اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812134557814732

درمان پای پرانتزی در کودکان

کد: 139812134557814732

http://bit.ly/39nBxgD

، تهران , (اخبار رسمی): نحوه قرار گرفتن نوزاد در رحم مادر و نبود فضای کافی برای چرخش صحیح زانوها یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد پای پرانتزی در کودکان است. دلایل دیگری نیز در بروز چنین مشکلاتی نقش دارند که از مهم می‌توان به کمبود ویتامین D و بیماری راشیتیسم و در برخی از مواقع نیز عوامل ژنتیکی اشاره کرد.

پای پرانتزی در کودکان
درمان پای پرانتزی کودکان با گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی

شایع ترین علت پای پرانتزی در کودکان

نحوه قرار گرفتن نوزاد در رحم مادر و نبود فضای کافی برای چرخش صحیح زانوها یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد پای پرانتزی در کودکان است البته دلایل دیگری نیز در بروز چنین مشکلاتی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به کمبود ویتامین D و بیماری راشیتیسم، بیماری بلانت، جوش خوردن نادرست استخوان ران پس از شکستگی، وجود تومور و در برخی از مواقع نیز عوامل ژنتیکی اشاره کرد. با توجه به اینکه در اغلب مواقع وجود این اختلال در زانو و پای کودکان بخاطر شرایط موجود در رحم مادر است در نتیجه بدون نیاز به پزشک و با رشد آنها خود به خود زانو حالت طبیعی پیدا خواهد کرد.

برای درمان پای پرانتزی در کودکان چه باید کرد؟

برای درمان پای پرانتزی در کودکان با توجه به درجه آن و گروه سنی کودک راهکارهای مختلفی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

کنترل وزن نوزاد در رحم مادر

با توجه به نوع و درجه پرانتزی بودن پا در کودکان راه حل‌ها و روش‌های مختلفی برای حل این مسئله وجود دارد. از آنجا که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، در نتیجه باید در دوران بارداری مادر به این مشکلات بیشتر توجه شود. وزن زیاد نوزاد در دوران جنینی که بیشتر بخاطر بیماری‌هایی از قبیل دیابت دوران بارداری است، باعث می‌شود فضای کافی برای چرخش و حرکت جنین در رحم وجود نداشته باشد. مادران در این دوران باید به صورت مرتب تحت مراقبت قرار گیرند تا از رشد بیش از حد نوزاد و چاق شدن آنها جلوگیری کنند.

مصرف ویتامین D

علاوه براین، لازم است بدانید که کمبود ویتامین D از دیگر عوامل بروز پای پرانتزی در کودکان است. از دوران نوزادی باید به تغذیه آنها توجه ویژه شود و مکمل‌های غذایی (در صورت تجویز پزشک) مصرف شود. از دیگر دلایلی که باعث می‌شود روند رشد پا پرانتزی در کودکان سرعت بیشتری پیدا کند، وزن زیاد کودکان و چاق شدن آنها می باشد که والدین باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشند.

بهترین سن برای درمان پای پرانتزی در کودکان

با توجه به اینکه میزان انحراف و قوس در زانو نوزادان چقدر است، می‌توان زمان مراجعه به پزشک را مشخص کرد. در حالت کلی اگر نوزاد زیر 2 سال با این مشکل مواجه بوده و میزان قوس بین زانوها زیاد نمی‌شود، جای نگرانی وجود نداشته و به مرور برطرف خواهد شد. در غیر این صورت، اگر احساس شد که میزان پرانتزی بودن پاها در حال افزایش است، بدون توجه به سن نوزاد باید به پزشک مراجعه کرد.

پیشنهاد می‌شود برای درمان پای پرانتزی کودکان و نوزادان در گروه‌های سنی مختلف، از انجام اقدامات خودسرانه خودداری کنید و حتما به پزشک مراجعه کنید.

 گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی با کادری مجرب و تجهیزاتی کاملا بروز و حرفه‌ای آماده ارائه خدمات مختلف برای درمان پای پرانتزی در نوزادان و کودکان از قبیل اسکن کف پا، ارتوپدی فنی و ساخت کفش طبی درکودکان و دمپایی هالوکس والگوس است که همگی زیر نظر متخصصین این حوزه ارائه می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه آرتوز و پروتز سلیمانی

گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را شروع نموده است فعالیت این مرکزپیرامون ارائه: ۱- خدمات ارتوزی: شامل طراحی و ساخت انواع بریس واسپیلنت ها از جمله انواع کمربندها و زانوبندهای درمانی و... ۲-خدمات پروتزی شامل ساخت انواع دست و پای مصنوعی برای افراد دچار قطع عضو ۳-انواع ارزیابی ها و اندازه گیری ها با دستگاه ها ی مخصوص ارزیابی بدشکلی های بدن از جمله اسکنرهای ستون فقرات و اسکنرپا

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان