اطلاعات تماس
 • ۰۲۱۲۶۶***** - 093589*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812104541914691

تاثیر ماساژ بر سلامتی انسان

تمام چیزی که باید در مورد ماساژ و فواید آن بدانید

کد: 139812104541914691

http://bit.ly/32Db3Fa

، تهران , (اخبار رسمی): امروزه با پیشرفت علم، مشخص شده که بسیاری از کارهایی که گذشتگان انجام داده‌اند، پایه و اساسی علمی داشته است. از جمله آنها ماساژ است که از 7000 سال پیش میان جوامع مختلف رایج بوده است.

تمام چیزی که باید در مورد ماساژ و فواید آن بدانید.
ماساژ

ماساژ یکی از قدیمی ترین ابزارهای درمانی است که با گذشت زمان به منظور ارائه فواید بیشتر و بیشتر اصلاح شده و باعث ایجاد اثراتی نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر عاطفی نیز می‌شود. ماسوتراپی، مجموعه‌ای از دستکاری‌های متنوع است که اساسا مبتنی بر حرکت و فشار با دست روی سطح بدن است و باعث ایجاد یک نفوذ مکانیکی می‌شود که دارای اهداف یا اهداف درمانی، پیشگیری یا درمانی است.

ماساژ درمانی به منظور ایجاد آرامش، تحریک یا توانبخشی به قسمت‌های مختلف بدن، کمک به بهبود انعطاف پذیری عضلات، ترویج گردش بهتر و به نوبه خود کاهش استرس طراحی شده است. نشان داده شده است که ماساژها هم برای پوست، هم عضلات، دستگاه گوارش، سیستم عصبی و تنفسی، تولید و عادی سازی هورمون‌ها مفید است و هم به طور مستقیم بر روحیه افراد تأثیر می‌گذارد.

ماساژ با استفاده از فشار ناشی از لمس، فعالیت مبهمی را افزایش می‌دهد، که به نوبه خود باعث کاهش هورمون‌های استرس مانند کورتیزول می‌شود.

ماساژ باعث تحریک عملکرد عضلات و به نوبه خود، گردش خون لنفاوی و وریدی را افزایش داده و بهبود می‌بخشد و باعث از بین رفتن ضایعات یا سموم بدن می‌شود. علاوه بر این، بهترین روش برای رفع خستگی ماهیچه‌ها به دلیل استرس، ورزش بیش از حد یا خستگی است.

مزایای بیشماری وجود دارد که می‌توان از طریق ماساژ به آنها دست پیدا کرد، از جمله آنها:

ماساژ هم استرس جسمی و هم عاطفی را تسکین می‌دهد، اضطراب و افسردگی را کنترل می‌کند، زیرا باعث کاهش سطح کورتیزول (هورمون استرس) می‌شود.

با افزایش گردش خون و همچنین کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون، عضلات را تجزیه و آرام کنید. همچنین اگر وقت کافی ندارید، می‌توانید از خدمات ماساژ در منزل آرامکده استفاده کنید.

 • آنها در تسکین درد و تنظیم و کاهش تنش جسمی نقش دارند. 
 • توانایی خوابیدن را بهبود بخشید
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
 • با بهبود گردش لنفاوی ، التهاب را کاهش می‌دهد.
 • سردردها را کاهش می‌دهد

با وجود مزایای متعدد آن، موارد خاصی وجود دارد که ماساژها به جای سود می‌توانند زیان بار باشند:

 •  التهاب حاد و تحت حاد و عفونت
 • تروما یا شکستگی‌های بی حد و حصر
 • التهاب حفره شکمی
 • حالت‌های تب
 • زخم‌های باز
 • ترومبوز
 • پارگی عضلات در مراحل حاد
 • تومورها
 • عفونت‌های پوستی

این مهم است که علاوه بر دانستن اینکه در صورت نیاز به کمک یک حرفه‌ای، مسئولیت سلامتی خود و ایالات خود را بر عهده داشته و از ابزاری که در دسترس داریم استفاده کنیم تا به ما در بهتر شدن کمک کند. 

لازم به یادآوری است که در هنگام انجام ماساژ، پزشک متخصص باید فشار یا استحکام ماساژ را مطابق اجازه بیمار افزایش دهد. هرگز نباید ماساژهای ناگهانی و بسیار قوی انجام دهید.

یک عضله منقبض شده برای شل شدن و استراحت نیاز به زمان دارد. فشار بیش از حد می‌تواند باعث درد و التهاب بیشتر شود مکان‌هایی که به طور کلی نیاز به ماساژ دارند ناحیه گردن و کمر است. استرس و اعصاب معمولاً روی گردن و پشت تأثیر می‌گذارد. از طرف دیگر کمر بیشتر تحت تأثیر حرکات بد یا حمل وزن‌های نامناسب است.

یک مطالعه توسط دانشگاه واشنگتن و سایر موسسات نشان داد که ماساژ درمانی باعث کاهش درد مزمن کمر بهتر از دارو می‌شود.

در اصل مکان باید ساکت باشد و موقعیت را تنظیم کند. شخصی که درخواست ماساژ می‌کند، نیاز به آرامش زیادی دارد. خوب است که درمورد ذائقه خود با درمانگر صحبت کنیم: اگر می‌خواهیم موسیقی یا عطر خاصی بخوریم. نوری بالاتر از همه باید کم نور باشد و محیط هوا مطبوع باشد.

استفاده از گرما قبل از جلسه باعث افزایش گردش خون در ماهیچه‌ها و تشدید اثرات ماساژ می‌شود. این کار را می‌توان از طریق لامپ مادون قرمز انجام داد که این وسیله‌ای است که یک فیزیوتراپیست مورد استفاده قرار می‌دهد.

این گرما برای مدت زمان 10 تا 15 دقیقه اعمال می‌شود. گرمای تولید شده باید تا زمانی که برنامه دوام داشته باشد دلپذیر باشد. همه افراد متفاوت هستند، برخی می‌توانند گرمای بیشتری نسبت به دیگران تحمل کنند. این توصیه‌ها می‌توانند از لحظات ناخوشایند جلوگیری کنند.

پس از آن و پس از اعمال گرما، جلسه آرام و آهسته شروع می‌شود تا از مزایای ارائه شده توسط ماساژ، کاملاً لذت برد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز ماساژ آرامکده طراوت جوانی

یکی از معدود سالن های ماساژ دارای مجوز در تهران ارائه خدمات در دو شیفت بانوان و آقایان

اطلاعات تماس
 • ۰۲۱۲۶۶***** - 093589*****
[نمایش اطلاعات]