اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812134556211678

تعمیر و نگهداری فیلترهای شنی

تعمیر و نگهداری فیلتر استخری   

کد: 139812134556211678

http://bit.ly/32Ksmo1

، تهران , (اخبار رسمی): فیلترهای استخر هیچ جزء متحرکی ندارند. بنابراین مشکلاتی مانند شکستگی قطعات و اجزا در آنها به ندرت اتفاق می‌افتد. تعویض اجزای مختلف فیلترها نیز نسبتا ساده است. اولین مسئله‌ای که در مورد نگهداری از فیلترهای استخر باید بررسی شود، بک واش فیلتر یا پسشویی آنهاست.

تعمیر و نگهداری فیلتر استخری   
تعمیر و نگهداری فیلتر استخری   

فیلترهای استخر هیچ جزء متحرکی ندارند بنابراین مشکلاتی مانند شکستگی قطعات واجزا در آنها به ندرت اتفاق می‌افتد.

تعریف بک واش فیلتر(پسشویی)

برای تمیز کردن فیلترهای شنی و دیاتومی از روش بک واش فیلتر یا شستشوی معکوس استفاده می‌شود. پس از گذشت مدتی از کارکرد فیلترها، میزان آلاینده‌های انباشته شده در بستر فیلتر افزایش می‌یابد و شدت جریان عبوری از آن کاهش می‌یابد. در این مرحله است که باید بک واش فیلترانجام شود.

بک واش فیلتر چطور انجام می‌شود:

برای اینکه بک واش فیلتر(پسشویی)را انجام دهیم باید آب با فشار زیاد در خلاف جهت معمول از فیلتر عبور داده شود. به این ترتیب رسوبات و ناخالصی‌های انباشته شده در فیلتر از آن خارج می‌شود.

برای پسشویی فیلترها از شیربک واش یا شیر چندراهه که در فیلترهای شنی نصب است، استفاده می‌شود.

با کثیف شدن فیلتر افت فشارایجاد می‌شود و شدت جریان کم می‌شود. از سوی دیگر، اگر شدت جریان عبوری از بستر فیلتر بیش از حد معمول باشد، بستر فیلتر آسیب دیده و کارایی آن دچار افت می‌شود.

بهترین زمان انجام بک واش فیلتر، چه زمانی است؟

بک واش باید زمانی انجام شود که اختلاف فشار در ورودی و خروجی فیلتر به محدوده تعیین شده توسط سازنده برسد. گاهی اوقات بسته به میزان استفاده شناگران از استخر لازم می‌شود، عملیات پسشویی فیلترها به صورت هفتگی یا حتی روزانه انجام شود.

نکاتی که باید در هنگام بک واش فیلتر رعایت کرد به شرح زیر است.

نکته مهمی که در هنگام پسشویی فیلترها باید رعایت شود این است که :

1-اگر این کار هنگام حضور شناگران در استخر انجام می‌گیرد، عمق آب استخر نباید تغییر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

اما در مجموع، انجام عملیات پسشویی آن هم در زمانی که شناگران در حال استفاده از استخر هستند به دلیل مشکلات متعددی از قبیل تغییر عمق آب، گرم و سرد شدن ناگهانی آب استخر و مسائلی از این دست چندان توصیه نمی‌شود.

2-هرگز هنگام کارکرد پمپ نباید وضعیت شیرچند راهه را تغییر داد.  زیرا این کار فشار زیادی را به پمپ، موتور و واشر حلقوی آن وارد می‌کند و در آینده موجب نشتی آن می‌شود.

3-دوره زمانی مناسب برای بک واش فیلترها بسته به نوع فیلتر و میزان استفاده ازاستخر متفاوت خواهد بود.

تا چه زمانی بک واش فیلتر را ادامه دهیم؟

به طور ایده آل، پسشویی فیلترها باید تا هنگامی که آب خروجی از فیلتر کاملا تمیز باشد ادامه پیدا کند. بررسی تمیز بودن آب فیلتر باید با استفاده از شیشه رویتی که معمولا در خط تخلیه تعبیه می‌شود انجام گیرد.

  • پس از اتمام پسشویی، باید زمان کوتاهی در نظر گرفته شود، تا بسترهای فیلتری که در هنگام پسشویی منبسط شده اند، مجددا ته نشین شوند.
  • شدت جریان آب عبوری از فیلتر در هنگام شستشوی معکوس در عین حال که باید سرعت و شدت کافی را داشته باشد،
  • نباید موجب به هدر رفتن دانه‌های شن یا خاک سیلیس فیلترشود.
  • دریچه بازدیدی که بر روی اکثر فیلترها در نظر گرفته می‌شود، برای بررسی میزان فشار آب مناسب و صحت عملیات پسشویی مناسب است.
  • پمپ مورد استفاده در سیستم تصفیه باید قابلیت ایجاد شدت جریان مورد نیاز در بستر فیلتر را داشته باشد.تا پسشویی به درستی انجام شود.

در کانال آپارات شرکت چشمه می‌توان فیلم مربوط به بک واش کامل فیلتر را مشاهده کرد. کارشناسان فروش شرکت برای ارائه پیشنهاد و راهنمایی در خرید فیلتراستخری مناسب استخر آماده پاسخگویی هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت چشمه

شرکت چشمه از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه ساخت استخر های عمومی، خصوصی و اجرای پروژه های تاسیساتی آغاز نموده و از سال ۱۳۸۹ با ثبت در سازمان شرکت ها به نام «شرکت آرامش آب چشمه» با هدف ارائه خدمات بهتر گامی جدید در عرصه کاری خود برداشت. اکنون این شرکت با بیش از دو دهه فعالیت تجربه با کادری مجرب و با داشتن اطلاعات فنی روز در زمینه طراحی و ساخت استخر، سونا، جکوزی، پروژه های تاسیساتی و تهویه مطبوع، تولید و توزیع لوازم مربوطه، فروش و اجرای مواد آب بندی سازه های بتنی، آماده همکاری و ارائه خدمات در پروژه های مربوطه می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار