی بدن مورد استفاده قرار گرفته است. طعم مطلوبی ندارد و معمولا در چای و دمنوش‌ها اضافه شده و به طور خام مورد استفاده قرار نگرفته است. رنگی قرمز متمایل به قهوه‌ای دارد و معمولا روی تنه‌ی درختان پوسیده یا درختان در حال مرگ می‌روید. در طول قرن‌ها بسیاری از مردم برای داشتن پوستی سالم‌تر، از محصولات طبیعی و ارگانیک بهره برده‌اند.

امروزه این محصولات طبیعی در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می‌شود تا دغدغه‌های مردم را برای پوستی سالم برطرف کنند. با وجود استفاده ی گسترده از محصولات طبیعی، کشف یک ماده‌ی بیولوژیکی که تاثیر مطلوب و دلخواه ما را ایجاد کند به یک چالش تبدیل شده است. تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی در آزمایشگاه‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است.  در ادامه خواص قارچ گانودرما برای پیسی بررسی شده است.

پیسی چیست؟

ملانین رنگدانه‌ای است تیره، که از اسید آمینه‌ی تیروزین مشتق شده است و مسئول ایجاد رنگ در پوست و مو است. کاهش رنگدانه‌های پوستی در هر قسمت بدن منجر به سفید شدن آن قسمت می‌شود. پیسی نتیجه‌ی اختلال سلول‌هایی است که وظیفه‌ی تولید رنگدانه‌ها را بر عهده دارند. این اختلال باعث لکه‌های سفید بر پوست می‌شود. این بیماری واگیر دار نیست و صرفا یک بیماری است که خود بیمار را درگیر می‌کند. گرچه این بیماری هیچ تاثیری جز تغییر رنگدانه‌ها بر بدن ایجاد نمی‌کند و تهدیدی جدی برای سلامتی نیست. خواص قارچ گانودرما برای پیسی باعث شده تا از این قارچ در محصولات بهداشتی و مراقبتی پوستی استفاده شود.

گانودرما از دو کلمه‌ی یونانی گانو به معنی روشنایی و درما به معنی پوست گرفته شده است. بی شک این ماده با خاصیت یک دست و روشن کنندگی پوست در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و آرایشی مورد استفاده قرار گرفته است. خاصیت یک دست کنندگی پوست و روشن کنندگی این قارچ به دلیل کم بودن سمیت سلولی و تاثیر روشن کننده ی قوی در ماده ی جی. لوسیدوم موجود در این قارچ است. مصرف قارچ گانودرما و پیسی و درمان آن رابطه‌ی مستقیم  دارد.

ملانین و رنگدانه‌های موجود بر پوست نقش مهم و اساسی را در مراقبت از پوست در مقابل آسیب‌های بیرونی از جمله اشعه‌ی فرابنفش، گرما و تابش‌های خورشیدی ایجاد می‌کنند و تعیین کننده‌ی اصلی تنوع رنگ پوست هستند.  مقدار سطح ملانین‌ها مستقیما با فعالیت‌های تریزون در ارتباط است. بازدارنده‌ها و کند کننده‌های فعالیت تریزون باعث روشن شدن پوست انسان می‌شوند.

تاثیر و خواص قارچ گانودرما برای پیسی چیست؟

خواص قارچ گانودرما برای پیسی توسط گروهی محقق کره‌ای در یک مطالعه‌ی تحقیقاتی مورد آزمایش قرار گرفته بود. آنها به این نتیجه رسیدند که عناصر موجود در قارچ گانودرما باعث گردش سلول‌های ملانوما شده و فعالیت‌های تریزون را کاهش می‌دهد.

علت بیماری پیسی هنوز مشخص نیست اما دانشمندان اظهار می‌کنند افراد به دلیل اختلالات روانی یا یک بیماری خود ایمنی که در آن بدن با تولید آنتی بادی‌هایی که به ملانوسیت‌ها (سلول‌های تشکیل دهنده‌ی رنگدانه) حمله می‌کنند دچار بیماری پیسی می‌شوند. از خواص قارچ گانودرما برای پیسی این است که با دارا بودن اسید گانودرمیک سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. از آنجایی که پیسی ممکن است نتیجه‌ی یک بیماری که در آن بدن آنتی بادی تولید می‌کند باشد، با تقویت سیستم ایمنی، بدن می‌تواند از افزایش تخریب ملانین‌ها یا همان رنگدانه‌های پوستی جلوگیری کند. گانودرما باعث تحریک سلولهایی که مسئولیت تولید رنگدانه‌ها در بدن را دارند می‌شود.

بعد از چه مدت می‌توان خواص قارچ گانودرما بر پیسی را مشاهده کرد؟

با مصرف گانودرما ظرف مدت چند ماه سلول‌های تخریب شده جایگزین سلول‌های نو شده و باعث یکدست شدن و همرنگ شدن پوست می‌شود. از عوامل تاثیر گذار بر خواص قارچ گانودرما برای پیسی می‌توان به شدت تخریب رنگدانه‌ها روی پوستی و سن اشاره کرد. یعنی تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی بسته به شرایط متغیر است و یک بیمار گاها باید مدت طولانی تری از قارچ گانودرما استفاده کند تا نتیجه ی مطلوب را ببیند. 

قارچ گانودرما قارچی موثر برای درمان اغلب بیماری‌های پوستی است و  با دارا بودن تری تپین‌ها و بتاگلوکان‌ها از ایجاد حساسیت جلوگیری کرده کبد را پاکسازی کرده و سم زدایی می‌کند. از آنجایی که ممکن است بیماری پیسی به دلیل اختلالات روانی به وجود آمده باشد، قارچ گانودرما با دارا بودن ماده‌ای آرامش بخش باعث آرامش اعصاب و روان شده و اختلالات عصبی را درمان می‌کند. نداشتن استرس و اضطراب و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی را چند برابر می‌کند. این قارچ خواص بسیار زیادی دارد و به طور سنتی و در طی سالیان سال برای درمان بیماری‌های بسیاری استفاده شده است و خواص قارچ گانودرما برای پیسی فقط گوشه‌ای از تاثیرات بی نظیر این قارچ بر بدن انسان است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت ghar.ch مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت مرجع قارچ های خوراکی و دارویی

بزرگترین و کامل ترین مرجع قارچ های خوراکی به همراه آموزش کامل نحوه ی مصرف

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان