اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812184568711203

کرونا و مسئولیت اجتماعی تی‌نکست

کد: 139812184568711203

http://bit.ly/3aEuUXn

، تهران , (اخبار رسمی): در این برهه زمانی کرونا، مسئولیت اجتماعی افراد در مواجهه با آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه مسئولیت اجتماعی تی‌نکست بررسی شده است.

کرونا و مسئولیت اجتماعی تی‌نکست
کرونا و مسئولیت اجتماعی تی‌نکست

امید است تمام افراد به جای شایعه‌پراکنی و تزریق ترس و وحشتی که در فضای حقیقی و به‌ویژه مجازی‌ جامعه حاکم است، کمترین کاری که می‌توانند را انجام دهند تا به‌زودی از این بحران نیز گذر کرد

مسئولیت اجتماعی چیست؟ اگر پاسخی صحیح به این سوال داشته باشید،‌ بدون شک راحت‌تر از پس مسائل و مشکلات جامعه برخواهید آمد. مسئولیت اجتماعی در واقع یک عامل مهم در ایجاد حس مسئولیت پذیری در جوامع مختلف است. آیا می‌دانید چرا کشورهایی مانند ژاپن به این سرعت پیشرفت کرده و در هر زمینه موفق و درخشان ظاهر می‌شوند؟ بی‌شک پاسخ، پذیرش مسئولیت اجتماعی است؛ حلقه‌ مفقوده‌ی اکثر کشورهای توسعه نیافته!

مسئولیت اجتماعی چیست؟

اگر تک تک افراد جامعه وظایف فردی خود را انجام دهند، باعث می‌شود تا تعادل مناسبی بین اکوسیستم و تمام ارکان جامعه برقرار شود. استفاده از واژه وظیفه نشان می‌دهد که هر فرد در حالت عادی باید وظایف خود را بداند و نقش‌ خود را در حفظ این تعادل به صورت مشخص پذیرفته و ایفا کند. در این بین مفهومی از مسئولیت اجتماعی در سطوح بالاتر مانند شرکت‌ها، سازمان‌ها و ... نیز وجود دارد. مسئولیت اجتماعی در این سطح شامل فعالیت‌هایی است که پیش برنده سود و منفعت اجتماعی بوده و فراتر از منافع سازمان است. در جوامع بیشتر توسعه یافته که وظایف فردی دارای اهمیت بیشتری است، مسئولیت اجتماعی مفهومی اجباری و البته پذیرفته شده توسط اکثر افراد جامعه است؛ اما در سایر جوامع چنین مسئولیت‌هایی معنای خاصی نداشته و کمتر کسی خود را ملزم به انجام و رعایت آن‌ها می‌داند.

مسئولیت اجتماعی از دیدگاه پروفسور کارول

پرفسور آرچی کارول (Archie Carroll) هرم مسئولیت اجتماعی‌ خود را در سال ۱۹۹۱ منتشر کرد و از آن زمان این هرم به ابزاری بسیار پرکاربرد تبدیل شده است. او مدعی است که مسئولیت اجتماعی تنها زمانی می‌تواند تبدیل به واقعیت شود که رهبران به جای اینکه رفتار غیراخلاقی یا ضداخلاقی داشته باشند، اخلاقی عمل کنند. این هرم سلسله مراتبی از مسئولیت‌ها را نشان می‌دهد که مسئولیت اجتماعی را می‌سازند:

  • مسئولیت بشردوستانه (Philantrapic)
  •  مسئولیت اخلاقی (Ethical)
  • مسئولیت قانونی و حقوقی (Legal)
  • مسئولیت اقتصادی  (Economic)

دنیای مدرن و مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی یکی از مصادیق تحقق حقوق شهروندی است. برای مثال هر فردی به‌عنوان جزئی از اجتماع در مقابل بیماری‌ای که شهروندان را تهدید می‌کند، احساس وظیفه کرده و متعلق به هرقشری که باشد، در کاهش خطر، پیشگیری و درمان آن تلاش می‌کند. متاسفانه این روزها با بحران کرونا در کشور روبرو هستیم و حتما همه این نگرانی را کاملا لمس کرده‌اند. اما در جامعه امروز گاهی مسئولیت اجتماعی قربانی طمع ورزی سودجویان و هنجارشکنان می‌شود؛ احتمالا در این برهه زمانی سراغ لوازم بهداشتی مانند ماسک تنفسی، دستکش یکبار مصرف، ژل ضدعفونی‌کننده و ... رفته‌اید و با عدم‌فروش، فروش با قیمت بالا، جنس تقلبی و ... مواجه شده‌اید. این موضوع دقیقا عدم مسئولیت اجتماعی را نشان می‌دهد.

مسئولیت اجتماعی تی‌نکست در مواجهه با کرونا

به‌تازگی همه جا صحبت از کروناست و حتی اگر نخواهید واکنشی داشته باشید هم نمی‌توانید به سادگی از کنار آن گذر کنید. درست همین‌جاست که نقش مسئولیت اجتماعی افراد و سازمان‌ها نمایان می‌شود. تی‌نکست در راستای انجام این مسئولیت و همراهی با کمپین نه به کرونا، تصمیم گرفته ارسال‌ بسته‌های کسب وکارها را که حاوی ماسک تنفسی هستند،‌ به‌صورت کاملا رایگان انجام دهد. از دیروز مورخ ۴ اسفند ۹۸ این بسته‌‌ها در تمام مناطق تهران و با هر مسافتی، رایگان ارسال می‌شوند. بنابراین دیگر نیازی نیست در این شرایط نگران ارسال بسته‌های خود باشید. ضمن این‌که تمام نکات بهداشتی نیز از قبیل استفاده از ماسک، دستکش‌های یکبار مصرف، ژل‌های ضدعفونی‌کننده و ... از طرف نکست‌یاران ما رعایت می‌شود؛

امیدواریم تمام افراد جامعه جای شایعه‌پراکنی و تزریق ترس و وحشتی که در فضای حقیقی و به‌ویژه مجازی‌ حاکم است، کوچک‌ترین کاری که از دست‌شان برمی‌آید را انجام دهند تا بتوان به‌زودی از این بحران نیز گذر کرد و حداقل در زمینه سلامتی، آرامش به جامعه بازگردد. پیرو همین موضوع مقاله‌ای نیز با عنوان همه چیز درباره کرونا در بلاگ تی‌نکست منتشر شده که در آن به علائم کرونا، درمان کرونا، راه‌های انتقال کرونا ویروس، راهکارهای بالا بردن مقاومت سیستم ایمنی بدن و ... پرداخته شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تی نکست

تی‌نکست مورد اطمینان کسب و کارها با پنل اینترنتی تی‌نکست بسته‌های ارسالی خود را در هر زمان و به سادگی ثبت و مدیریت کنید: ثبت دسته‌ای بسته‌ها پیگیری وضعیت بسته‌ها ثبت آدرس‌های منتخب دریافت گزارش مالی دریافت رسید سفرها

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان