اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812194569313581

تفاوت بازار اول و دوم و تالارهای اصلی و فرعی بورس چیست؟

کد: 139812194569313581

http://bit.ly/33b1a1G

، اصفهان , (اخبار رسمی): از شهریور ۱۳۸۱ سازمان بورس اوراق بهادار تصمیم به طبقه بندی شرکت‌های پذیرش شده در بازار گرفت، که این کار به منظور تفکیک شرکت‌های نقد شونده و غیر نقد شونده، ایجاد حس رقابت بین مدیران شرکت‌ها و در نهایت شفاف سازی وضعیت سهام مختلف برای خریداران و فروشندگان صورت گرفت.

تفاوت بازار اول و دوم و تالارهای اصلی و فرعی بورس چیست؟
تفاوت بازار اول و دوم و تالارهای اصلی و فرعی بورس چیست؟

 شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار بر اساس میزان سرمایه ثبت شده، درصد شناوری سهام، میزان شفافیت، سودآوری و …. در دو دسته به نام بازار اول و بازار دوم طبقه بندی می‌شوند و بازار اول نیز به دو زیرمجموعه با نام تابلوی اصلی و تابلوی فرعی تقسیم شده است.

بورس اوراق بهادار تهران دارای دو بازار اول و دوم است. بازار اول از دو تابلوی اصلی و فرعی تشکیل شده‌است. پذیرش سهام عادی در بورس، صرفاً در یکی از تابلوهای بازار اول یا در بازار دوم صورت می‌پذیرد.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه آموزش بورس می‌توانند به بخش مقالات آموزش بورس موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار