اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812144560414732

درمان پای پرانتزی بدون جراحی

کد: 139812144560414732

http://bit.ly/2PXlrCP

، تهران , (اخبار رسمی): برای درمان پای پرانتزی در بزرگسالان با توجه به علت و نوع بیماری روش‌هایی از قبیل انجام حرکات ورزشی، استفاده از دارو، جراحی و پوشیدن کفش‌های طبی تجویز می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از زانو بندهای بریس در سنین بزرگسالی کاربرد زیادی نداشته و تاثیر مناسبی بر روند درمان نخواهند داشت.

درمان پای پرانتزی
درمان پای پرانتزی در بزرگسالان بدون جراحی با گروه کلینیک ادونس

آیا می‌توان بدون جراحی پای پرانتزی را اصلاح کرد؟

جراحی یکی از روش‌های درمان قوس و انحنا در زانو است که در سنین مختلف و با توجه به درجه و نوع این بیماری و همچنین علت بروز آن و به تشخیص پزشک انجام می‌شود. یکی از رایج ترین سوالات و نگرانی‌هایی که برای درمان این مشکلات وجود دارد این است که آیا می‌توان بدون جراحی پای پرانتزی را اصلاح کرد. برای پاسخ دادن به این سوال لازم است ابتدا چند مساله بیان شود تا در نهایت جواب مناسبی ارائه شود.

روش درمان پای پرانتزی در افراد مختلف بر اساس چند ویژگی تعیین می‌شود که از مهم ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع و درجه پرانتزی بودن پا

میزان قوس و انحنا و فاصله بین زانوها در حالتی که فرد پاهای خود را جفت کرده است، اصلی ترین فاکتور برای دسته بندی این بیماری است. در صورتی که فرد به حالت طاق باز دراز کشیده و دو قوزک پا به هم چسبیده باشند، میزان فاصله بین دو کندیل داخلی ران اندازه گیری می‌شود. اگر این فاصله کمتر از 2.5 سانتی متر باشد، پای پرانتزی درجه یک، بین 2.5 تا 5 سانتی متر درجه دوم و بیشتر از آن در درجه سوم قرار دارد. درمان پای پرانتزی خفیف یا درجه اول در اغلب مواقع با پوشیدن کفش طبی و انجام حرکات ورزشی قابل درمان است. برای درمان نوع دو و سوم پرانتزی بودن پا روش‌های دیگری تجویز می‌شود.

سن بیمار

اگر نوزاد در رحم مادر فضای کافی برای چرخش و حرکت نداشته باشد، بعد از تولد با مشکل پرانتزی بودن پا مواجه می‌شود. اغلب این مشکلات با رشد نوزاد تا 3 سالگی برطرف می‌شود. در سنین بزرگسالی با توجه به اینکه بدن و استخوان‌ها شکل گرفته‌اند، روش‌های درمان با نوزادی کاملا متفاوت است. در نتیجه می‌توان گفت یکی از اصلی ترین فاکتورها برای درمان پرانتزی بودن پا سن بیمار است.

گاهی در برخی سنین افراد با درد کف پا مواجه می‌شوند که آن نیز می‌تواند علل و درمان خاص خود را داشته باشد. برای مشاوره و تشخیص آن می‌توان به کلینیک ادونس مراجعه و از تمامی خدمات و محصولات آن نظیر اسکن کف پا ، کفش مخصوص خار پاشنه، دمپایی هالوکس والگوس وکفش طبی برای کف پای صاف کودکان بهره مند شد.

علت بروز پای پرانتزی

از دیگر فاکتورهایی که در تشخیص روش درمان پرانتزی بودن پا کودکان و بزرگسالان اثرگذار است، علت بروز این بیماری است. کمبود ویتامین D، وزن زیاد نوزاد و نداشتن فضای کافی برای حرکت در رحم مادر، نرمی استخوان یا بلانت، شکستگی پا و جوش خوردن استخوان به شکل نادرست، آرتروز در سنین بزرگسالی، ساییدگی غضروف‌ها از جمله دلایلی هستند که باعث بوجود آمدن این مشکلات هستند. روش درمان برای هر یک از این دلایل کاملا متفاوت است.

با توجه به موارد فوق می‌توان به این نتیجه رسید که درمان پای پرانتزی بدون جراحی امکان پذیر است، مخصوصا در نوزادان و کودکان که با پوشیدن کفش‌های طبی و زانو بندهای بریس و استفاده از مکمل‌های غذایی می‌توان تا حد زیادی مشکلات را برطرف کرد.

درمان پای پرانتزی در بزرگسالان

برخلاف نوزادان و کودکان که با رشد آنها ساختار و شکل کلی زانوها به مرور اصلاح می‌شود و در اغلب مواقع بدون حرکات ورزشی قوس زانو برطرف می‌شود، در بزرگسالان این چنین نیست. با توجه به اینکه بدن بزرگسالان رشد کرده و استخوان‌‌ها شکل گرفته‌اند، در نتیجه روش‌های درمان کمی متفاوت است. علاوه براین، در سنین بزرگسالی بروز آرتروز و ساییدگی غضروف از دلایل رایج برای بروز این مشکلات است که درمان آن نیاز به استفاده از مکمل‌های غذایی، دارو و جراحی دارد.

برای درمان پای پرانتزی در بزرگسالان با توجه به علت و نوع بیماری روش‌هایی از قبیل انجام حرکات ورزشی، استفاده از دارو، جراحی و پوشیدن کفش‌های طبی تجویز می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از زانو بندهای بریس در سنین بزرگسالی کاربرد زیادی نداشته و تاثیر مناسبی بر روند درمان نخواهند داشت.

کلینیک آرتوز و پروتز سلیمانی با بهره مندی از متخصصان با تجربه در زمینه درمان بیماری‌هایی از قبیل آرتروز و پرانتزی بودن پا آماده ارائه خدمات مختلف در این حوزه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه آرتوز و پروتز سلیمانی

گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را شروع نموده است فعالیت این مرکزپیرامون ارائه: ۱- خدمات ارتوزی: شامل طراحی و ساخت انواع بریس واسپیلنت ها از جمله انواع کمربندها و زانوبندهای درمانی و... ۲-خدمات پروتزی شامل ساخت انواع دست و پای مصنوعی برای افراد دچار قطع عضو ۳-انواع ارزیابی ها و اندازه گیری ها با دستگاه ها ی مخصوص ارزیابی بدشکلی های بدن از جمله اسکنرهای ستون فقرات و اسکنرپا

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان