اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812124553614725

درب ضد سرقت

مقایسه درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی

کد: 139812124553614725

http://bit.ly/32Mcxgq

، تهران , (اخبار رسمی): در ابتدا مفهوم روشنی از درب ضد سرقت آمده است و سپس انواع درب ضد سرقت که در بازار ایران وجود دارد مقایسه شده‌اند. درب‌های ضد سرقت معمولا از لحاظ ظاهر، کیفیت و قیمت متفاوت هستند.

مقایسه درب ضد سرقت ایرانی ، ترک و چینی
مقایسه درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت همان طور که از نام آن مشخص است، به دربی گفته می‌شود که از ورود سارقین جلوگیری کرده و قابل اطمینان است. این درب در مقابل هرگونه تخریب و اهرم کردن مقاوم بوده و نمی‌توان به راحتی آن را دستکاری و باز کرد.

اما این منزله اطمینان 100 درصد نیست. اما درب‌های ضد سرقت در مقابل سایر درب‌های معمولی مقاومت و امنیت بسیار بالاتری دارند. امنیت این درب‌ها حتی از حفاظ‌های آکاردئونی بیشتر است. البته باید به این نکته اشاره کرد که نباید قفل و یراق آلات درب ضد سرقت معمولی باشند و باید از تجهیزات استاندارد آن استفاده کرد، تا درب ضد سرقت حداکثر امنیت را برای منزل و یا محل کار فراهم آورد.

درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

خریداران بازار ایران معمولا به دلیل تنوع بالایی که در زمینه درب‌های ضد سرقت وجود دارد دچار تردید و سردر گمی می‌شوند. درب‌های وارداتی در ایران عموما از کشورهای چین و ترکیه به صورت پک کامل و یا به صورت جزء به جزء وارد می‌شوند. درب‌های ضد سرقت در بازار ایران عمدتا به سه گروه تقسیم می‌شوند:

درب ضد سرقت ایرانی:  درب‌های ضد سرقت ایرانی از لحاظ ظاهری برگرفته از طرح‌های ترک هستند که چهار چوب فلزی آن معمولا در ایران ساخته می‌شود و یراق آلات آن‌ها از کشور ترکیه وارد می‌شود زیرا دستگاه‌های سازنده آن معمولا بسیار گران قیمت بوده که وارد کردن آنها مقرون به صرفه تر است.

درب ضد سرقت ترک: درب ضد سرقت ترک اصل توسط کشور ترکیه ساخته و وارد ایران می‌شود بی شک درب ضد سرقت ترک یکی از انواع درب‌های ضد سرقتی است که دارای کیفیت و قیمت بالا با متریال اصلی است و همین کیفیت باعث شده که بیشتر افراد از درب ضد سرقت ترک به عنوان گزینه اصلی استفاده کنند. درب ضد سرقت ترک مرغوب عایق صدا، رطوبت و حرارت هستند، در برابر برش و فشار مقاومند، در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی مستحکمند.

درب ضد سرقت چینی: درب‌های ضد سرقت چینی از کشور چین وارد شده و به دلیل قیمت کم آن به عنوان درب ضد سرقت ارزان شناخته شده است. درب ضد سرقت چینی دارای کیفیت نسبتا پایینی است و ابزار و یراق آلات کارشده در آنها کیفیت زیاد جالبی ندارد. درب ضد سرقت ایتالیایی هم در بازار وجود دارد. اما به دلیل قیمت خیلی بالا، تنوع کم و موجودی کم آن در بازار زیاد مورد استقبال خریداران قرار نمی‌گیرد.

تفاوت ظاهری درب‌های ضد سرقت 

چهارچوب درب ضد سرقت: چهارچوب درب‌های ضد سرقت چینی به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد، در حالی که این اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر است.

لولا درب ضد سرقت: لولاهای درب‌های ضد سرقت ترک و ایرانی از سمت داخل قابل مشاهده بوده و کاملاً مشخص اما لولاهای درب‌های ضد سرقت چینی مخفی است، نه از داخل و نه از بیرون قابل تشخیص نیستند.

رویه درب ضد سرقت: رویه نهایی درب‌های ضد سرقت چین یا فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوب هستند یا اچ دی اف رنگ شده و در بعضی موارد درب ضد سرقت چینی فلزی با روکش پی وی سی نیز دیده می‌شود، اما رویه درب‌های ضد سرقت ترک وایرانی به دو دسته ام دی اف با روکش طبیعی چوب یا ام دی اف با روکش پی وی سی تقسیم می‌شوند.

نصب درب ضد سرقت: درب‌های ضد سرقت چین آسان و سریعتر نصب می‌شوند هر چند که نصب درب ضد سرقت ترک و ایرانی نیز بیشتر از یک یا دو ساعت زمان بر نخواهد بود.

قیمت درب ضد سرقت

 درب ضد سرقت چینی از کیفیت پایین تری برخوردار است در نتیجه دارای قیمت پایین تری است. درب ضد سرقت ایرانی از نظر رده بندی در رتبه دوم درب ضد سرقت ارزان قرار گرفته است. درب ضد سرقت ترک در این بین جز گران‌ترین درب ضد سرقت در ایران است.

 قیمت درب ضد سرقت ترک پایین‌تر است، وزن این درب‌ها نیز نسبت به نمونه مشابه ترک خود بسیار سبک‌تر هستند به طوری که می‌توان گفت وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می‌کند.

تفاوت کیفی درب ضد سرقت

یکی از سوالاتی که خریداران درب ضد سرقت همیشه با آن رو به رو هستند این است که چه فرقی بین درب ضد سرقت ساخت ترکیه و چین و ایران وجود دارد و برخی گمان می‌کنند فرق آنها فقط در کیفیت آنها است.
تولیدات چین در سطوح مختلف کیفی قرار دارند و اگر بخواهیم به طور تخصصی در مورد درب صحبت کنیم صادقانه باید گفت اکثر درب‌های ضد سرقت چینی وارد شده به ایران حتی نسبت به پولی که خریدار پرداخت می‌کند از سطح کیفی خوبی بهره نبرده‌اند. اما  نمی‌توان گفت کیفیت تمام درب‌های ضد سرقت چینی از درب‌های ضد سرقت ترک پایین‌تر است.

درب‌های ضد سرقت چینی با روکش اچ دی اف معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از درب‌های ترکیه که در بازار ایران وجود دارد گران‌تر هم هستند و طبیعتاً با توجه به تفاوت کیفیت درب‌های ضد سرقت ترک و چینی منطقی است که از نظر قیمتی هم بین این درب‌ها تفاوت وجود داشته باشد.

درب‌های ضد سرقت ترک دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و از ابزار و یراق آلات با کیفیت در آنها استفاده می‌شود. جنس رویه این درب‌ها بسیار با دوام است و استحکام بسیار بالایی دارند. درب ضد سرقت ایرانی نیز از لحاظ کیفیت تقریبا هم سحط درب ضد سرقت ترک است و تولیدکنندگان داخلی درب ضد سرقت بسیار با کیفیت و با قیمت مناسب را تولید می‌کنند.

درب‌های ضد سرقت چینی کاملاً در کشور چین ساخته شده و به سایر کشورها صادر می‌شود، اما درب ضد سرقت ترک در ایران نیز مونتاژ می‌شود. این تصور که درب‌های ضد سرقت چینی نسبت به درب‌های ضد سرقت ترک دارای کیفیت پایین‌تری هستند شاید تصوری اشتباه و نادرست باشد و با وجود اجناس بی کیفیت چینی در بازار ایران می‌توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که این تصور را داشته باشند.

تفاوت درب ضد سرقت ترک و ایرانی

اصلی ترین تفاوتی که می‌توان در درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی اشاره کرد نوع رویه‌ها هستند این تفاوت بیشتر در کیفیت ام دی اف به کار رفته، دقت ابزار و پروفیل‌های استفاده شده بر روی درب و از همه مهم تر رنگ آمیزی آن است. موضوع بعدی که می‌توان در مورد تفاوت بین درب ضد سرقت ترک و ایرانی اشاره کرد بحث استراکچر یا بدنه است معمولا ورق آهنی استفاده شده برای ساخت درب ترک 1.5 تا 2 است و در درهای ایرانی 1.15 و 1.5 استفاده می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های عمده و اصلی بین این دربها را می‌توان در مدل و شکل ظاهری پیدا کرد چرا که مدل‌های جدید و به روز ابتدا در کشور ترکیه ساخته و بعد از مدتی تولید کنندگان داخلی اقدام به کپی مدل‌ها می‌کنند. در پایان این مبحث به این نکته مهم می‌توان اشاره کرد که برخی از تولید کننده درب‌های ضد سرقت ایرانی با استفاده از متریال‌های مناسب و ابزار آلات به روز و استفاده از نیروی کار های ماهر توانسته‌اند درب‌هایی با کیفیت و هم تراز با درب ضد سرقت ترک ارائه کنند.

تشخیص درب ضد سرقت ترک

اینگونه درب‌ها کاملا وارداتی است و یکی از راه‌های تشخیص قیمت بالای این سبک درب‌ها است از بازه قیمتی 5 میلیون تومان به بالا و یکی دیگر از موارد نوع بسته بندی و مارک کارخانه‌های ترکیه روی کارتن درب همراه با نوشته ساخته شده ترکیه البته تشخیص دقیق وارداتی بودن درب از سری لوکس ایرانی بسیار مشکل و حتما باید کارشناسی شود، توصیه می‌شود برای خرید این سبک درب‌ها حتما از شرکت‌های معتبر استفاده شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

راسان درب

فروشگاه درب ضد سرقت

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل