مس پرداز و مس خاتم دو هنر تلفیقی نوین صنایع دستی حامد کریمی

کد: 139812194571414252

http://bit.ly/38EWJ0v

، اصفهان , (اخبار رسمی): مس خاتم و مس پرداز از تولیدات صنایع دستی حامد کریمی هستند. هنر مس و خاتم و هنر مس و پرداز دارای پیشینه کوتاهی هستند اما با توجه به مدت زمان کوتاه پیدایش آن، مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و جایگاه ویژه‌ای در صنایع دستی اصفهان دارند.

مس پرداز و مس خاتم دو هنر تلفیقی نوین صنایع دستی حامد کریمی
مس پرداز، مس خاتم و فیروزه کوبی

صنایع دستی اصفهان همواره مورد توجه و تحسین همه دوستداران هنر در سراسر جهان بوده است. هنرمندان خوش ذوق با ترکیب هنرها و صنایع دستی مختلف هنرهای نوینی مانند مس و پرداز و مس و خاتم ابداع کرده‌اند. مسگری جایگاه ویژه و قدمت دیرینه‌ای در زندگی بشر داشته است. امروزه علاوه بر استفاده از تولیدات مسی در زمینه‌های مختلف زندگی انسان، هنرهای مختلفی از این فلز ارزشمند و گران‌بها در رشته‌های هنری گوناگون استفاده می‌کنند. تا جایی که عدم وجود مسگری در هنرهای مختلف مانند فیروزه‌ کوبی لطمه بزرگی بر پیکره این صنایع دستی وارد می‌کند.

مس و پرداز هنری است که به عنوان زیر مجموعه میناکاری در سال‌های گذشته به وجود آمده است و بر روی ظروف مسی با ظرافت و زیبایی انجام می‌شود. شیوه کار به این صورت است که ظروف مسگری در طرح‌ها و مدل‌های مختلف آماده شده و سپس استاد مس و پرداز بر روی قسمت‌هایی از بدنه ظرف نقوش میناکاری پرداز را اجرا می‌کند. معمولاً نقوش سنتی بر روی زمینه تیره رنگ طراحی می‌شود و سپس در پایان کار عمل ساب زدن انجام می‌شود. در مرحله پایانی لایه‌های پلی استر برای محافظت است صنایع دستی تولید شده بر روی آن قرار داده می‌شود. مس خاتم و مس پرداز از تولیدات صنایع دستی حامد کریمی هستند

هنر مس و خاتم نیز مانند مس و پرداز دارای پیشینه کوتاهی است اما با توجه به مدت زمان کوتاه پیدایش آن، مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است و جایگاه ویژه‌ای در صنایع دستی اصفهان دارد.

خاتم کاری یکی از صنایع دستی زیبا، مشهور و ارزشمند ایرانی است که شهرت جهانی آن گردشگران و هنر دوستان فراوانی را به شهر اصفهان جذب می‌کند. هنرمندان اصفهانی هنر خاتم کاری را با مسگری تلفیق کرده و قطعات زیبا و ظریف خاتم را بر روی ظروف مسی پیاده می‌کنند. تفاوت خاتم کاری با هنر مس و خاتم در این است که در خاتم کاری کلیه سطوح شی با قطعات ریز و خاتم پر می‌شود. در حالی که در مس و خاتم ابتدا ظروف مسی مورد نظر آماده شده و سپس بخش‌هایی از سطح ظرف خاتم کاری می‌شود. این هنرهای نوین روزانه رو به گسترش است و دوستداران صنایع دستی اصفهان با آموزش و اجرای آن به اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی خدمت بزرگی ارائه می‌کنند.

صنایع دستی حامد کریمی که از سال 1385 در زمینه تولید محصولات فیروزه کوبی، مس و پرداز و مس و خاتم فعالیت دارد این محصولات زیبا را تولید می‌کند که می‌توانید با مراجعه به صفحه مس پرداز و مس خاتم این سایت از محصولات زیبای این برند ددیدن کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فیروزه کوبی و صنایع دستی حامد کریمی

صنایع دستی حامد کریمی از سال 85 در زمینهٔ تولید محصولات فیروزه کوبی، قلم‌زنی و میناکاری آغاز به کار نمود. برند کریمی همیشه محصولات باکیفیتی ارائه نموده و همواره در تلاش است با حفظ کیفیت و رضایت مشتری به تنوع محصولات بپردازد و جایگاه خود را ارتقا ببخشد. این برند هم اکنون جز برترین برندهای تولید کننده صنایع دستی می‌باشد.