اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812124551814606

چای سبز چیست؟

کد: 139812124551814606

http://bit.ly/33r49DC

، تهران , (اخبار رسمی): چای سبز نوشیدنی محبوبی است که از برگ‌های تازه گیاه چای تهیه می‌شود. شواهد و مدارک معتبر و متعددی وجود دارد مبنی برا این که این چای خوش عطر ممکن است از بروز سرطان پیشگیری کند. در چین و ژاپن سال‌هاست که از این چای به عنوان دارو استفاده می‌کنند.

چای سبز
چای سبز چیست؟

چای سبز از دم کرده برگ‌های گیاه Camellia sinensis تهیه می‌‌شود . به آن چای چینی نیز گفته می‌شود. تولید کنندگان چای سبزآن را به عنوان یک مکمل رژیم غذایی ترویج می‌کنند. آن‌ها ادعا می‌کنند که چای سبز به کنترل قند خون، کلسترول، فشار خون و وزن کمک می‌کند. مهم ترین دلایل محبوبیت چای سبز در میان مردم، خواص آن برای چربی سوزی و کاهش وزن و نیز پیشگیری از ابتلا به سرطان است.

از منظر پژوهشگران، مفیدترین ماده موجود در چای سبز، کاتچین است. همچنین چای سبز، این نوشیدنی محبوب و خوش مزه، حاوی کافئین و تانین نیز است. چای سیاه از همان گیاه همان چای سبز تهیه می‌شود، اما با این تفاوت که که چای سیاه از برگ‌های تخمیر شده این گیاه تهیه می‌شود. چای‌ها و دمنوش‌ها از دیرباز تا کنون در گروه نوشیدنی‌های دارای خواص ویژه معرفی شده‌اند و هر یک دارای فواید و مضراتی هستند.

چای معمول مورد استفاده در سرزمین ما چای سیاه است اما برای مصرف دائمی و زیاد این چای مضراتی بیان شده است. بنابراین بهتر است گاهی به جای آن از چای سبز که مضرات چای سیاه را ندارد به عنوان نوشیدنی روزانه استفاده شود. اگر شما نیز علاقه مندید یک نوشیدنی پر خاصیت را جایگزین نوشیدنی‌های تکراری کنید و در برنامه‌ی تغذیه‌ای خود تنوع و تغییری ایجاد کنید، چای سبز یک مورد مناسب است.

درباره‌ی گیاه چای سبز

چای سبز همان گلبرگ‌ها و جوانه‌های تازه‌ای است که بر روی گیاه چای روییده است. این جوانه‌ها و گلبرگ‌های تازه در پروسه‌ی فرآوری چای سیاه قرار نمی‌گیرند و در نتیجه دچار اکسایش کم‌تری خواهند شد.

این حالت سبب می‌شود بیشتر خواص مفید در آن باقی بماند و به بدن برسد. فرآیند تهیه‌ی چای سیاه سبب می‌شود بسیاری از خواص مفید برگ این چای کاهش یابد و این ماده به دمنوشی با حداقل خاصیت تبدیل شود.

در تهیه‌ی این چای تلاش می‌شود تا حد امکان، خواص مفید این گیاه در آن حفظ شود. چای سبز در روزگاران گذشته در نواحی شرق کره‌ی خاکی به ویژه در سرزمین‌های کهن چین و ژاپن تولید شده است و نوشیدن آن نیز در میان مردمان همان نواحی رایج و متداول بوده است.

پس از گذشت قرون و با افزایش امکانات سفر و آشنایی سایر اقوام و ملل با این سرزمین‌های شرقی کهن، دیگر ملل نیز بر حسب ذائقه و نیاز خود به تدریج چای را به سیستم خوراکشان راه دادند.

مشخصه‌ی بارز گیاه چای سبز، رنگ برگ‌های آن است که بر خلاف چای سیاه، به رنگ سبز روشن است. چای دم شده‌ی آن نیز به همین صورت دارای رنگ سبز ملایم و روشنی است.

بر اساس شناخت ویژگی‌ها و طبایع افراد و خوارک‌ها در طب سنتی، چای ترش دارای طبع سرد است. به همین دلیل برای افراد گرم مزاج نوشیدنی مناسبی است اما به سرد مزاج‌ها شامل افراد بلغمی و سوداوی چندان توصیه نمی‌شود. اگر افراد با مزاج سرد از این چای استفاده کنند، بر میزان ضعف، بی حالی و سستی شان می‌افزاید و در آنان ایجاد بیماری می‌کند.

علاقه مندان برای خرید چای ترش می‌توانند به سایت هانی استار مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]