اطلاعات تماس
  • 086336*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812194571614699

چه نوع دربی برای پارکینگ مناسب است؟

انواع درب پارکینگ

کد: 139812194571614699

http://bit.ly/38GILem

، اراک , (اخبار رسمی): درب پارکینگ انواع مختلفی دارد که هر کدام تاثیر به سزایی در زیبایی و قیمت بنا دارند.

انواع درب پارکینگ
ست درب پارکینگ و درب ورودی

در ادامه اطلاعاتی آمده است که به افراد کمک می‌کند در انتخاب درب مناسب برای پارکینگ دقت کنند و با بررسی انواع مدل‌های درب پارکینگ با این مهم آشنا شوند.

درب پارکینگ در ظاهر نمای خارجی ساختمان تاثیرگذار است و نیاز است تا زیبا و شیک به نظر برسد. معمولا بهتر است درب پارکینگ خود را با درب حیاط ساختمان ست کرد. امنیت نیز دیگر مساله حیاتی است که انواع درب پارکینگ همواره باید تضمین کننده آن باشند در این مطلب تمرکز بر این موضوع است که انواع درب پارکینگ از لحاظ مدل و متریال سازنده و نوع ساخت بررسی شود.

انواع درب پارکینگ 

درب پارکینگ ریلی: اگر فضای پارکینگ زیاد نیست و یا معماری آن به گونه‌ای است که درب باید بر روی سراشیبی قرار بگیرد، گزینه مناسب انواع درب پارکینگ ریلی است. درب‌های ریلی نیاز به فضای بزرگی برای باز و بسته شدن ندارند. این نوع درب‌ها به راحتی و به صورت چپ به راست و بالعکس باز و بسته می‌شوند. اپراتور درب ریلی به گونه‌ای عمل می‌کند که درب به صورت کشویی بر روی یک ریل می‌لغزد. برای باز و بسته کردن درب پارکینگ ریلی به وسایلی همانند ریموت یا تلفن همراه برای باز و بسته کردن درب پارکینگ نیاز است. یکی از محاسنی که اینگونه درب پارکینگ آهنی دارند این است که سر و صدای زیادی تولید نمی‌کنند. معمولا اغلب این درب‌ها خیلی سنگین نیستند و به این ترتیب نیازی به موتور خیلی قدرتمند و گران قیمتی ندارند. اکثر انواع درب پارکینگ نسبت به کارایی بالای این مدل درب پارکینگ جنوبی و امنیت بسیار خوبی که دارند از قیمت مناسبی برخوردار هستند. علاوه بر مناسب بودن قیمت درب‌های پارکینگ آهنی، تنوع ظاهری این محصولات نیز بسیار خوب است و می‌توان مدل جدید درب پارکینگ مورد نظر خود را در میان انبوه طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون پیدا کرد.

درب پارکینگ کرکره‌ای: درب پارکینگ کرکره‌ای نیز همانند درب پارکینگی ریلی برای مکان‌هایی که با محدودیت فضایی روبه‌رو هستند، انتخاب درستی محسوب می‌شوند. این درب‌های کرکره‌ای اتوماتیک به صورت بالا به پایین باز و بسته می‌شوند و سر و صدا آزاردهنده‌ای نیز تولید نمی‌کنند. برای ساختمان‌های امروزی که توان مالی برای خریدانواع درب پارکینگ فلزی را ندارند  اینگونه درب‌ها بسیار زیبا و جذاب به شمار می‌آیند. ایمنی این درب‌ها هم بسیار عالی و مطمئن به نظر می‌رسد ولی بسیار حساس و شکننده هستند . نکته مهمی که در خصوص این درب‌ها باید توجه شود این است که دارای موتور خوب و قدرتمندی باشد. بهتر است تا جای ممکن اندازه خیلی بزرگی نداشته باشند و از موادی ساخته شده باشند که سنگینی ایجاد نکند. این درب‌ها در عین سادگی جذابیت خاص خود را داشته و تنها با داشتن یک رنگ مناسب می‌توانند ظاهر نمای بنا را خاص و زیبا کنند.

درب پارکینگ اتوبوسی: درب اتوماتیک اتوبوسی در مواردی بیشتر استفاده می‌شود که متقاضیان در مکان خود مشکل محدودیت فضا داشته باشند. از لحاظ ساختاری نیز درب‌های اتوماتیک اتوبوسی بسیار شبیه به درب اتوماتیک لولائی هستند، با این فرق که هر تکه به دو بخش تقسیم شده است و دو تکه حاصل به یکدیگر لولا شده‌اند. مزیتی که درب اتوماتیک اتوبوسی را از دیگر درب‌های اتوماتک متمایز می‌کند (مخصوصا درب اتوماتیک لولایی) کم شدن شعاع کارکرد و بسته و باز شدن آن است. این مزیت برای مکان‌هایی که فضای کمی دارند بسیار مهم است.

همچنین سرعت عمل باز و بسته شدن درب اتوماتیک اتوبوسی نسبت به دیگر درب اتوماتیک فوق العاده است. توانایی استفاده بالا و پیوسته و نامحدود را دارد. این ویژگی موجب شده تا از این مدل درب اتوماتیک در محیط‌های پر تردد استفاده شود.

درب پارکینگ لولایی: درب پارکینگ لولایی که این روزها تقریبا تمامی آنها به صورت اتوماتیک ساخته می‌شوند، جزو محصولات پر فروش محسوب می‌شوند. نام دیگر این محصولات درب بازویی است. عملکرد درب لولایی اتوماتیک که درب پارکینگ‌ها قرار داده می‌شود به این صورت است که به دو کناره لولا شده و با چرخیدن حول محور لولایی به سمت داخل یا خارج باز و بسته می‌شود. انواع درب‌های پارکینگ ( انواع درب پارکینگ ) اتوماتیک لولایی وجود دارد که در بخش طراحی، خود به دو دسته تک لنگه و دو لنگه تقسیم می‌شوند. با توجه به عرض در نظر گرفته شده برای درب پارکینگ و ویژگی‌های مدنظر می‌توان یکی از این دو نوع درب‌های لولایی را برای پارکینگ خود انتخاب کرد. این درب‌ها در طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند. قیمت درب‌های لولایی هم بسته به متریال به کار رفته در آنها متنوع است.

درب پارکینگ فلزی: درب پارکینگ فلزی یا همان درب پارکینگ آهنی، یکی از رایج ترین انواع درب پارکینگ فلزی است که می‌توان گفت بیشترین استفاده را در ایران دارد. قیمت درب پارکینگ آهنی که مناسب‌تر از سایر درب‌های پارکینگ است سبب شده است که در اغلب ساختمان‌ها این گونه از درب‌ها را دید. مدل درب پارکینگ جنوبی، مدل درب تک لنگه پارکینگ شمالی) اکثر این درب‌های پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. درب‌های فلزی رایج در این خصوص معمولا از جنس آهن، آلومینیوم و یا فولاد است. در خصوص این درب‌ها این مساله وجود دارد که اگر بر روی آنها ضد زنگ و رنگ خورده باشند از کیفیت، دوام و استحکام بی نظیری برخوردار بوده و امنیت بالایی را تضمین می‌کنند. مدل‌های جدید درب پارکینگ فلزی را می‌توان درب پارکینگ CNC که نسل جدید درب‌های لوکس و زیبا است را نام برد.

درب پارکینگ فلزی اتوماتیک که از آلومینیوم ساخته شده باشد، به دلیل سبکی که دارد از عملکرد بسیار خوبی داشته و به موتور خیلی قدرتمندی نیازمند نخواهد بود. درب پارکینگ فلزی با توجه به سادگی که دارد کمتر دچار زنگ زدگی می‌شود و با توجه به این که آهنگرهای معمولی نیز می‌توانند این نوع از درب پارکینگ را بسازند، قیمت مناسب‌تری نصبت به مدل‌های جدید درب پارکینگ دارند. استفاده از این گونه از درب‌ها را برای ساختمان‌های لوکس، مدرن و شیک پیشنهاد نمی‌شود چرا که امروزه با توجه به طراحی مدل‌های جدید درب پارکینگ به سادگی می‌توان برای ساختمان مورد نظر درب مناسب با نما انتخاب کرد. از درب پارکینگ زیبای آلمینیومی برای ورودی درب پارکینگ هتل‌ها و از درب پارکینگ زیر سقفی برای استفاده در ویلاها استفاده می‌شود.

درب پارکینگ فولادی که جزو مقاوم ترین نوع درب‌ها به شمار می‌آیند. استحکام و مقاومت این درب‌ها مثال زدنی است. به ندرت پیش می‌آید این محصولات نیاز به تعمیر پیدا کنند و نگه داری از آنها بی هیچ دردسری است. این درب‌ها ظاهر زیبایی می‌توانند داشته باشند و رنگ پذیر هستند. این محصولات دارای قیمت مناسبی نیز هستند. این محصولات به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی‌شوند و به راحتی خط و خش بر روی آنها نمی‌افتد. در برابر ضربه‌های خیلی شدید هم مقاوم هستند. عایق گرما و سرما نیز محسوب می‌شوند. برای مکان‌هایی نظیر گاراژها و پارکینگ‌های مجتمع‌های بزرگ و برج‌ها درب‌های اتوماتیک فولادی بهترین گزینه به شمار می‌آیند. از این گونه از درب‌ها در شهرک‌های صنعتی و درب‌های ساختمان‌ها و برج‌های زیبا استفاده کرد.

درب‌های پارکینگ آهنی و درب پارکینگ فلزی بخشی از زیر مجموعه انواع درب پارکینگ فلزی به شمار می‌روند که برای انبارها و سوله‌ها ساخته می‌شوند. این نوع درب پارکینگ نیز از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مزایای زیادی به همراه دارند. در خرید این درب‌ها می‌بایست دقت شده باشد تا درب پارکینگ ورودی ساختمان به خوبی رنگ خورده باشند و سطح آنها با ضد زنگ به طور کامل پوشانده شده باشد. از لحاظ ایمنی این درب‌ها شهرت خوبی دارند.

درب پارکینگ CNC: برای تولید درب‌های فلزی با استفاده از فناوری برش لیزری cnc، صفحات فولادی با ضخامت مشخص برای این کار استفاده می‌شوند. قطر صفحات ممکن است ۳ یا ۴ اینچ باشند و یا بسته به قدرت یا توان دستگاه برش لیزری از ضخامت متفاوت استفاده شود. با استفاده از این فناوری، پرتوی قوی لیزر بر روی صفحه فولادی متمرکز شده و با توجه به برنامه ریزی طراحی که برای برش صفحه فولادی در نظر گرفته شده است، بر روی صفحه حرکت می‌کند. طرح‌ها و مدل‌هایی که می‌توان از طریق دستگاه برش لیزری بر روی این صفحه‌های فلزی ایجاد کرد بسیار متنوع و جذاب بوده و در برخی موارد، حیرت انگیز است. انواع درب‌های برش لیزری که با این فناوری تولید می‌شوند، نمای متفاوتی را برای ساختمان به وجود می‌آورند.

شرکت الماس پنل تولید کننده نسل جدید درب های فلزی طرح دار در انواع مختلف و در بالاترین کیفیت جهت استفاده بهتر مشتریان از این درب‌ها به متریال درجه یک استفاده می‌کند و همچنین این محصولات از جهت آنکه رنگ کوره‌ای می‌خوردند از خطر زنگ زدگی در امان هستند. این محصولات بیشتر برای ساختمان‌های مسکونی و ویلاها کاربرد دارند. معمولا برای آن دسته از افرادی که قصد دارند ظاهر باشکوه تری به نمای خارجی خود ببخشند، درب‌های فلزی طرح دار بهترین انتخاب است.

سفارش درب پارکینگ

علاقه مندانی که قصد خرید یکی از انواع درب‌های پارکینگ، مناسب برای محل سکونت خود را دارند می‌توانند از مشاوره رایگان گروه الماس پنل استفاده کنند. گروه صنعتی الماس پنل با داشتن سابقه‌ای درخشان در صنعت تولید درب فلزی طرح دار تمام تلاش خود را در جهت رضایت مشتریان خوش سلیقه به کار گرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت الماس پنل

طراحی و تولید نسل جدید درب فلزی، نرده و حفاظ فلزی پارتیشن و پنل فلزی

اطلاعات تماس
  • 086336*****
[نمایش اطلاعات]