اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812124551314606

قهوه‌ی اسپرسو چه نوع قهوه‌ای است؟

کد: 139812124551314606

http://bit.ly/3aMIOXs

، تهران , (اخبار رسمی): از نکاتی که بهتر است در تهیه‌ی همه‌ی انواع قهوه از جمله قهوه اسپرسو رعایت شود، توجه به طعم و کیفیت آب مصرفی است. اگر آب دارای املاح باشد احتمالا قهوه نیز طعم خوبی نخواهد داشت. آب دارای رسوبات در کنار خراب کردن طعم قهوه، نقش پر رنگ و غیر قابل انکاری نیز در کاهش عمر دستگاه قهوه ساز خواهد داشت.

اسپرسو
خرید انواع قهوه ،شکلات و چای در هانی استار

قهوه‌ی اسپرسو چه نوع قهوه‌ای است؟

قهوه و دیگر نوشیدنی‌هایی که بیس قهوه دارند، از پر طرفدارترین نوشیدنی‌های جهان هستند. درمیان انواع قهوه‌های خوش طعم و پر طرفدار، قهوه اسپرسو نامی آشناست. در ادامه اطلاعاتی جامع در موذد این قهوه‌ی پر طرفدار گردآوری شده است.

انواع گوناگون قهوه از جمله قهوه اسپرسو، همگی از دانه‌ی قهوه به دست می‌آیند و ماده‌ی اولیه آنها یکی است. اما مراحلی پس از برداشت دانه‌ی قهوه وجود دارد که در طعم و خاصیت قهوه تأثیرگذار خواهد بود. در میان انواع قهوه، قوه فرانسه نیز طرافداران خود را دارد.

این مراحل از نحوه‌ی برشته کردن دانه‌های قهوه گرفته تا آسیاب کردن و نحوه‌ی آماده سازی آن همگی در این که در نهایت چه نوع قهوه‌ای در فنجان داشته باشیم، متفاوت است. برای تهیه‌ی اسپرسو نیز مراحل مختلفی رعایت می‌شود تا در نهایت نوشیدنی مطلوب از آن حاصل شود. قهوه اسپرسو نوعی قهوه‌ی غلیظ و سرشار از کافئین است.

این نوع قهوه نوشیدنی خوشمزه و پرطرفداری است. زمان و مکان ابداع اسپرسو در نخستین دهه‌های قرن بیستم میلادی در کشور ایتالیا است. انواع نوشیدنی‌های مبتنی بر قهوه مثل لاته، کاپوچینو، مک چیتو و مانند این‌ها را می‌توان از اسپرسو تهیه کرد.

تهیه‌ی قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو معمولا در دستگاه اسپرسوساز تهیه می‌شود. این دستگاه با عبور دادن پر فشار آبی که دمایی نزدیک به نقطه‌ی جوش دارد، از میان دانه‌های قهوه ی آسیاب شده اسپرسو را آماده می‌کند. به دلیل این که اسپرسو بسیار غلیظ و مقدار کافئین موجود در آن زیاد است، این قهوه معمولا در فنجان‌های کوچک و در حجم کم سرو می‌شود.

در خصوص تهیه‌ی اسپرسو باید به عوامل دیگری نیز توجه کرد که برخی از آن‌ها جزء نکات عمومی تهیه‌ی قهوه‌ی خوب است و برخی دیگر مختص و ویژه‌ی اسپرسو است.

نکات عمومی مهم در تهیه‌ی انواع قهوه

یکی از نکاتی که خوب است در تهیه‌ی همه‌ی انواع قهوه از جمله قهوه اسپرسو رعایت شود، توجه به طعم و کیفیت آب مصرفی است. اگر آب دارای برخی رسوبات و املاح باشد احتمالا قهوه نیز طعم خوبی نخواهد داشت. آب دارای رسوبات در کنار خراب کردن طعم قهوه، نقش پر رنگ و غیر قابل انکاری نیز در کاهش عمر دستگاه قهوه ساز خواهد داشت.

نکته‌ی بعدی آسیاب کردن دانه‌های قهوه است. بهتر است یک آسیاب قوی تهیه کنید و کار آسیاب کردن دانه‌های قهوه را خودتان انجام دهید. به این ترتیب طعم و عطر بهتر و قهوه‌ی تازه‌تری خواهید داشت.  خرید قهوه برند استارباکس نیز این روزها در جهان بسیار پر طرفدار است.

علاقه مندان برای تهیه آن می‌توانند به لیست محصولات قهوه هانی استار مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]