اطلاعات تماس
  • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812114543614560

کاربرد انواع شیربرقی

شیر برقی چیست؟

کد: 139812114543614560

http://bit.ly/2x5Qd5X

، تهران , (اخبار رسمی): شیر برقی یا سلونوئید ولو وسیله‌ای است که برای کنترل جریان مایعات و گازها به کار برده می‌شود.

شیر برقی چیست؟
شیر برقی پارتکو صنعت

شیر برقی وظیفه قطع و وصل جریان سیال را در لوله یا Pipe با اعمال فرمان برق دارد. شناخت عملکرد سلونوئید ولو بسیار مهم است.

شیر برقی چیست؟

شیر برقی یا سلونوئید ولو وسیله‌ای است که برای کنترل جریان مایعات و گازها به کار برده می‌شود. این شیر دارای یک بدنه‌ی فلزی و یک بوبین است. بوبین، یک سیم‌پیچ با خاصیت مغناطیسی بالا است.

با تحریک کردن بوبین، میدان مغناطیسی بزرگی ایجاد شده و با وارد کردن نیرو به یک پیستون یا یک آرمیچر، تغییراتی ایجاد می‌شود.

اگر تعداد پورت‌های ورودی و خروجی یک شیر برقی ۲ عدد باشد، به این معناست که:

این شیر به صورت قطع یا وصل عمل کرده و تک حالته است (متناسب با آنکه NC یا NO باشد).
در صورتی‌که تعداد پورت‌های ورودی و خروجی به یک شیر برقی ۳ عدد باشد:

آن شیر برقی دوحالته (سه راهه) بوده و قادر به هدایت سیال در دو مسیر مختلف است. در این حالت، از دو بوبین استفاده می‌شود.

شیر برقی چگونه کار می‌کند؟

با رسیدن فرمان به بوبین، کویلِ بوبین تحریک شده و یک میدان مغناطیسی‌ بزرگ ایجاد می‌شود. این میدان مغناطیسی باعث می‌شود که نیرویی بزرگ به پیستون وارد گردد و پیستون به بالا آمده و فنر را فشرده کند. در نتیجه مسیر سیّال باز شده و سیال عبور می‌کند.

سپس با قطع ولتاژ ورودی به بوبین، نیروی مغناطیسی از بین رفته و فنر، پیستون را به حالت عادی خود باز می‌گرداند. جنس پیستونی که استفاده می‌شود، بسیار مرغوب بوده و مانع از عبور سیال در شرایط عادی می‌‌شود.

از شیر برقی در مصارف مختلفی از صنایع رنگ و رزین سازی گرفته تا ماشین لباس‌شویی خانگی و آبیاری اتوماتیک مزارع کشاورزی استفاده می‌شود. وظیفه‌ی این شیرها، کنترل وضعیت سیالات مختلفی نظیر گاز، آب، نفت و مواد شیمیایی است.

کاربرد شیربرقی

سلونوئید ولوها برای کنترل سرعت جریان در سیستم ها و موتورهایی که با سیال و هوا کار می کنند، استفاده می شوند. این نوع ولو هم چنین در ماشین‌های لباسشویی، بویلرهای گازی، پمپ‌های هیدرولیکی، سیستم آب پاش صنعتی و اتوماتیک، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، سیستم تهویه مطبوع هم استفاده می‌شوند.

شیرها برقی‌ می‌توانند برای کاربردهای مشخص سفارشی سازی شوند و برای کنترل سیال‌های مختلف مثل هوا، گاز، بخار، نفت، استفاده شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پارتکو صنعت

شرکت پارتکو با تکیه بر تجارب مدیران ارشد خود در صنعت برق و با هدف تامین تجهیزات مورد نیاز این صنعت با استفاده از محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه اقتصادی تاسیس گردیده است. این مجموعه با سال ها تجربه تخصصی در زمینه مشاوره و راه اندازی سیستمهای اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق به عنوان یکی از مراکز امین صاحبان صنایع بوده و از این رو توانسته سهمی حتی کوچک در خدمتگزاری به صنایع کشور و به خصوص صنعت هیدرولیک پنوماتیک و ابزار دقیق داشته باشد. با گذشت زمان وپررنگ تر شدن نقش کارخانه های عظیم نفت گاز پتدوشیمی سیمان فولادو … و وجود عواملی همچون تحریم با پشتوانه تجربه ارزشمند مدیران خود و بکارگیری کارشناسان مجرب فعالیت خودرا در زمینه مشاوره ، طراحی ، تامین و اجرا نظارت و پشتیبانی انواع سیستمهای اتوماسیون صنعتی برق و ابزار دقیق ، هیدرولیک وپنوماتیک اعلام می نماییم و مفتخریم با در نظر گرفتن اصول فنی و مهندسی به بهترین حالت وراندمان بالا خدمتگزار کار فرمایان صنعتمان باشیم.

اطلاعات تماس
  • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار