اطلاعات تماس
  • 021480*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812104541714482

شیر پروانه‌ای (Butterfly Valve)

شیر پروانه‌ای چیست و انواع آن کدام است؟

کد: 139812104541714482

http://bit.ly/3adNfu5

، (اخبار رسمی): شیر پروانه‌ای یکی از انواع شیرآلات صنعتی است که مطابق استاندارد API609 طراحی شده و نحوه کارکرد آن با چرخش 90-0 درجه‌ای دیسک، جهت قطع و وصل حرکت سیال (on-off) و همچنین کنترل حرکت سیال (control)، با چرخش متناسب عملگر است.

شیر پروانه ای چیست و انواع آن کدام است؟
شیر پروانه ای چیست و انواع آن کدام است؟

از این شیرهای پروانه‌ای در پروژه‌های آبرسانی، تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی، صنایع نفت، سیستم انتقال سوخت و انرژی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه انتخاب شیر پروانه‌ای

برای انتخاب صحیح و مناسب شیر پروانه‌ای (Butterfly Valve) باید با استانداردهای مربوطه آشنایی کامل داشت که به اختصار اشاره می‌شود:

تست شیر پروانه‌ای براساس استاندارد API598 و نوع اتصال براساس استانداردهای ASME B16.47، ASME B16.5 مشخص می‌شود. مشخصات ابعاد شیر پروانه‌ای را نیز می‌توان با استفاده از ASME B16.25 مشخص کرد.

انواع شیر پروانه‌ای

شیرهای پروانه‌ای را می‌توان به چهار دسته کلی تقسیم کرد:

براساس طراحی: هم مرکز و غیر هم مرکز.

براساس نوع اتصال :End Connection ویفری، لاگ، فلنجی و لاگ ویفر.(Sami Lug)

بر اساس جنس بدنه، دیسک و لاینر شیر پروانه‌ای: جنس بدنه و دیسک (چدن، فولاد، استیل، آلیاژ های نیکل و...) لاینر (EPDM,PTFE,METAL TOMEL…).

براساس نوع عملگر: اهرمی، گیربکسی، پنوماتیک، الکتریکی و عملگر هیدرولیکی.

هایپر صنعت فامکو با توجه به تخصصی بودن این شیرآلات صنعتی با به کارگیری کارشناسان متخصص و با دانش و با رعایت تمامی استانداردهای مربوطه  مذکور، تمامی مدل‌های شیرپروانه‌ای از سایز 12 اینچ تا 48 را با جنس‌های مختلف و با برندهای روز دنیا نظیر اورتون، کیستون، ابرو و کیتز را به صورت موجود، و همچنین دیگر انواع شیر آلات صنعتی، اعم از شیر توپی، شیر سوزنی، شیر یکطرفه و غیره ارائه می‌کند.

برای انتخاب شیرپروانه‌ای مناسب، میبایست مولفه‌های فشار کاری، نوع سیال، دمای کاری و سایز pipe سیستم مربوطه را بررسی کرد. پیشنهاد می‌شود با توجه به تعداد زیاد استانداردهای موجود جهت شیرهای پروانه‌ای، با کارشناسان واحد پایپینگ شرکت فامکو تماس حاصل کرده تا پس از مشاوره، پیشنهاد فنی و مالی شما، براساس نیاز و رعایت استاندارها تهیه و تنظیم شود.

خدمات پس از فروش، تعمیر و نگهداری شیرهای پروانه‌ای 

هایپر صنعت فامکو با دارا بودن ماشین آلات CNC، دستگاه تزریق پلاستیک، دستگاه هیدرو تست مطابق با استاندارد API598، در فضایی کارگاهی جهت ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر شیر پروانه‌ای شامل: تعویض دیسک و لاینر، تعمیر و تعویض دیسک و بدنه شیر پروانه‌ای، تعمیر شافت و تعویض تمامی پکینگ واروینگ‌های شیرپروانه‌ای، تعویض و تعمیر عملگر شیرپروانه‌ای، سند بلاست و رنگ کاری شیر پروانه‌ای  و در نهایت با استفاده از دستگاه هیدروتست عدم نشتی شیر پروانه‌ای اتصال، جهت رفع نیاز صنعتگران عزیز، در خدمت شما همراهان است.

شایان ذکر است تعمیر و خدمات پس از فروش شرکت فامکو با گارانتی شش ماه پس از تحویل یا نصب نیز صورت می‌پذیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021480*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار