اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812124549713742

سیستم اعلام سرقت هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

کد: 139812124549713742

http://bit.ly/2vNTt5n

، کرج , (اخبار رسمی): سیستم اعلام سرقت یک بخش مهم از سیستم امنیت ساختمان را تشکیل می‌دهد. امنیت و آرامش در دنیای مدرن امروز رویدادی اجتناب ناپذیر است. تنوع در انواع سیستم‌های اعلام سرقت و قفل‌های برقی و درب‌های ضد سرقت خود گویای این موضوع است.

سیستم اعلام سرقت هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟
سیستم اعلام سرقت هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

تنوع درانواع سیستم‌های اعلام سرقت و قفل‌های برقی و درب‌های ضد سرقت خود گویای این موضوع است. یکی از محورهای اصلی در طراحی خانه هوشمند همواره اهمیت به حفاظت از ساکنین و جلوگیری از ورود سارقین به منزل است. به عبارت دیگر، خانه هوشمند با بهره گیری از مدار منطقی به محافظت از خود می‌پردازد.

اعلام سرقت که با نام دیگر دزدگیر نیز شناخته می‌شود، پیش از ورود شیء و یا شخصی به محل مورد نظر، با صدای آژیر و یا با برقرای تماس تلفنی، حضور افراد غیر مجاز را اعلام می‌کند. به نحوی که هنگام خروج از خانه با فعال سازی سناریو اعلام سرقت سیستم هوشمند، از روی مانیتور لمسی تعیین می‌شود که پس از چند دقیقه از خروج ما حضور افراد دیگر را در صورت غیر فعال نکردن سیستم، غیر مجاز اعلام و با عکس العمل‌هایی نظیر آژیر و فلاشر کردن چراغ های منزل و برقراری تماس توسط سیستم تلفن کننده خانه هوشمند، به صاحب خانه اطلاع رسانی شود. امروزه در بازار انواع مختلفی از این نوع سیستم اعلام سرقت وجود دارد که از لحاظ شکل، ساختار و تکنولوژی متفاوت هستند.

10 ویژگی سیستم اعلام سرقت خانه هوشمند که باید حتما بدانید:

1- این سیستم ازطریق دستگاه کارتخوان، موبایل و مانیتور لمسی قابل دسترسی است.
2- قابلیت کنترل از راه دور سیستم.
3-چک کردن وضعیت سیستم سرقت به جهت تشخیص علت فعال شدن سیستم.
4-سادگی استفاده از سیستم به دلیل رابط کاربری (Interface ) فارسی.
5-عدم نیاز به حمل ریموت کنترل و یا تجهیزات جانبی برای فعال یا غیر فعال نمودن سیستم سرقت.
6-مجهز کردن سیستم به سنسورهای تشخیص شکسته شدن شیشه.
7-بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت با استفاده از تکنولوژی مادون قرمز (passive infrared ).
8-غیر فعال کردن دزدگیر از طریق وارد کردن رمز عبور و یا کشیدن کارت در هنگام ورود به منزل.
9-فعال ماندن سیستم اعلام سرقت در صورت قطع بودن برق شهری بواسطه‌ی باطری داخلی دستگاه.
10-امکان انتخاب عکس العمل‌های دزدگیر از روی مانیتور لمسی سیستم هوشمند.

سیستم اعلام سرقت اماکن شامل چه مواردی است؟

  • سنسور، دتکتور، آشکار ساز
  • آژیر
  • تلفن کننده
  • باطری های اضطراری
  • سرور
  • ریموت کنترل

در ادامه تعدادی از این اجزا بررسی شده است.

سنسور دتکتور (Detector) و یا آشکار ساز

حسگر‌هایی هستند که تغییرات و یا حرکت را در محیط تشخیص می‌دهند. در این سنسورها مداری بکار می‌رود که درصورت تحریک، یک نتاکت را باز و یا بسته می‌کند، ولی به دلیل امنیت بیشتر امروزه از کنتاکت بسته استفاده می‌کنند. تا در اثر هر گونه تغییری در سیستم عمل کرده و سیستم را فعال کند.

آژیر Alarm

آژیر در سیستم اعلام سرقت به منزله اعلام کننده صوتی عمل می‌کند و خطر را اعلام می‌کند. در مدار این آژیرها از المان‌های الکترونیکی استفاده می‌‌شود و در ولتاژهای ۹،۱۲،۲۴ ولت موجود هستند.

آژیرهای بکار رفته در سیستم اعلام سرقت علاوه بر تقسیم بندی از نظر الکترومکانیکی و یا الکترونیکی بودن به دو نوع برای نصب در محیط بیرون و در فضای آزاد تقسیم می‌شوند و توسط دو سیم که دارای قطب مثبت و منفی است به سرور متصل می‌شوند. بلند گوها نیز توسط دو سیم بدون توجه به قطب‌های آن به سرور متصل و به منظور جلوگیری از باز شدن کاور و تخریب اسپیکر توسط سارق از یک شاسی Tamper درون آن استفاده می‌کنند. بلندگوها در این سیستم معمولاً ۸ اهم و ۱۰ الی ۲۰ وات بوده و در ارتفاع 3.5 متری نصب می‌شوند.

دستگاه تلفن کننده

یک وسیله مکمل برای سیستم اعلام سرقت است که همزمان با ایجاد آلارم، سرور دستگاه تلفن کننده را وارد مدار کرده و با شماره تلفن‌های داده شده با آن تماس برقرار کرده و سرقت را بوسیله پیغام ضبط شده اعلام می‌کند.

دستگاه تلفن کننده در کنار سرور قرار می‌گیرد و باید پس از نصب برنامه ریزی شود، یعنی یک پیغام روی آن ضبط شود و چند شماره تلفن به حافظه آن داده شود. تغذیه سرور با برق شهری یعنی ولتاژ۲۲۰ ولت است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سماالکترونیک

شرکت سیطره موفقیت امیدان (سما) با کادری مجرب و متخصصب ا هدف ارائه خدمات در زمینه تجهیزات ایمنی ، امنیتی و حفاظتی هوشمند ساختمان فعالیت میکند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]