اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812084538914666

بازی‌های پدرانه و مادرانه متفاوت هستند

بازی با مامان، بازی با بابا

کد: 139812084538914666

http://bit.ly/2IyYjX3

، اصفهان , (اخبار رسمی): بازی‌های پدرانه بیشتر بازی‌های بدنی محرک هستند و باعث هماهنگی بهتر دست و پا و خلاقیت کودک می‌شوند و بازی‌های مادرانه بازی‌های آرام هستند که زبان، تخیل و درک کودک را بالا می‌برند. کودک با بازی والدین ۲ دنیای مختلف را تجربه می‌کند، دنیاهایی که مکمل هم هستند و آموزش‌های هر دو زندگی را به او می‌شناساند.

بازی با مامان، بازی با بابا
بازی با مامان، بازی با بابا

اهمیت هم بازی برای کودکان

امروزه والدین متوجه شده‌اند که «بازی مهم است و بچه‌ها باید بازی کنند». بعد، اما فکر می‌کنند «بازی کردن» یعنی «اسباب‌بازی خریدن» و بعد هم گله می‌کنند که: یک اتاق پر از اسباب‌بازی برای کودک تهیه کرده‌ایم، اما باز هم می‌گوید «حوصله‌ام سر رفته»!

امروزه، وسایل بازی کودکان تنوع زیادی پیدا کرده است و بازی‌‌های کامپیوتری در انواع مدل‌ها، جای بسیاری از بازی‌های گذشته را گرفته است

اما باید توجه داشت، تهیه‌ی این اسباب بازی‌ها و انجام آن‌ها توسط کودک، هرگز جایگزین بازی با والدین نمی‌شود در حالی که، بچه به «بازی» و «همبازی» نیاز دارد؛ نه اسباب‌بازی خالی.

از میان هم بازی‌های قابل فرض برای کودک، والدین جایگاه ویژه‌ای دارند. بازی والدین با کودک جایگزین ندارد؛ زیرا، آموزش، محبت و عشقی که در بازی پدر و مادر با کودک وجود دارد، عوض و بدیل ندارد.

تفاوت بازی پدران و مادران با کودکان

با دقت به بازی کودکان با والدینشان خواهید دید که نوع بازی مادر و پدر با فرزندشان با هم متفاوت است. کودکانی که هر دو نوع بازی را دارند به خوبی فعالیت‌های مناسب زندگی را می‌آموزند اما کودکانی که فقط با پدر یا فقط با مادر بازی کنند، تفاوت‌ها را یاد نمی‌گیرند.

طی ۶ ماهه نخست زندگی بازی با کودک معمولا لمسی یا زبانی است. وقتی پدر با فرزندش بازی می‌کند بیشتر به دنبال خوشگذرانی با اوست، از دیدن لبخند فرزند احساس خوشبختی می‌کند و با او می‌خندد. برعکس بازی‌های مادرانه بیشتر آموزشی است و مادر ترجیح می‌دهد حین بازی به فرزندش آموزش دهد.

بسیارند مادرهایی که از کشتی گرفتن بیزارند اما یکی از سرگرمی‌های پدر و فرزند به خصوص پدر و پسر کشتی گرفتن است. مادر‌ها می‌ترسند این بازی فرزندان‌شان را خشن بار بیاورد اما بازی‌های جنگی که پدر با مهربانی با فرزندش انجام می‌دهد به او کنترل احساسات را می‌آموزد و یاد می‌دهد حتی در زمان جنگ و دعوا نیز می‌توان بر احساس خشم غلبه کرد.

در مقابل این بازی‌های فیزیکی، مادر بازی‌های چشمی مانند پانتومیم را به فرزندش آموزش می‌دهد. مادر‌ها بیشتر از پدر‌ها برای فرزندان‌شان اسباب‌بازی می‌خرند و سعی می‌کنند آن‌ها را با وسایل گوناگون آشنا کنند. مادر‌ها عاشق قصه‌گفتن هستند و به کمک کلمات و جملات لذت خواندن و ماندن در دنیای تخیلی را به کودک می‌آموزند البته پدر هم به نوعی فرزند را وارد دنیای تخیل می‌کند اما این کار را با بازی‌های فعال انجام می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | روانشناسی و موفقیت