اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812194572912310

آشنایی با آفلاتوکسین و تاریخچه آن

کد: 139812194572912310

http://bit.ly/2PZcAQU

، زرند , (اخبار رسمی): آفلاتوکسین یکی از سموم قارچی خطرناک است که توسط قارچ‌های آسپرژیلوس تولید می‌شود.

آشنایی با آفلاتوکسین و تاریخجه آن
آشنایی با آفلاتوکسین و تاریخچه آن

آفلاتوکسین زهرابه است که به وسیله گروهی از قارچ‌ها (کپک‌ها) ترشح می‌شود. این قارچ‌ها ضمن تغذیه و رشد و نمو، زهرابه‌ای را تولید می‌کنند که در مواد غذایی باقی می‌ماند.

چنانچه انسان و هر حیوان خونگرم دیگری از مواد غذایی آلوده به این زهرابه تغذیه کند، زهرابه در داخل بدنش تجمع یافته و هنگامی که مقدار آن به حد معینی برسد خطرات جانی بوجود می‌آورد.

تاریخچه آفلاتوکسین

در حدود 40 سال قبل (سال 1960میلادی) و در فاصله چند ماه بیش از 100هزار بوقلمون در شرق انگلستان در اثر ابتلا به بیماری نامعلومی از بین رفتند. بیماری مشابهی نیز در جوجه اردک‌ها و جوجه قرقاول‌ها مشاهده شد. همچنین در آمریکا یک نوع بیماری بین خوک‌هایی که از ذرت‌های کپک زده تغذیه کرده بودند، شیوع پیدا کرد.  

حدود یکسال پس از این واقعه برای اولین بار توانایی قارچ آسپرژیلوس برای تولید آفلاتوکسین بر روی بادام زمینی و محیط‌های کشت آزمایشگاهی مشخص شد. 

سالیانه مقادیر قابل توجهی از محصولات کشاورزی به ارزش میلیاردها دلار دستخوش حمله قارچ‌ها قرار گرفته و نابود می‌شوند. محصولات حاوی توکسین کیفیت مرغوبی نداشته و به قیمت ارزانتری ارایه می‌شوند و در صورتی که به عنوان مواد غذایی و علوفه برای انسان و دام مورد استفاده قرار گیرند، ضایعات مختلفی داشته و در نهایت منجر به مرگ خواهد شد.

موادی که آلودگی به آفلاتوکسین در آنها آشکار شده است، عبارتند از: ذرت، پنبه دانه، بادام زمینی، پسته، گردو، بادام، نارگیل، انجیر، برنج، سورگوم، سویا، آفتابگردان، قهوه، کاکائو و  دانه‌های روغنی، حبوبات، محصولات ریشه ای، انواع علوفه و لبنیات.

بررسی‌های انجام شده در حیوانات آزمایشگاهی مانند انواع موش، خرگوش، میمون و غیره نشان می‌دهد که آفلاتوکسین باعث مسمومیت‌های شدید، ضایعات کبدی و مرگ آنها می‌شود.

تعدادی از گاوها که از بادام زمینی کپک زده تغذیه کرده بودند نیز دچار کاهش وزن و ضعف شده و از بین رفتند. در سایر حیوانات مانند بز، گوسفند، سگ، غاز، مرغ، بوقلمون، اردک و... نیز آفلاتوکسین باعث آسیب رساندن به کبد و مرگ این حیوانات شده است. 

در انسان اولین اندامی که بوسیله آفلاتوکسین آسیب می‌بیند، کبد است. آفلاتوکسین و فرم‌های تغییر یافته آن در قلب، مغز، کلیه و مجاری ادراری مشاهده شده است. موارد متعددی از مسمومیت به وسیله آفلاتوکسین در کشورهای مختلف مانند تایوان، اوگاندا، تایلند، نیوزیلند، چک و اسلاوکی، ایالات متحده، کنیا، هند و... هم گزارش شده است.

در تایوان 26 نفر بر اثر تغذیه از برنج کپک زده به مدت 3هفته شدیداً بیمار شده و سه کودک 4 تا 6 ساله در همان ابتدا جان خود را از دست دادند. در اوگاندا نیز تعدادی از پسرهای 15ساله بر اثر تغذیه از مواد کپک زده جان باخته و یک خانواده نیز بر اثر تغذیه از لوبیا و ماهی کپک زده، جان خود را از دست دادند.

همچنین در کشورهای یاد شده، بیش از ده ها نفر در اثر استفاده از مواد آفلاتوکسین دچار بیماری‌های کبدی، تورم شکم و پا و ضعف شدید شده و نهایتاً جان باخته‌اند.

چنانچه میزان آفلاتوکسین مصرف شده کمتر از حد مرگبار باشد، باعث ایجاد سرطان کبد و ضایعات ژنتیکی در انسان می‌شود. 
با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات گسترده‌ای به منظور شناسایی عامل بیماری و شیوه عمل آن صورت گرفته و مشخص شده است که قارچ آسپرژیلوس نقش مهمی در تولید آفلاتوکسین دارد.

به همین علت مطالعات وسیعی چه در داخل و چه در خارج از کشور در رابطه با شیوه زندگی قارچ، شرایط تشکیل آفلاتوکسین و چگونگی پیشگیری و سم زدایی انجام شده است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت کرمون شاپ

سایت فروشگاهی کرمون شاپ به منظور رونق بخشیدن به تولید و کسب و کارهای استان از یک طرف و پایین نگه داشتن قیمت تمام شده برای مصرف کننده از طرف دیگر به (معامله برد-برد) می اندیشد. کرمون شاپ با استفاده از تیم قدرتمند و خرید مستقیم از تولید کننده باعث کاهش قیمت تمام شده محصولات گردیده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]