اطلاعات تماس
  • 011430***** - 093564*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812124553814346

قسمت اول

راهکارهایی برای کاهش وزن

کد: 139812124553814346

http://bit.ly/2TjJnSM

، آمل , (اخبار رسمی): کاهش وزن دغدغه امروز بسیاری از افراد است. در ادامه نکاتی در این مورد آمده است.

راهکارهایی برای کاهش وزن قسمت اول
راهکارهایی برای کاهش وزن

راهکارهایی برای کاهش وزن با نوشیدن آب

در ابتدا فوائد نوشیدن زیاد آب که یکی از عوامل موثر در لاغری و تناسب اندام است بررسی می‌شود.

  • غذا را هضم می‌کند
  • متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد
  • وزن آب بدن را کم می‌کند

هر چقدر کمتر آب بنوشید، بدن آب بیشتری در خودش نگه می‌دارد. با نوشیدن آب کافی، نیازی به نوشابه‌های گازدار نخواهید داشت و گرسنگی را فرو می‌نشاند. هر چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر غذا خواهید خورد. لذا سعی کنید ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید. خیلی وقت‌ها هنگام احساس گرسنگی، در حقیقت بدن شما تشنه است و نیاز به آب دارد، نه غذا. پوست شما را از جوش‌ها پاک می‌کند.

با نوشیدن آب، کبد کار خود را به بهترین نحو انجام می‌دهد. از سرما خوردگی و تب جلوگیری می‌کند و سردرد را بهبود می‌بخشد و تمرکز ذهنی را افزایش می‌دهد.

اگر در زمستان نمی‌توانید روزی ۷-۸ لیوان آب بنوشید از میوه‌ها و سبزی‌هایی که به‌صورت طبیعی پر آب هستند استفاده کنید. می‌توانید خیار، گل‌کلم، گوجه، گریپ‌فروت و کرفس بخورید.

راهکارهایی برای کاهش وزن با غذاهایی که اشتها را کور می‌کنند:

قارچف خیارفهویج، زردآلو، کرفس، سیب، چغندر، شلغم، گل کلم، هندوانه، مارچوبه، چای سبز، قهوه خالص، کلم، بروکلی و گوجه فرنگی.

راهکارهایی برای کاهش وزن برای افرادی که نمی‌خواهند رژیم بگیرند:

۱- به تدریج میزان غذایی که می‌خورید را کاهش دهید: هر شب یک قاشق از غذایی که برای خودتان می‌کشید را کم کنید. اگر عادت دارید مثلاً دو کفگیر برنج میل کنید همان اول نمی‌توانید آن را به یک یا نصف کفگیر کاهش دهید. اما قاشق‌ قاشق ساده‌تر و بهتر است. می‌توانید از بشقاب‌های کوچک‌تر نیز استفاده کنید تا بشقابتان زود پُر شود.

۲-خوب بجوید: جویدن یک روش اساسی برای لاغری است. با خوب جویدن هم مزه‌ی غذا را خوب می‌فهمید و هم اینکه به هضم غذا کمک می‌کنید. به خاطر اینکه بزاق حاوی آنزیم‌هایی است که کار معده را راحت‌تر می‌کند.

۳-آرام‌تر غذا بخورید: اگر تند تند غذا می‌خورید باید بدانید که مهلت نمی‌دهید مغزتان سیگنال‌های سیری را به معده‌تان ارسال کند. برای همین هم با وجود اینکه سیر شده‌اید باز هم به خوردن ادامه می‌دهید.

۴-پرشی غذا نخورید: یعنی اینکه از هیچ وعده‌ی غذایی صرف‌نظر نکنید. زمانی که مثلاً ناهار نخورده و خسته و گرسنه به خانه بر می‌گردید مطمئن باشید بیشتر پر خوری خواهید کرد. در طول روز چند وعده‌ی غذایی با حجم کم میل کنید.

۵-سبزیجات را دریابید: مصرف زیاد گوشت قرمز و گوشت‌های فراوری شده نقش مهمی در افزایش وزن دارد. برعکس آن، داشتن یک تغذیه‌ی سرشار از سبزیجات کمک زیادی به کنترل وزن می‌کند.

۶-از دمنوش‌های گیاهی و طبیعی استفاده کنید: گیاهان زیادی در طبیعت وجود دارند که خواص چربی سوزی بالایی دارند و به کاهش وزن کمک می‌کنند. دمنوش‌ها با حفظ خواص کامل گیاه و استفاده آسان امروزه مورد توجه قرار گرفته‌اند. بیشتر بشقابتان را پر از سالاد و سبزیجات مختلف بکنید. می‌توانید قبل از شروع، یک بشقاب سوپ سبزیجات به عنوان پیش غذا میل کنید.

۶-طناب زدن, تمرینی عالی برای کالری‌سوزی و برای کاهش وزن است: برای کاهش نیم کیلوگرم وزن در هفته، همراه کاهش ۴۰۰ کالری از رژیم غذایی، روزانه ۳۰ دقیقه طناب بزنید.

در فروشگاه اینترنتی آویشن مجموعه‌ای از دمنوش‌های گیاهی برای لاغری و چربی سوزی را برای علاقه مندان فراهم شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آویشن

در دنیای امروز و با صنعتی شدن جوامع نیاز انسان به تغذیه سالم و استفاده از محصولات گیاهی و ارگانیک بیشتر حس میشود، ما در فروشگاه اینترنتی آویشن در تلاشیم تا بهترین محصولات را با قیمت مناسب از دل طبیعت به دست شما برسانیم.

اطلاعات تماس
  • 011430***** - 093564*****
[نمایش اطلاعات]