اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812114548014651

در انتظار ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران

پرونده‎‌‏ی ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران در دست بررسی توسط یونسکو

کد: 139812114548014651

http://bit.ly/3cq5wGD

، تهران , (اخبار رسمی): ساخت راه آهن سراسری ایران که از بندر ترکمن در شمال آغاز و به بندر امام خمینی در جنوب منتهی می‏‌شود، در سال 1305 شمسی تصویب شد و پس از آن توسط مهندسان ایرانی، آلمانی و آمریکایی به انجام رسید که نه تنها از حیث تکنیک و کیفیت ساخت، بلکه از بعد گردشگری نیز در جهان حائز اهمیت است.

پرونده‎‌‏ی ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران در دست بررسی توسط یونسکو
پل‌های مسیر راه آهن سراسری ایران

تاکنون چهار مسیر ریلی در جهان به ثبت رسیده است که در این میان مسیر ریلی ایران نیز از نظر مقیاس و بسیاری از شاخصه‏‌ها از جمله زیبایی‌شناختی و منظر می‏‌تواند با آن‏ها برابری کند.

ساخت راه آهن سراسری ایران که از بندر ترکمن در شمال آغاز و به بندر امام خمینی در جنوب منتهی می‏‌شود، در سال 1305 شمسی تصویب شد و  پس از آن توسط مهندسان ایرانی، آلمانی و آمریکایی به انجام رسید که نه تنها از حیث تکنیک و کیفیت ساخت، بلکه از بعد گردشگری و برخورداری از مناظر و جاذبه‏‌های طبیعی ویژه در جهان حائز اهمیت است و لذا این اثر تاریخی را برای ثبت در لیست آثار جهانی مورد توجه قرار داد.

پرونده‏‌ی ثبت جهانی راه آهن در سال 1396 خورشیدی برای اولین بار آماده و ارسال شد که متاسفانه به دلیل وجود نقایصی، رد شد و فرصت مجدد جهت ارائه‌‏ی پرونده‏‌ی جدید و جامع‌‏تر در اختیار دفتر ثبت جهانی قرار گرفت. لذا شرکت طرح و ساخت طَرا، در فاز دوم ثبت پرونده و در سال 1397 خورشیدی به عنوان مشاور در پروژه‏‌ی ملی ثبت جهانی راه آهن سراسری شمال- جنوب ایران و با هدف تهیه‌‏ی اطلس نقشه‏‌های مسیر مورد نظر وارد همکاری با دفتر ثبت جهانی شد.

به نقل از مهندس سید حسن علوی‏‌زاده و مهندس سیمین فرهنگی، سرپرستان پروژه‏‌ی ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران و از اعضای شرکت طرح و ساخت طَرا در ابتدای امر، مسیر راه آهن سراسری در راستای شمال تا جنوب به هشت ناحیه‌‏ی مجزا با خصوصیات مشترک اقلیمی در داخل هر ناحیه و متمایز با سایر نواحی تقسیم گردید. لذا مسیر مورد نظر در این محدوده به طول 1394 کیلومتر و مشتمل بر 89 ایستگاه منتخب از حیث اهمیت ارزش‌‏های تاریخی و کارکردی مورد مطالعه و مستندنگاری قرار گرفت.

این مسیر از بندر ترکمن در شمالی‌‏ترین نقطه‌‏ی آن آغاز و به بندر امام خمینی در جنوبی‌‏ترین نقطه منتهی می‏‌شود. این مسیر در میانه‏‌ی راه نیز از ایستگاه‌‏های مهمی چون قائم‌‏شهر، گدوک، گرمسار، تهران، اراک، درود، شهبازان و اندیمشک عبور می‏‌کند.

با توجه به حجم بالای اطلاعات و اسناد مورد نیاز و نیز محدودیت زمانی جهت ارائه و ارسال به یونسکو، به طور متوسط 10 نفر از همکاران مجموعه به مدت حدود 6 ماه مداوم و به صورت هم‏‌زمان به تهیه‏ و تدوین نقشه‌‏ها در مقیاس شهری و معماری و مشتمل بر لایه‏‌های متعددی از اطلاعات پرداخته‌‏اند.

علاقه مندان می‌توانند  جهت ملاحظه‌‏ی نمونه‏‌ی اسناد ارسالی برای یونسکو به سایت رسمی شرکت طرح و ساخت طَرا به آدرس www.taera-studio.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

طرح و ساخت طَرا

طرح و ساخت طَرا، با تکیه بر تخصص معماران باانگیزه و با تمرکز بر حوزه‌‏ی معماری‌پژوهی ایجاد شد. تیم ما پروژه‏‌های متعددی را با تنوع کاربری‏ و مقیاس‌‏ و با بهره‌گیری از طراحان و متخصصان حوزه‌ی ساختمان رقم زده است. طَرا، در سال 1389 شمسی توسط سید حسن علوی‌زاده و سیمین فرهنگی که هر دو دانش ‏آموخته‏‌ی معماری از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران می‏باشند، بنیاد گردید. تفکر غالب بر طراحی ما، ارتقای محیط پیرامونی و در پی آن کیفیت زندگی کاربران آن می‏باشد. پس بدین سبب کانسپت تیم ما خلاقیت و نوآوری با حفط پایداری فضا تعریف گردید. ما معتقدیم طراحی موفق زمانی شکل می‏‌گیرد که بتواند ارتباطی مؤثر میان زمینه‏‌گرایی و عملکرد، با شاخصه‌های زیبایی‌شناختی متناسب آن در فرهنگ و در نهایت شیوه‌ی اجرایی برقرار نماید. ما تمامی پارامترهای شکل‌دهنده‌ی ماهیت و هویت اصلی فضای مطلوب شما را به نقش کشیده و آن فضا را خلق می‏کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار