اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812134557614400

اسپایرل تیم، مرجع تیزر تبلیغاتی

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

کد: 139812134557614400

http://bit.ly/3aI2UCu

، (اخبار رسمی): ساخت تیزر تبلیغاتی به جرات بهترین روش برای نمایش کسب و کار خود به گستره‌ای از کاربران است. در بحث تولید محتوا، عقیده بر این است که یک عکس بهتر از هزار کلمه، مفهومی را به مخاطب منتقل می‌کند.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی
آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی رایگان است. در ادامه بعد از آموزش تولید فیلم تبلیغاتی در موبایل چند نرم افزار، برنامه و اپلیکیشن تدوین و ویرایش ویدیو اندروید و iOS معرفی می‌شود.

ساخت تیزر تبلیغاتی به جرات بهترین روش برای نمایش کسب و کار خود به گستره‌ای از کاربران است. در بحث تولید محتوا، عقیده بر این است که یک عکس بهتر از هزار کلمه، مفهومی را به مخاطب منتقل می‌کند. حال از این نظر، کارایی یک ویدیوی هر چند کوتاه، از چند هزار عکس بیشتر است. به همین دلیل امروز کسب و کارهای زیادی به اهمیت تولید ویدیوهای تبلیغاتی پی برده و به طور مرتب، محتواهایی برای شناساندن خود به دیگران ایجاد می‌کنند. اگرچه نمی‌توان از اهمیت مشاوره گرفتن و سفارش پروژه به فردی خبره چشم‌پوشی کرد، اما همچنان برخی افراد در پی ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی هستند.

پیش از پرداختن به آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی نکته مهمی را یادآور می‌شویم. تولید ویدیوهای تبلیغاتی کار دشواری بوده و برای تولید محتوایی اثرگذار، به تجربه و تجهیزات نیاز است. ممکن است به ظاهر با دست کار به شدن برای ساخت یک ویدیوی تبلیغاتی، به خاطر عدم نیاز به پرداخت پول به یک سازنده ماهر، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، اما این کار به دلیل شدیدا زمان‌بر بودن، شما را از درآمدزایی از طریق تخصص اصلی‌تان دور خواهد کرد!

در ادامه متوجه خواهید شد علاوه بر نیاز به صرف زمان، فیلم برداری حرفه‌ای با هدف تولید ویدیوی تبلیغاتی، در گرو هزینه کردن برای خرید یک سری تجهیزات و همچنین تعدادی نرم افزار است. در صورتی که در پی ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی به تعدادی محدود هستید، این هزینه‌ها توجیه اقتصادی ندارند. از طرفی بدون خرید لوازم ضروری، ویدیوی تبلیغاتی، به اثری برای دور کردن مشتریان از شما، تبدیل خواهد شد!

از زمان ظهور گوشی‌های هوشمند تا امروز، دوربین‌ آن‌ها پیشرفت زیادی داشته است. طی دو سال اخیر، گوشی‌سازان تمرکز زیادی روی دوریین محصولات خود داشته و امروز اخباری درباره عرضه گجت‌های اندرویدی با دوربین 108 مگاپیکسلی به گوش می‌رسد!

مستندسازان و کارگردان‌های متعددی، در همکاری با شرکت‌های گوشی‌ساز یا به صورت خودجوش، اقدام به فیلم برداری یک سری پروژه با گوشی هوشمند خود کرده‌ و آثاری حرفه‌ای خلق کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد در صورت داشتن تخصص در فیلم برداری و آشنایی با نرم افزارهای ضروری، ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی امکان‌پذیر است.

تکنیک‌های ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

در هر صورت اگر هنوز برای ماجراجویی تصمیم به ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی دارید، در این مطلب نحوه انجام این کار را آموزش داده و سپس نرم افزارهایی کاربردی معرفی می‌‌کنیم. پیشتر برای فیلم برداری باید بعد از ضبط ویدیو با یک دوربین، آن را برای ویرایش به کامپیوتر منتقل کرده و سپس در پلتفرم مورد نظر بارگذاری می‌کردیم. امروز به لطف توسعه بی‌شمار نرم افزار ویرایش ویدیو، کار ضبط، ادیت و ارسال طی یک چشم بر هم زدن داخل یک گجت قابل حمل صورت می‌گیرد. صرفه‌جویی در زمان و هزینه دو مزیت بزرگ این کار است.

در صورتی که حین ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی نکات مهمی را در نظر نگیرید، ویدیویی نامناسب و غیر حرفه‌ای تولید کرده و به جای کسب مشتریان جدید، مشتریان کنونی خود را نیز از دست خواهید داد. در ادامه به نکات کلیدی در رابطه با ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل اشاره شده است.

بهبود وضعیت نور در محیط

یکی از مهم‌ترین ضعف‌های دوربین موبایل در مقایسه با دستگاه‌های اختصاصی تصویربرداری همچون دوربین بدون آینه عدم توانایی برای ثبت عکس و ضبط ویدیوی باکیفیت و بدون نویز در صورت نبود نور کافی در محیط است. دلیل آن، استفاده از سنسورها و لنزهای بسیار کوچک‌تر محسوب می‌شود. به همین دلیل تا جای ممکن باید حین ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی در محیطی روشن با نور طبیعی کافی فعالیت کنید. فراموش نکنید فلاش هرگز جای نور طبیعی خورشید را پر نمی‌کند. در غیر این صورت ویدیو دارای سایه‌های اضافی و قسمت‌هایی تیره همراه با نویز فراوان خواهد بود.

در صورتی که به نور طبیعی دسترسی ندارید، لامپ‌های فلوئورسنت را جایگزین کنید. هرگز دوربین را دقیقا رو به روی منبع نور قرار ندهید، وگرنه نوردهی بیش از حد، به شکل دیگری ویدیوی نهایی را خراب می‌کند. در صورتی که اپلیکیشن دوربین گوشی هوشمندتان دارای قابلیت تنظیم دستی پیکربندی برای فیلم برداری است، وایت بالانس، سرعت شاتر و دیگر عناصر را بسته به وضعیت صحنه دست‌کاری کنید.

ثابت نگه داشتن گوشی

اگر تصمیم دارید برای ساخت تیزر تبلیغاتی تاثیر گذار با گوشی دستگاه را همینطور عادی، شبیه به زمان گرفتن ویدیویی برای ارسال در استوری اینستاگرام، دست بگیرید، بهتر است از همین ابتدا پروژه را متوقف کنید، چرا که نتیجه نهایی یک فاجعه خواهد بود! در صورت تکان خوردن گوشی، ویدیو با محوشدگی‌هایی در گوشه‌هایی از فریم همراه می‌شود.

بدون در نظر گرفتن وجود یا عدم وجود سیستم تثبیت‌کنندگی داخلی در دوربین گوشی، تا جای ممکن از تری‌پاد استفاده کنید. در بازار یک سری سه پایه محکم مخصوص گوشی هوشمند، با قیمت کمتر از 10 دلار، قابل خریداری است. در صورتی که مایل به پرداخت هزینه برای خرید تری‌پاد نبوده یا برای پروژه کنونی آن را غیر ضروری می‌دانید، در زمان فیلم برداری، گوشی را به یک جسم فیزیکی محکم تکیه بدهید. اگر پروژه به گونه‌ای است که حتی تری‌پاد نیز جوابگو نبوده و در زمان فیلم برداری ناچار به حرکت هستید، باید یک گیمبال خریداری کنید.

خرید میکروفون اکسترنال برای ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

حین ساخت تیزر تبلیغاتی موثر با گوشی کیفیت صدا به اندازه کیفیت ویدیو دارای اهمیت است. در صورت ضعیف و پایین بودن حجم صدا، ناامید شدن بیننده از ویدیو قطعی است. افزودن زیرنویس به ویدیو به خاطر ضعیف بودن صدا، مهر تایید شما بر این کاستی بوده و مشکل را بدتر خواهد کرد.

متاسفانه حتی بهترین گوشی‌های پرچمدار مجهز به باکیفیت‌ترین دوربین‌های موبایل نیز فاقد میکروفون‌های قوی برای ضبط ویدیوهای حرفه‌ای هستند. از طرفی حین فیلم برداری در محیطی باز، میکروفون گوشی صداهای مزاحم و غیر ضروری پس‌زمینه را ضبط کرده و صدای ضعیف اصلی را بیش از پیش تخریب می‌کند. بعدا امکان حذف و ویرایش نویز میسر نیست.

اگر هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی تاثیرگذاری روی کاربران است، حتما باید یک میکروفون اکسترنال خریداری کنید. 

فیلم برداری در حالت افقی

برای جلوگیری از زحمت بیهوده حین ویرایش ویدیو و اطمینان از پخش صحیح ویدیو روی تلویزیون و مانیتور، به منظور ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی آن را به صورت افقی روی سه پایه قرار بدهید. حین فیلم برداری، مشکل عمودی گرفتن گوشی به خاطر نمایش صحیح آن روی نمایشگر خود دستگاه، مشخص نیست. ایراد در زمان پخش محتوا روی دیگر دستگاه‌ها بروز خواهد کرد.

بهبود ویدیو با اپلیکیشن‌های موبایل

اپلیکیشن‌های موبایل زیادی برای ویرایش ویدیو توسعه پیدا کرده‌اند. آن‌ها یک ویدیو را از چند جهت ارتقا داده و محصولی باکیفیت‌تر و حرفه‌ای‌تر در مقایسه با ویدیوی خام اولیه در اختیارتان قرار می‌دهند. برای ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی یک برنامه ادیت معمولی کارایی نداشته و در اصل باید به دنبال یک نرم افزار تدوین باشید. متاسفانه این دسته برنامه‌ها اغلب کاملا پولی بوده یا در صورت داشتن نسخه رایگان، ابزارهای ضروری مورد نیاز ما تنها با خرید نسخه پریمیوم آن‌ها قابل استفاده می‌شود.

امروز ارزان‌ قیمت‌ترین گوشی‌های هوشمند نیز به دوربین مجهز هستند، اما به منظور تولید فیلم‌های تبلیغاتی به یک دوربین باکیفیت نیاز دارید. دوربینی با توانایی کافی به منظور ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای با گوشی در تعداد انگشت‌شماری پرچمدار پیدا می‌شود.

بهترین گوشی‌ها برای فیلم برداری

آیفون 11 پرو مکس یکی از معدود گوشی‌های هوشمند دارای توانایی فیلم برداری HDR است. به لطف این قابلیت، محدوده دینامیکی در ویدیوهای گرفته شده با دوربین آن به شدت بالا است. در نتیجه حتی در صحنه‌های دارای کنتراست بالا و پیچیده، در قسمت‌های بیش از حد روشن و سایه، جزئیات به خوبی ثبت و نمایش داده خواهند شد. مدیریت نحوه دریافت نور در وضعیت‌های مختلف، از آیفون 11 پرو مکس یک دستگاه ایده‌آل برای ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی می‌سازد.

رندرینگ رنگ بسیار مناسب است. تنها در زمان فیلم برداری در محیط‌های بسته که امکان دریافت نور طبیعی کافی وجود ندارد، وایت بالانس با بی‌ثباتی مواجه خواهد شد. از اهمیت بالا بودن جزئیات در ویدیوهای گرفته شده با پرچمدار سال 2019 اپل مخصوصا حین افزایش رزولوشن به 4K نباید غافل شد. اگر نور خوبی در محیط وجود داشته باشد، نویز کاملا تحت مدیریت قرار خواهد گرفت.

سیستم فوکوس خودکار آیفون 11 پرو مکس حتی در فیلم برداری به شدت کاربردی است و به خوبی سوژه‌های در حال حرکت را ردیابی می‌کند. سیستم تثبیت‌کنندگی عملکرد مناسبی داشته و تاثیرات منفی ناشی از لرزش دست را به شدت کاهش می‌دهد.

بهترین دوربین‌های موبایل برای فیلم برداری به شرح زیر است:

 • Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition
 • Google Pixel 4 / Pixel 4 XL
 • Samsung Galaxy Note 10+ 5G
 • Samsung Galaxy S10 5G
 • +Samsung Gslaxy S10
 • LG V40 ThinQ
 • Google Pixel 3 XL
 • Sony Xperia XZ3
 • Oppo Reno 10x Zoom
 • Sony Xperia 1
 • Xiaomi Mi9

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اسپایرل تیم

spiral team سلام، ما یک شرکت بزرگ تبلیغاتی نیستیم !!! ما یک تیم هستیم … یک تیم تبلیغاتی کوچیک با ایده های بزرگ و متفاوت ! کار تیم ما (SpiralTeam) دیده شدن است. دیده شدن و رسوندن شما به ساده ترین شکل ممکن به هدف هاتون. و اما درباره Spiral : تیم Spiral از اونجا تشکیل شد که بعد از کار کردن در شرکت های تبلیغاتی مختلف و اختلاف نظر با مدیر های مختلف ( ایده های تکراری و سنتی و … ) تصمیم به تشکیل یک تیم تبلیغاتی کوچیک ولی با ایده های ساده و نوین گرفته شد. فعالیت ما از خرداد ۹۷ شروع شده و شامل طراحی های گرافیکی، ساخت تیزر تبلیغاتی، عکاسی ، طراحی وب سایت ، تولید محتوا، مشاوره تبلیغاتی، دیجیتال مارکتینگ، برگزاری کمپین های تبلیغاتی بوده است. امیدواریم بتوانیم در کنار شما دوستان در راه هدف خود پیشرفت داشته باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]