اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812164563914753

مداحی با نی و دف تار

اجرای مراسم ترحیم عرفانی آوای هجران

کد: 139812164563914753

http://bit.ly/38FgqoR

، تهران , (اخبار رسمی): از دیرباز برای برگزاری مراسم ترحیم و تسلی بازماندگان و قراءت قرآن برای آمرزش و شاد کردن روح متوقی اجرا شده است. پس از سال‌ها و تغییر نوع نگرش‌ها و فرهنگ‌ها و سلیقه افراد اجرای مراسم ترحیم در فضایی از موسیقی سنتی ایران زمین به همراه سازهای عرفانی نی و دف ،تار ، سنتور و ... اجرا می‌شود.

اجرای مراسم ترحیم عرفانی آوای هجران
تصویر نمونه اجرای مراسم ترحیم یکی از گرو های موسیقی ترحیم | آوای هجران

اجرای مراسم ترحیم و یادبود از مهم ترین بخش‌های برگزاری مراسم ترحیم است. بنا به رسوم مردم ایران از دیرباز مراسم‌های مختلفی پس از فوت عزیزان برای یاد و آمرزش عزیزان از دست رفته برگزارشده است.

پس از خاکسپاری: مراسم خاکسپاری، شام غریبان، سوم، هفتم، چهلم، سالگرد و مراسمی به عنوان یادبود برگزار می‌شود. شکل و نوع اجرای مراسم ترحیم با توجه به تغییر دیدگاه ها و پدید آمدن فرهنگ‌های متفاوت در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده است.

اجرای مراسم توسط مداح: در گذشته و حال برای اجرای مراسم‌های ترحیم از قاریان قرآن، مداحان و سخنرانان و روحانیون استفاده شده است

اجرای مراسم توسط گروه موسیقی ترحیم: اجرای مراسم ترحیم عرفانی به همراه سازهای عرفانی نی، دف، تار، سه تار، سنتور، عود، کمانچه و خواننده انجام می‌گیرد.

گروه‌های اجرای مراسم ترحیم به شکل‌های مختلفی تشکیل شده است. تعدادی از مداحان که مراسم‌های ترحیم را به شکل مداحی و نوحه خوانی اجرا می‌کردند رسته کاری خود را عوض کرده و به سازهای نی و دف به اجرای برنامه می‌پردازند که با توجه به اینکه این عزیزان سالیان سال به صورت مداحی به اجرای مراسم پرداخته‌اند حتی با اضافه شدن ساز به برنامه خود از چهارچوب سبک مداحی خارج نمی‌شوند و مراسم را با همان شیوه مداحی با این تفاوت که از نی و دف مانند طبل و دهل در دسته‌های عزاداری به همان شکل استفاده می‌کنند. البته مداحانی نیز هستند که دارای سواد موسیقیایی هستند و آشنا به دستگاه‌های موسیقی بوده که از این امر جدا هستند.

گروه‌های دیگری نیز هستند که از خوانندگان سنتی و پاپ و تلیفیقی از اینها به همراه سازهای نی، دف، تار، سه تار، سنتور، عود، کمانچه استفاده می‌کنند که شکل کلی مراسم به مراسم ترحیم عرفانی شهرت یافته است. تعدد این گروه‌ها باعث می‌شود انتخاب برای میزبان و برگزارکننده مراسم ترحیم سخت شود لذا بهترین روش برای تصمیم گیری، دیدن نمونه اجرا به صورت صوتی یا تصویری است و مقایسه آنها با هم است. اگر زمان لازم برای انتخاب دارید اصلا عجله نکنید.

نمونه اجرای مراسم ترحیم گروه‌های مختلف را از طریق شبکه‌های اجتماعی دریافت کنید و یا جهت دیدن نمونه اجرای زنده با گروه موسیقی هماهنگ کنید و در یکی از مراسم‌هایی که اجرا دارند حضور پیدا کنید و نوع اجرا، تبحر در نوازندگی، چیدمان سازها، صدای خواننده و اجرای خواننده و مدت زمان اجرا را ملاحظه کنید و سپس مقایسه کنید و تصمیم بگیرید. البته وب سایت ایران ترحیم پس از بررسی‌های مختلف بهترین گروه‌های اجرای مراسم را معرفی می‌کند و ضمانت اجرای گروه را تضمین خواهد کرد.

حتمن به خاطر داشته باشید که گروهی را که انتخاب می‌کنید تاکید کنید که خواننده همان باشد که در کلیپ و یا حضوری دیدید چون گروه‌هایی هستند که پس از هماهنگی اقدام به تعویض خواننده می‌‌کنند و با دلایل مختلف اقدام خود را توجیه می‌کنند. حتما از گروه‌هایی دعوت کنید که مرجع مشخصی ( وب سایت‌های معتبر خدمات ترحیم) برای معرفی خود دارند.

برای انتخاب گروه موسیقی ترحیم و رزرو حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

مقایسه گروه‌ها با یکدیگر، سابقه گروه موسیقی ترحیم، میزان توانمندی نوازندگان و خوانندگان، پایبندی مدیر گروه به تاریخ و زمان شروع مراسم، تیپ و شخصیت اعضای گروه و میزان هزینه و نوع پرداخت.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت آوای هجران اجرای مراسم ترحیم عرفانی مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آوای هجران

اجرای مراسم ترحیم و یادبود به همراه سازهای عرفانی نی و دف توسط گروه موسیقی ترحیم آوای هجران به همراه برترین نوازندگان و خوانندگان انجام میگیرد.گروه موسیقی ترحیم آوای هجران با سابقه طولانی اجرای مراسم ترحیم و تخصص به همراه تعهد در اجرا تضمین کیفیت مراسم شما میباشد.این گروه با هدف ترویج موسیقی سنتی ایران زمین گردآوری شده است و با احترام به جایگاه رفیع پدیدآورندگان آثار به نام موسیقی ، اقدام به بازخوانی تصانیف ماندگار ایران به همراه سازهای نی دف تار و … مینماید.امید است تا بتوانیم در کنار شما خاطراته عزیزان از دست رفته را زنده نگه داریم. تلفن تماس : 09126170354 - 09396170354 وب سایت : http://www.avayehejran.ir

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | شهر و جامعه