اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812114545210591

کاملترین مرجع برای شروع یادگیری ماساژ تایلندی

آموزش ماساژ تایلندی را از کجا شروع کنیم؟

کد: 139812114545210591

http://bit.ly/39ity4z

، تهران , (اخبار رسمی): ماساژ تایلندی شاید بهترین سبک ماساژ نباشد اما قطعا معروف‌ترین آنها در بین ایرانیان است. هر ساله تعداد زیادی توریست از ایران و سایر کشورهای دنیا برای دریافت ماساژ یا آموزش ماساژ تایلندی به کشور تایلند مسافرت می‌کنند.

آموزش ماساژ تایلندی را از کجا شروع کنیم؟
آموزش ماساژ تایلندی را از کجا شروع کنیم؟

در ادامه در مورد تای ماساژ و شروع دوره آموزش ماساژ تایلندی اطلاعاتی ارائه شده است.

ماساژ تایلندی را بهتر بشناسید

منظور از ماساژ تایلندی همان تای ماساژ است و این دو فرقی با هم  ندارند. در مورد تاریخچه ماساژ تایلندی بدانید ماساژ در تایلند سابقه بسیار طولانی دارد و به گفته ویکی پدیا در لوایح کشف شده از تمدن آسیای شرقی قدمت اجرای تکنیک‌های ماساژ سنتی تایلندی به بیش از 2500 سال می‌رسد. امروزه اما در کشور ایران شیوه‌های متفاوتی از اجرای تکنیک‌های ماساژ تایلندی دیده می‌شود.

اکثر افراد وقتی صحبت از ماساژ تایلندی می‌شود سریعا به یاد روغن و ... می‌افتند اما جالب است که بدانید نوع سنتی ماساژ تایلندی بدون روغن اجرا می‌شود و از روی لباس روی تشک‌های مخصوصی که به آن مت ماساژ گفته می‌شود، است. در همین رابطه جمله معروفی که در مورد ماساژ تایلندی همیشه در ابتدای دوره‌های آموزشی گفته می‌شود، این است: ماساژ تایلندی یوگای افراد تنبل است. دقیقا مصداق همین مشخصه (خشک اجرا شدن) ماساژ تایلندی است و اگر حوصله ورزش و انجام حرکات افزایش انعطاف پذیری را ندارید فقط کافی است خود را بدست یک ماسور سبک ماساژ تایلندی بسپارید. البته نوع ماساژ روغنی تایلندی هم برای اهداف ریلکسیشن و جذب توریست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

آموزش ماساژ تایلندی زنان طرفداران بسیاری دارد

ساکنین کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا معمولا دارای جثه ریزی هستند و این مورد در رابطه با ماساژ تایلندی که زنان آن کشور انجام می‌دهند نیز صدق می‌کند و خیلی کم پیش می‌آید ماسور خانم یا آقا با جثه بزرگ دید.

وقتی به کشور تایلند سفر می‌کنید مراکز و موسسات خدماتی ماساژ زیادی می‌بینید که زنان تایلندی در آن مشغول به فعالیت هستند. برخی از این خانم‌های تایلندی بدون در نظر گرفتن جثه کوچک دارای توان بالایی هستند و حرکات کششی و فشاری را برای کلاینت‌ها انجام می‌دهند. در واقع نکته‌ای که این ماسوس‌ها (ماساژ دهنده خانم) رعایت می‌کنند تکنیک انتقال وزن ماساژ است. یکی دیگر از مواردی که باعث شده است ماساژ تایلندی زنان علاقه مندان زیادی داشته باشد رعایت آداب و رسوم مخصوص سنتی تای ماساژ است. جالب است بدانید شروع ماساژ با دعا و نیایش و سلام و خاتمه ماساژ با تشکر از مشتری و نیایش مخصوص است. زنان تایلندی به واسطه دارا بودن انگشتان باریک بهتر می‌توانند عضلات را لمس کنند و بگیرند.

ماساژ زنان تایلندی در ایران

نزدیک به ده سالی است که برخی از مراکز ماساژ داخل ایران و تهران توانسته مجوزهای لازم را دریافت و از خدمات ماساژ زنان تایلندی در مراکز اسپای خود استفاده کند. البته این خدمات ماساژ طبق قوانین کشور و فقط مختص بانوان است که خود این امر باعث صرفه اقتصادی بالا برای کشور و جلوگیری خروج ارز از کشور شده است. خدمات ماساژ توسط زنان تایلندی در ایران با مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی و همچنین اداره اماکن جمهوری صورت پذیرفته است و افرادی که قصد دارند چنین خدماتی را در آینده ارائه دهند حتما می‌بایست از مجاری قانونی وارد کار شوند.

تایلند ماساژ را برای گردشگران جذاب کرد

بدون تعصب و دیدگاه از هر جناحی باید قبول کرد کشور تایلند هر ساله مبلغ بسیار زیادی از بودجه و درآمد خود را مدیون ماسورهایش است. ساخت مراکز ماساژ جذاب و دیدنی الهام گرفته از بافت قدیمی تایلند با ماسورهای (فردی که ماساژ را انجام می دهد) آکادمیک و حرفه‌ای که به مراجعه کننده حس آرامش و ریلکسیشن را از لحظه ورود تا خروج با خدماتی که می‌دهند القا می‌کند باعث شده است هر روز به تعداد گردشگران خارجی برای دریافت خدمات ماساژ اضافه شود.

همیشه وقتی صحبت از ماساژ در تایلند می‌شود سریعا فکر به سمت مراکز غیرمجاز می‌رود اما جالب است که بدانید چندی پیش پلیس کشور تایلند با هدف فرهنگسازی، تمامی مراکز ماساژ غیر مجاز را تعطیل و جلوی فحشا و فساد در این مراکز را گرفت. وزیر گردشگری کشور تایلند نیز در حمایت از این رفتار پلیس اعلام کرد گردشگران برای اینگونه موارد به کشور ما سفر نمی‌کنند. بر اساس گزارش سازمان توریسم جهانی، تایلند به عنوان سومین کشور دنیا از این لحاظ در سال 2016 حدود 1.65 تریلیون بات ( معادل 49.9 میلیارد دلار) از صنعت توریسم درآمد زایی داشته است که نسبت به سال‌های گذشته 16.9 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

موارد منع و احتیاط برای آموزش ماساژ تایلندی چگونه است؟

در تمام ماساژها مواردی برای احتیاط و منع اجرای تکنیک‌ها وجود دارد. ماساژ تایلندی یکی از سبک‌های نسبتا پرفشار است که بیشتر با اهداف افزایش دامنه حرکتی مفصل یا range of motion انجام می‌‌پذیرد و برای افرادی که دارای مشکلات استخوانی و درد در مفاصل هستند مضر و ممنوع است. با این اوصاف می‌توان گفت با توجه به استعداد آرتروز در افراد مسن انجام تکنیک‌های ماساژ تایلندی خیلی نمی‌توان مفید واقع شود. انجام حرکات کششی با دامنه حرکتی بالا برای افراد مسن و افرادی که عضلات و تاندون و رباط ها آنها به خوبی گرم نشده است در ماساژ تایلندی ممنوع است.

فاصله بین زمان جلسات ماساژ تایلندی به بودجه و وقت آزاد شما دارد اما بهترین حالت برای اینکه مشتری بداند چه زمانی برای مراجعه به ماسور تایلندی مناسب است آلارم‌هایی است که خود بدن به شخص می‌دهد. یعنی هرگاه احساس خشکی و یا کرختی در بدن داشتید یک جلسه ماساژ تایلندی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. در شروع ماساژ تایلندی تکنیک‌ها بصورت آرام و کم فشار شروع می‌شود و با افزایش فشار و افزایش دامنه حرکات مفاصل ادامه پیدا می‌کند.

ماسور نیز بایستی قبل از شروع جلسه ماساژ تایلندی سعی کند بهترین ارزیابی را از شرایط مشتری داشته باشد تا مبادا تکنیک‌های وی مضر واقع شود. ماساژ تایلندی دردناک نیست، هدف ماساژ ریلکسیشن عمومی یا درمان است و در برخی موارد در پروسه درمان شاید کمی فشار تکنیک‌های ماساژ بیشتر شود اما قاعده اصلی ماساژ نیست. ماسور تایلندی نیز سعی می‌کند با فشار کم شروع کند و نم نم میزان فشار را افزایش دهد تا برای ماساژ گیرنده لذت بخش باشد. اگر ماساژ تایلندی توسط ماسور حرفه‌ای صورت گیرد نباید عوارض و خطراتی را انتظار داشت اما اگر میزان فشار نامناسب باشد و یا حرکات سریع کششی بدون در نظر گرفتن دامنه حرکتی مفصل برای ماساژ گیرنده اجرا شود مسلما کشیدگی تاندون و عضلات اتفاق خواهد افتاد که در این شرایط ماساژ گیرنده باید استراحت کند و از ادامه ماساژ خودداری شود. همه‌ی افراد می‌توانند به شرط نداشتن منع از فواید ماساژ تایلندی استفاده کنند. اما بخاطر داشته باشید شیوه اجرای تکنیک‌های ماساژ تایلندی به صورت خشک و فشاری است و حتما بایستی این مدل از ماساژ را دوست داشت تا لذت بخش باشد.

قیمت و مدت زمان در آموزش ماساژ تایلندی

مدت زمان اجرای تای ماساژ معمولا بین 90 تا 180 دقیقه و یا گاها بالاتر است زیرا ماساژ تایلندی دارای تکنیک‌های بسیار زیادی است و شیوه اجرای این تکنیک‌ها هم با مکث و فشار است. البته اگر زمان کلی یک جلسه ماساژ خیلی طولانی شود خود ماساژ هم برای مشتری حوصله سر بر خواهد شد و ریلکسیشن عمومی در انتهای جلسه ماساژ اتفاق نخواهد افتاد. پیشنهاد می‌شود با توجه به نیاز مشتری بهترین تکنیک‌ها را گلچین و برای کلاینت ماساژ خود استفاده کرد. همیشه کیفیت خوب گران‌تر است. قیمت گذاری ماساژ در تهران و ایران بر اساس زمان است و از انجا که ماساژ تایلندی نزدیک به دو ساعت به آن فشار زیادی را به خود شخص ماسور نیز وارد می‌کند و همین ریسک ابتلا به آسیب را در ماسور افزایش می‌دهد و طبیعی است که ماسور مبلغ بالایی را از ماساژ گیرنده درخواست کند. در ادامه لیستی از نکات که باعث می‌شود قیمت ماساژ متفاوت باشد، آمده است.

  • زیبایی، آرامش و سایر شرایط محیطی اتاق ماساژ
  • کیفیت مواد و لوازم به کار رفته در ماساژ
  • نحوه‌ی برخورد پرسنل و احترام به مشتریان
  • ارائه‌ی خدمات جانبی و انواع خاص‌تر

سالن‌های ماساژ  و تاثیر آن در گردشگران برای ماساژ تایلندی

یکی از نکاتی که باعث رونق ماساژ تایلندی و بیشتر شناخته شدن این ماساژ شده است دیزاین جالب و قابل توجه در مراکز ماساژ است. تلفیق زیبا از هنر سنتی تایلند و مدرنیته هر دو طیف از مشتریان سنتی و مدرن را علاقه مند به دریافت ماساز تایلندی می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزشگاه ماساژ فنی و حرفه ای آزاد ورزمان

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای آزاد ورزمان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمینه برگزاری کلاس آموزش ماساژ و دوره های آموزشی طب سنتی با ارائه مدرک رسمی و معتبر بین المللی با نظارت و تدریس مدرس بین المللی آقای فرشاد فرجوند در شهر تهران فعالیت دارد.سوابق علمی در زمینه ماساژ و همچنین سابقه فعالیت در تیم های ملی ورزشی از مزایای آموزشگاه ماساژ ورزمان می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش