اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812204573712957

تقویت زبان انگلیسی با فیلم و سریال

کد: 139812204573712957

http://bit.ly/39HvtzK

، تهران , (اخبار رسمی): اگر زبان‌آموزی را یک مسیر سخت و کسل‌کننده است و همیشه به نیمه‌ی راه نرسیده، آن را رها می‌کنید پس وقت آن رسیده که به فکر یک روش جذاب باشید، یعنی یادگیری زبان از طریق فیلم! هم فیلم ببینید و هم یاد بگیرید! چه چیزی می‌تواند بهتر از ترکیب کردن آموزش و تفریح باشد.

تقویت زبان انگلیسی با فیلم و سریال
تقویت زبان انگلیسی با فیلم و سریال

قرار نیست با یک بار دیدن فیلم، تمام مهارت‌های زبان‌آموزی‌ یک‌شبه تقویت شود. برای اینکه با کمک فیلم و انیمیشن بتوان زبان را تقویت کرد، لازم است طبق یک روش مشخص، آموزش هدفمندی را دنبال کرد.

در ادامه یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان از طریق فیلم، در پنج مرحله خلاصه شده است. پس برای شروع، مراحل چگونه از طریق فیلم زبان یاد بگیریم را دنبال کنید.

1) به حرف دلتان گوش کنید

بهتر است برای شروع سراغ فیلمی بروید که به آن علاقه دارید. چون اگر فیلمی را انتخاب کنید که برایتان جذاب نباشد مطمئناً انگیزه‌ای هم برای یادگیری در شما ایجاد نمی‌کند. البته توصیه می‌شود:

  • از همان اول سراغ فیلم‌های فاخر با داستان‌های پیچیده نروید. چون ممکن است دنبال کردن این پیچیدگی‌ها و تلاش ذهنی‌ برای باز کردن گره‌های داستانی، شما را از هدف اصلی‌ دور کند.
  • ازآنجایی‌که فیلم‌های هنری دیالوگ‌های زیادی ندارند، برای تقویت زبان مناسب نیستند.
  • فیلم‌های تاریخی با لحن حماسی هم برای افراد مبتدی انتخاب مناسبی نیست.
  • اگر در ابتدای راه هستید پس بهتر است سری به دنیای انیمیشن بزنید یا یک فیلم یا سریال کمدی انتخاب کنید.
  • فیلم‎های اقتباسی هم می‌توانند جذاب باشند. به‌خصوص اگر قبل از تماشای فیلم، کتابش را خوانده باشید. دراین‌صورت تماشای فیلم برایتان لذت‌بخش‌تر و یادگیری آسان‌تر خواهد بود.

انیمیشن و ویدئوهای آموزش زبان کودک

2) یک دل سیر فیلم ببینید

برای این مرحله چیپس و پاپ‌کورن را بیاورید و فیلم را یک بار به‌طور کامل و با زیرنویس فارسی تماشا کنید. اصلاً لازم نیست به خودتان فشار بیاورید، شما همین که داستان فیلم آموزش زبان کودکان را درک کنید کافی است. هرچند گفتن ندارد ولی اگر سعی کنید فیلم را بدون زیرنویس تماشا کنید برایتان بهتر است.

3) فیلم را تکه تکه کنید

حالا وقتش رسیده که کمی به خودتان فشار بیاورید! البته فقط کمی! چون باید فیلمتان را به بخش‌های 15 دقیقه‌ای تقسیم کنید. برای خودتان قانون بگذارید که در بازه‌های زمانی مشخص، فقط و فقط یک بخش 15 دقیقه‌ای را تماشا می‌کنید اما با دقت و تمرکز بسیار بالا.

این کار را چند بار پشت سرهم انجام دهید. بعد از چند بار تکرار متوجه خواهید شد که درک جملات چقدر برایتان ساده‌تر می‌شود.

البته نکته‌ی مهم اینجاست که باید از این مرحله به بعد فیلم را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید.

4) کلمات جدید را یادداشت کنید

با کمک زیرنویس انگلیسی بهتر می‌توانید کلمات جدید را تشخیص دهید. پس یک قلم و کاغذ کنار دستتان بگذارید و لغات جدید و ناآشنا را یادداشت کنید. اگر نتوانستید باتوجه به داستان فیلم معنی واژه را حدس بزنید، سراغ دیکشنری بروید.

بعد از پایان هر بخش لیست کلماتتان را مرور کنید و دوباره همان بخش را ببینید. حواستان باشد که در حین تماشای فیلم  به لیست نگاه نکنید.

5) با فیلم درگیر شوید

در مرحله‌ی آخر فیلم آموزش زبان انگلیسی را به زبان اصلی و بدون زیرنویس تماشا کنید. سعی کنید همراه بازیگران دیالوگ‌ها را تکرار کنید. تلفظ کلمات، لحن و زبان بدنشان را تقلید کنید. خودتان را در همان موقعیت قرار دهید تا بهتر جملات و کلمات را درک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش