اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812204573112863

مدیران امروز با رویکرد کوچینگی به موضوعات حرفه‌ای‌تر کسب و کار نگاه می‌کنند

درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال ۲۰۲۰ چه می‌دانید؟

کد: 139812204573112863

http://bit.ly/33dPNq6

، تهران , (اخبار رسمی): برای تعریف کار یک کوچ با تخصص مدیران به زبان ساده می‌توان گفت که کار یک کوچ مدیران، کمک به مدیران سازمان‌ها و کسب‌وکارها، برای ایجاد تغییرات مؤثر و بلندمدت در زمینهٔ رفتارهای فردی، مدیریتی و رهبری است که خروجی این فرآیند، بهبود عملکرد مدیر در زمینه‌های مختلف و به دنبال آن سازمان است.

درباره کوچینگ مدیران و رویکرد مدیران در سال ۲۰۲۰ چه می‌دانید؟
کوچنگ مدیران با رویکرد سال 2020

تمرکز در کوچینگ مدیران، بر نیازهای مدیر و نیازهای سازمان است و نه به‌تنهایی بر نیازهای مدیر

بنابر اعلام مس‌چی، مدیران امروز، تمایل بسیاری به تغییر شیوه‌­های مدیریت سنتی و اقتدارگرا و ارتقا مهارت­‌های رهبری دارند. یادگیری مهارت‌‌های کوچینگ مدیران سازمان را قادر می­‌سازد که در انجام امورات توانمندتر گشته و نه‌تنها به کارمندان خود کمک کنند به اهداف خود دست ­یابند، بلکه با تقویت مهارت­‌هایی همچون گوش شنوا، قدرت سؤال کردن، بازخورد دادن، تشویق و تبریک و ... قادر شوند یک رابطه قوی و حمایتی با کارکنانشان برقرار سازند.

ظرفیت­‌های بالقوه آن­ها را شناخته و مسئولیت‌پذیری را در آن­ها افزایش دهند و بدین‌وسیله کارمندان بتوانند شایستگی‌های خود را توسعه دهند. در این صورت است که کارکنان شادتر و با بهره‌­وری بیشتری خواهید داشت که از زمان بهتر استفاده می­‌کنند و وقت مرده کمتری دارند.

چراکه این نیاز می‌تواند کاملاً نیاز شخصی او باشد. در کوچینگ مدیران، اهداف و نیازهای مطرح‌شده در جلسات از طرف مدیر، باید همواره با اهداف استراتژیک سازمان مرتبط و همسو باشد.

اگر شما مدیری هستید که به دنبال استخدام یک کوچ برای بهبود عملکرد خود و کسب‌وکارتان هستید، به هفت ویژگی مهم زیر در هنگام انتخاب کوچ خود، دقت کنید:

اعتمادبه‌نفس: یک کوچ مدیران مؤثر باید مستقل، هدفمند و در ایجاد ارتباطات مؤثر با مدیران، توانمند باشد؛ همچنین دانش علم کوچینگ را همراه با تجارب حرفه‌ای، دارا باشد.

مثبت اندیشی: کوچ مدیران باید شخصی خوش‌بین و دارای روحیه شاد باشد و همچنین قدرت تخیل قوی و توانا در ایجاد امید در مراجع خود باشد.

هدف‌گرا: انسانی هدفمند بوده و در دستیابی به اهداف و در مقابله با چالش‌ها استوار باشد.

قدرتمند در تعیین مرزهای خود: کوچ باید توانایی معرفی کامل خود را همراه با تعیین مرزها و محدودیت‌های شخصی خود داشته باشد؛ درعین‌حال که مرزهای خود را حفظ و از آن‌ها دفاع می‌کند، به مرزهای دیگران نیز احترام قائل باشد.

مهارت‌های بین فردی حرفه‌ای: همدلی با مراجعین و توجه به احساسات و نگرانی‌های آن‌ها، از طریق گوش دادن مؤثر و پرسیدن سؤالات قدرتمند.

روشن‌فکر و انعطاف‌پذیر: دارای قدرت درک بالا و پذیرای دیدگاه‌های مختلف افراد باشد و قدرت توجه تمرکز به مسائل و نگرانی‌های مهم مراجع را، داشته باشد؛

حفظ اصالت: محرمانگی، پایبندی به اصول اخلاقی، صداقت و اعتماد را در جلسات رعایت نماید.

مزایای کوچینگ مدیران برای مدیران سازمان‌ها به شرح زیر است:

  • مشخص کردن نقاط قوت مدیران و مشخص شدن نقاط قابل‌بهبود
  • بالا بردن سطح نقاط قوت و بهبود عملکرد
  • ایجاد استراتژی اجرایی همراه با برنامه عملی و ایجاد تعهد و مسئولیت‌پذیری برای کمک به حفظ روند
  • اتخاذ و یا تقویت مهارت‌های ضروری مدیریت
  • تغییرات رفتاری مثبت و پایدار
  • یادگیری مهارت‌های کوچینگ به‌عنوان مدیر
  • برنامه‌ریزی و توسعه حرفه‌ای مدیر
  • ایجاد توازن بیشتر میان کار و زندگی
  • گرفتن پشتیبانی و بازخورد مداوم و منظم از طریق کوچینگ مدیران که رشد حرفه‌ای را قطعی می‌کند

اطلاعات مفیدی در مورد مدیریت کسب‌ و کار را می‌توان از اینترنت هم‌ کسب کرد اما این اطلاعات و توصیه‌ها بر اساس بازار و سازمان شما نوشته‌نشده و در عمل هم چندان مفید نیست. در مقابل، کوچینگ با تجربه و ابزارهای مهارتی، کسب‌وکار و بازار شما را می‌سنجد، جایگاه فعلی مجموعه و اعضای تیم را بررسی می‌کند و متناسب با نیازتان نقشه راه را ترسیم می‌کند و البته در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

خبر خوب برای دوستانی که علاقه‌مند به آموزش‌های کوچینگ و تغییرات مثبت در جنبه‌های فردی و کسب‌ و کارشان هستند!
مدرسه توسعه فردی و کسب‌ و کار علی مس‌چی مجری سمینارها و دوره‌های تخصصی کوچینگ توسعه فردی و کسب‌وکار در ایران با سابقه آکادمیک و جامعه آماری بالا، هرساله کانون توجه دانش پذیران جویای تغییر و رشد از سراسر کشور است.

این دوره‌ها مخصوص علاقه‌مندان و صاحبان کسب‌وکار و همه‌کسانی که قصد ایجاد تغییرات مثبت در زندگی فردی و کسب‌وکارشان رادارند، طراحی‌ شده است. با شرکت در رویدادهای کوچینگی، شبکه‌سازی و ارتباط با کوچ‌های مدرسه توسعه فردی و کسب‌وکار علی مس‌چی این فرصت را خواهید داشت تا از حضور افراد متخصص و فضای آموزشی در جهت توسعه فردی و سازمانی بهره‌مند شوید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدرسه توسعه فردی و کسب و کار علی مسچی

در مدرسه توسعه فردی و کسب و‌کار علی مسچی مهارت هایی را خواهید آموخت که به لطف آنها می‌توانید تغییرات بزرگی در زندگی و کسب‌و‌کارتان ایجاد کنید و از داشتن یک زندگی بهتر لذت ببرید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | روانشناسی و موفقیت