اطلاعات تماس
 • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981214456029543

برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟

کد: 13981214456029543

http://bit.ly/2xdy3yV

، تهران , (اخبار رسمی): انتخاب بهترین روش برای تمیز کردن هوای خانه ممکن است خیلی سخت به نظر نرسد.

برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟
برای تصفیه کردن هوا چه کنیم؟

با این وجود، اطمینان یافتن از راهی موثر و ایمن که می‌تواند اینکار را به خوبی انجام دهد، کمی دشوارتر از آن چیزی است که فکر می‌شود، به خصوص که تبلیغات گسترده‌ای برای استفاده از مواد شیمیایی مختلف از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. بهترین راه این است که با تمامی مواردی که به تصفیه کردن هوا کمک می‌کنند، آشنا شد.

تصفیه کننده‌های هوا کدامند؟

آیا می‌دانید هوای فضاهای داخلی اغلب می‌تواند حاوی سموم و مواد شیمیایی بیشتری نسبت به هوای بیرون باشد؟ همه چیز از تشک گرفته تا گلدان، قابلمه، فرش و ... می‌توانند حاوی مواد شیمیایی مضری باشند که آلودگی را در هوای فضاهای داخلی نشر می‌دهند. این یکی از دلایلی است که به ما می‌گوید باید از تصفیه کننده‌های هوا و هواساز به طور موثری در فضاهای خانه و محیط کار خود استفاده کرد.

تصفیه کردن هوا و زدودن آن از هرگونه آلودگی، موضوعی است که جوامع بشری برای مدت‌های مدیدی با آن دست و پنجه نرم کرده و می‌کنند. کسانی که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند، بیش از سایر افراد به دنبال راه‌هایی برای پاکسازی هوا هستند. تا به امروز استفاده از روش‌های متعددی برای تصفیه کردن هوا معرفی شده است. اما آیا موثرترین روش تصفیه کردن هوا را می‌دانید؟

یک دستگاه تصفیه هوا چگونه به پاکسازی هوا کمک می‌کند؟

بدون تردید بهترین چیزی که در پاکسازی هوای محیط‌های داخلی آپارتمان‌ها حرف اول را می‌زند، تهیه و خرید یک دستگاه تصفیه هوا است. دستگاه‌های تصفیه هوا از سیستم‌های فن داخلی استفاده می‌کنند تا هوا را به درون خود کشانده و توسط فیلترهای مختلفی تمامی ذرات معلق و مضر مانند گرد و غبار، پرزها و باکتری‌ها را از بین ببرند. سپس دستگاه تصفیه هوا، هوای تصفیه شده را مجددا به اتاق باز می‌گرداند. این روند چندین ساعت ادامه میابد تا هوا پاک شود.

چگونه از سرکه به عنوان تصفیه کننده هوا استفاده کنیم؟

سرکه سفید اسید استیک است و برای خنثی کردن بو و عطرهای قلیایی کاربرد دارد. برای استفاده از آن به عنوان یک خوشبو کننده و یا تصفیه کننده هوا، یک بطری اسپری پیدا کنید. بطری را از سرکه سفید پر کرده و آن را در هوا اسپری کنید. اما همان طور که می‌دانید، سرکه سفید خود بودار است و شاید استفاده از آن به منظور پاکسازی هوا برای بسیاری از افراد توجیهی نداشته باشد که البته برخی‌ها پیشنهاد می‌کنند قبل از پر کردن اسپری از سرکه، آن را بجوشانید.

نقش هواساز در تصفیه کردن هوا چیست؟

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در پروژه‌های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه هواساز است. این دستگاه می‌تواند هوای مطبوع و سالم را ضمن کنترل کردن دما و رطوبت در فضاهای داخل، تامین کند. جالب اینجاست که این دستگاه می‌تواند دارای انواع فیلترهای هوای آلومینیومی، کیسه‌ای و .... طبق سفارش خریدار بوده و برای تمامی اقلیم‌های ایران کارآمد باشد.

آیا شمع هوا را تصفیه می‌کند؟

شمع‌های پارافین مشتقاتی از نفت هستند و می‌توانند مواد شیمیایی مانند بنزن، تولوئن، دوده و سایر مواد شیمیایی را در هوا آزاد کنند. این نوع از شمع‌ها کیفیت هوای محیط‌های داخلی را تحت تاثیر قرار داده و مضر هستند.

اما شمع‌های موم خالص تقریباً بدون دود و بوی سوختگی هستند و با انتشار یون‌های منفی، هوا را تمیز می‌کنند. این یون‌های منفی می‌توانند به سموم متصل شده و به دفع آن‌ها از هوا کمک کنند. شمع‌های موم زنبور عسل اغلب برای افراد مبتلا به آسم یا آلرژی مفید هستند و در از بین بردن آلرژن‌های متداول مانند گرد و غبار موثر واقع می‌شوند. اما باید بدانید که یافتن شمع‌هایی با موم‌های اصل کار دشواری خواهد بود.

تاثیر گیاهان بر تصفیه هوا چیست؟

گفته می‌شود که گیاهان می‌توانند در تصفیه هوا، نقش بسزایی را بازی کنند. درست است که گیاهان در کاهش میزان گرد و غبار در فضاهای بسته و تثبیت رطوبت تاثیر دارند، اما آنچه که باید مد نظر قرار دهید این است که گیاهان برای آن دسته از افرادی که مبتلا به آلرژی هستند، بعضا مضر خواهند بود و می‌توانند علائم آلرژیک آن‌ها را تشدید کنند.

چرا به دستگاه تصفیه هوا نیاز داریم؟

اگر فکر نمی‌کنید دستگاه تصفیه هوا گزینه مناسبی برای خانه و یا محیط کار شما باشد، بهتر است این چند دلیل را بررسی کنید:

 • سازمان حفاظت محیط زیست تخمین می‌زند که هوای داخل خانه به میزان دو تا پنج برابر بیشتر از هوای بیرون آلوده‌ تر است، لذا یک دستگاه تصفیه هوا می‌تواند هوای تمیزی را در فضای داخلی منتشر کند.
 • تصفیه کننده هوا بوهای ناخوشایند را از بین می‌برد. اگر هم عاشق پخت و پز باشید، مطمئنا از بوی باقی مانده ماهی سرخ شده و یا تخم مرغ پخته شده در فضا لذت نمی‌برید. پس باید بدانید که دستگاه‌های تصفیه کننده هوا می‌توانند این بوهای نامطبوع را از بین ببرند.
 • دستگاه تصفیه کننده هوا آلرژن‌های موجود در هوا را که توسط حیوانات خانگی منتشر می‌شود، از بین می‌برد. اگر از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، با استفاده از یک دستگاه تصفیه هوا خود را از گرفتار شدن به دام آلرژی‌ها رهایی دهید.
 • تصفیه کننده هوا به از بین بردن دود کمک می‌کند. اگر عضوی از اعضای خانواده و یا همکاران شما سیگاریست، با استفاده از یک دستگاه تصفیه هوا، از شر این بوها خلاصی خواهید یافت.
 • دستگاه‌های تصفیه هوا گرد و غبار را به دام می‌اندازند. مهم نیست که شما برای تمیز نگه داشتن خانه و محل کار خود چه کاری انجام می‌دهید، گرد و غبار  همیشه وجود دارند. یک دستگاه تصفیه هوا به شما کمک می‌کند تا کمتر نیاز به تمیزکاری داشته باشید.
 • دستگاه‌های تصفیه کننده هوا تا 99 درصد باکتری‌های موجود در هوا را از بین می‌برند. ذرات ریز موجود در هوا مانند گرده، کپک‌ها و باکتری‌ها در هوا شناور می‌شوند و بیماری‌هایی را در پی خواهند داشت. فیلترهای موجود در این دستگاه‌ها می‌توانند تا 99 درصد این آلاینده‌ها را از بین ببرند.  
 • دستگاه تصفیه هوا با آلرژن‌های فصلی مبارزه می‌کند. آلرژی فصلی برای بسیاری از افراد  خصوصا در فصل بهار و پاییز دردسر ساز می‌شود، اما این دستگاه می‌تواند ناراحتی‌های تنفسی و آلرژی‌ها را برطرف سازد.
 • دستگاه تصفیه کننده هوا مانع از انتشار بیماری و میکروب‌ها می‌شود. دستگاه‌های تصفیه کننده هوا HEPA با لامپ‌های UV تا 99/97 درصد میکروب‌های موجود در هوا را از بین می‌برد.
 • تصفیه کننده هوا ریه‌ها را سالم نگه می‌دارد. قرار گرفتن مداوم در معرض گرد و غبار، گرده و سایر ذرات معلق موجود در هوا می‌تواند باعث مشکلات ریوی شود. استفاده از دستگاه تصفیه هوا این اطمینان را به شما می‌دهد که ریه‌ها سالم خواهند ماند.

بهترین روش تصفیه کردن هوا کدام است؟

با توجه به آنچه که در بالا اشاره شد، بهترین روش برای تصفیه کردن هوا، استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای باکیفیت و اورجینال است. دستگاه‌های تصفیه هوا، قابلیت زدودن آلودگی‌های مختلفی مانند ذرات معلق، گرد و غبار، دود سیگار، پرز فرش، بوهای ناشی از استفاده از مواد شیمیایی و ... را دارند ضمن آنکه می‌توانند برای افرادی که مبتلا به انواع آلرژی‌ها هستند، نیز مفید باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دماتجهیز

بررسی و خرید تجهیزات تاسیساتی

اطلاعات تماس
 • 021888*****
[نمایش اطلاعات]