اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812134554714433

مزایا و معایب استفاده از دوربین مترجم گوگل

کد: 139812134554714433

http://bit.ly/2PN0hqJ

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه مزایا و معایب استفاده و کار با ابزار دوربین مترجم گوگل ترنسلیت مورد بررسی قرار گرفته است.

مزایا و معایب استفاده از دوربین مترجم گوگل
دوربین گوگل ترنسلیت

نکاتی تکمیلی برای استفاده از دوربین مترجم

باید توجه داشت که در تمامی مراحل باید گوشی به اینترنت متصل باشد. چون تصاویر به سرورهای گوگل ارسال می‌شوند برای جستجوی متن پس نیاز است که اینترنت گوشی از سرعت قابل قبولی برخوردار باشد. این عکس‌ها در سرور گوگل نگهداری می‌شوند پس نمی‌توان گفت که امنیت آن‌ها تضمین شده است.

برای ترجمه مقاله یا کتاب استفاده از این برنامه نمی‌تواند جوابگوی شما باشد، این تکنیک برای زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فرصت کمی برای ترجمه داشته باشید و نیاز باشد که سریع یک متن را ترجمه کنید.

برای ترجمه مقالات و کتاب های تخصصی بهتر است از یک تیم متخصص بهره گرفت، تیم ترجمه پارس 68 با در اختیار داشتن افرادی متخصص در هر زمینه می‌توانند ترجمه‌ای تخصصی تحویل دهند.

آیا ترجمه متن با دوربین گوگل برای عکس‌های قدیمی امکان پذیر است؟

از این ابزار در حالت آفلاین هم می‌توان استفاده کرد. از عکس‌های گالری می‌توان عکس آن متنی که می‌خواهید ترجمه کنید را باز کرده و در برنامه اجرا کنید. ابتدا باید روی آیکون دوربین کلیک کنید و بعد آیکون گالری را انتخاب و بعد یک عکس را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از دوربین ترجمه گوگل

قطعا محصولی که توسط کمپانی بزرگی مثل گوگل ساخته شود ویژگی‌های بسیاری دارد، در ادامه قابلیت‌های این برنامه و خصوصا ابزار دوربین مترجم آن بررسی شده است.

این برنامه می‌تواند متن شما را به هر زبانی ترجمه کند، شاید بهترین مزیت این باشد که از زبان فارسی کاملا پشتیبانی می‌کند. اگر شما می‌خواهید از زبان فارسی این برنامه در حالت آفلاین استفاده کنید، می‌توانید ابتدا یک زمانی زبان فارسی را در این برنامه دانلود کرده و در مواقع مورد نیاز در حالت آفلاین از آن استفاده کنید. هرچند پیشنهاد می‌شود که برای دقیق تر نشان دادن نتایج به اینترنت متصل شد تا ترجمه‌ی بهتری را به نمایش گذاشت.

ویژگی دیگری که این برنامه دارد قابلیت انتخاب متن است، که می‌توان با انتخاب قسمتی از متن تنها آن بخش را ترجمه کرد. چه مزیتی از این بهتر که می‌توانید تصاویر قدیمی گوشیتان را باز کرده و ترجمه کنید؟ این امکان باعث شده تا این برنامه طرفداران زیادی را در سراسر دنیا داشته باشد. این برنامه ترجمه‌های گذشته را ذخیره می‌کند تا زمانی که به آن نیاز است، بتوان از آنها استفاده کرد. برای شما این اتفاق افتاده است که گاهی به کشورهای خارجی سفر می‌کنید و در آنجا کاتالوگ ها یا بروشورهایی را می‌بینید و می‌خواهید آن‌ها را بخوانید اما دانش ترجمه کردن ندارید؟ با استفاده از نسخه موبایلی این اپلیکیشن می‌توانید خریدی آسان را داشته باشید.

معایب دوربین ترجمه گوگل

این برنامه بیش از حد به ارسال تصاویر به سرور خود برای تشخیص متن‌ها متکی است، نداشتن اینترنت پر سرعت و همچنین کمبود حجم کافی برای آپلود تصاویر یک مشکل است. گوگل ترنسلیت هنوز هم در ترجمه مقداری ضعیف است و قدرت تشخیص کلمات را به خوبی ندارد. این ابزار گوگل برای تبدیل شدن به یک مترجم فوق حرفه‌ای نیاز به زمان بیشتری دارد. برنامه قابلیت خواندن متن ترجمه شده را نیز دارد ولی چون همچنان زبان فارسی آن کامل نشده است، از این امکان به شکل کامل نمی‌توان استفاده کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مترجمین برتر ایران

در هر حوزه برترین مترجمان از سخت ترین آزمونها گذشته اند و عضو این سایت شده اند تا بتوانند برترین خدمات را ارئه دهند تضمین کیفیت بازگشت وجه در صورت نارضایتی از ترجمه شرکت در سال 1390 متولد شده است.

اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]