کد: 139812174567614603

اهمیت بسته بندی پسته صادراتی

کد: 139812174567614603

http://bit.ly/2W0mW6N

، تهران , (اخبار رسمی): امروزه انواع پسته صادراتی ایران به سراسر دنیا صادر می‌شود. محصولات ایرانی توانسته است استانداردهای کنترل کیفیت و استانداردهای مواد غذایی را دریافت کنند. مرغوب‌ترین انواع پسته صادراتی که در نقاط مختلف ایران به دست می‌آید، سهم قابل توجهی در بازارهای بین المللی را به خود اختصاص داده است.

اهمیت بسته بندی پسته صادراتی
اهمیت بسته بندی پسته صادراتی

شرایط استاندارد برای نگهداری آجیل و خشکبار می‌تواند آنها را در طولانی مدت، قابل مصرف می‌کند. یکی از مهم‌ترین شرایط استاندارد که برای نگهداری انواع آجیل و خشکبار نظیر پسته معرفی شده است، نگهداری بسته بندی‌ها به دور از رطوبت و گرما است.

نفوذ رطوبت در بسته بندی‌های پسته خواص آن را از بین می‌برد و موجب می ‌شود به مرور زمان دچار کپک زدگی و فاسد شدن شوند. بسته بندی پسته صادراتی بسیار ضرورت دارد.

از سوی مراجع استاندارد در بخش استانداردهای کیفیت، فروش، استاندارد کشاورزی و استانداردهای مواد غذایی، دستورالعمل‌ها و شیوه‌هایی برای نحوه صحیح بسته بندی انواع پسته و صادرات آن به بازارهای جهانی مشخص شده است.

تولیدکنندگان و صادرکنندگان انواع پسته صادراتی موظف هستند که طبق مقررات و استانداردها بسته بندی‌های طراحی شده را برای محصولات به کار گیرند. همانند سایر کالاهای صادراتی، بسته بندی پسته صادراتی نیز در جعبه‌ها و بسته‌های بسیار زیبا و استاندارد انجام می‌گیرد.

استفاده از بسته بندی‌ها و جعبه‌های استاندارد در حقیقت، پسته‌ها را در برابر شرایط سخت محیطی و فاسد شدن محافظت می‌کند. در هر یک از استانداردها برای بسته بندی پسته‌های صادراتی یک تعریف، مشخص شده است.

به عبارت دیگر در استانداردها برای بسته بندی پسته‌ها با پوسته، یک نوع دستورالعمل معرفی شده و برای بسته‌بندی مغز پسته‌ها نیز یک دستورالعمل ویژه دیگر تدوین شده است.

به طور مثال اگر پسته‌های صادراتی به همراه پوست، بسته بندی شوند حتماً پوسته‌ها باید سالم بوده و هیچ آلودگی یا جسم جامد خارجی بر روی سطح آن‌ها وجود نداشته باشد. همچنین پسته‌ها باید کاملاً خشک و عاری از رطوبت باشند.

در داخل بسته بندی‌های پسته صادراتی، هیچ گونه اثری از آفات کشاورزی نباید وجود داشته باشد. انواع پسته صادراتی شامل مغز پسته یا پسته به همراه پوسته باید عاری از آفات کشاورزی بوده و هیچ گونه بو و طعم اضافی نداشته باشد.

آثار پوسیدگی، فاسد شدن یا دست خوردگی در محصولات پسته صادراتی داخل بسته بندی‌ها نباید مشاهده شود. به طور قطع، بسته بندی‌هایی که دارای شرایط فوق باشند برای صادرات مورد تایید قرار می‌گیرند.

علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از چگونگی صادرات پسته صادراتی و بسته بندی آنها به صفحه پسته صادراتی گروه بازرگانی ویمکس مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف