اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812204574612417

معرفی کتاب های کمک درسی فارسی ششم دبستان

کد: 139812204574612417

http://bit.ly/2xnHxYw

، تهران , (اخبار رسمی): دوره ابتدایی، اولین دوره آموزشی رسمی فرزندان است، به مدارس آموزشی که کودکان برای آموختن و تحصیل کردن به آنجا می‌روند، دبستان گفته می‌شود.

معرفی کتاب های کمک درسی فارسی ششم دبستان
معرفی کتاب های کمک درسی فارسی ششم دبستان

در کشور ایران، دوره ابتدایی (دوره دبستان)، طی یک دوره شــش ساله آموزش و تعلیمات دوره ابتدایی به دانش آموزان داده می‌شود و پس از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه اول می‌شوند. در نظام آموزشی ایران، سن ورود به کلاس اول ابتدایی (اولین مقطع دوره دبستان) هفت سالگی است.

بر پایه برنامه درسی آموزش و پرورش برای درس فارسی، جهت گیری زبان آموزی از اول دبستان تا پایه ششم، حرکتی از زبان به سوی ادبیات است. به همین دلیل است که در فارسی اول دبستان، همه چیز در خدمت آموزش و یادگیری نشانه‌های زبانی است، هرچه از پلکان زبان آموزی بالاتر می‌رویم، به بار فرهنگی ادبی آن افزوده می‌شود؛ یعنی در پایه اول، زبان خود موضوع و هدف آموزش بوده است، اما در پایه‌های بالاتر مثل ششم، زبان، گذرگاهی است برای رفتن به دنیای معانی و مفاهیم علوم گوناگون.

کتاب فارسی ششم دبستان، به قلمرو شفاهی زبان و به بیان دیگر، به قلمرو دریافتی یا ادراکی زبان مربوط می‌شود؛ بنابراین، لازم است در فرآیند یاددهی – یادگیری، عناصر و ریز مهارت‌های خوانداری (دیدن و گوش دادن انتقادی، بهره گیری از دیگر حواس ظاهری در پرورش ذهن و زبان، رعایت آهنگ، لحن کلام، تکیه، مکث و درنگ در خوانش متن و تقویت خواندن انتقادی) آموزش داده شوند تا زبان آموز را پس از درک و دریافت درست، به تفکر در لایه‌های زیرین متن درس و نقد و تحلیل آن نیز، وا دارد.

سرفصل‌های کتاب فارسی ششم دبستان

  • مبحث اول: آفرینش
  • مبحث دوم: دانایی و هوشیاری
  • مبحث سوم: ایران من
  • مبحث چهارم: نام آوران
  • مبحث پنجم: راه زندگی
  • مبحث ششم: علم و عمل

کتاب فارسی پایه ششم، مبتنی بر برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران، رویکرد شکوفایی فطرت الهی و با توجه به عناصر پنج گانه ( علم، ایمان، اخلاق، عمل، تفکر) و جلوه‌های آن در چهار پهنه (خود، خلق، خلقت و خالق) و نیز بر پایه چهارچوب برنامه درسی فارسی دوره ابتدایی سازمان دهی و تالیف شده است.

بهترین کتاب‌های کمک درسی فارسی ششم دبستان

  • انتشارات خیلی سبــز

کتاب ماجراهای من و درسام (خیلی سبز) فارسی ششم دبستان: کتاب ماجراهای من و درسام از سری کتاب‌های آموزش و پرسش انتشارات خیلی سبز است که شامل آموزش خلاصه و موثر، نمونه سوالات امتحانی، توجه ویژه به نکات مهم کتاب درسی، حجم مناسب و قابل استفاده برای تمامی دانش آموزان در هر سطح است.

کتاب درک متن (پرتقال-خیلی سبز) فارسی ششم دبستان: کتاب درک متن، از سری کتاب‌های کار انتشارات پرتقال-خیلی سبز است، این کتاب شامل شش فصل به صورت تصویر محور و آموزش درک متون کتاب درسی به همراه ارائه پرسش‌هایی بر اساس آموزش‌های داده شده است.

  • انتشارات مبتکران

کتاب جامع طالب تبار (مبتکران) فارسی ششم دبستان: کتاب جامع فارسی ششم دبستان از سری کتاب‌های تیزهوشان انتشارات مبتکران شامل معنی تمامی واژگان، شعرها و نثرهای کتاب درسی، پرسش‌های چهارگزینه‌ای درس به درس با پاسخنامه تشریحی به همراه آزمون‌های جامع ورودی تیزهوشان مدارس برتر سال‌های اخیر به همراه پاسخ تشریحی کامل.

کتاب رشادت (مبتکران) فارسی ششم دبستان: کتاب رشادت آموزش و آزمون فارسی ششم دبستان، از سری کتاب تیزهوشان انتشارات مبتکران است که شامل پرسش‌های تستی همراه با پاسخنامه کاملا تشریحی، نکات دستوری و آرایه ای، شرح واژه‌ها و عبارت‌های درسی، به همراه آزمون‌های ورودی مدارس برتر جهت آمادگی برای آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی.

  • انتشارات گاج

کتاب کارپوچینو (گاج) فارسی ششم دبستان: کتاب کارپوچینو فارسی ششم دبستان، از سری کتاب‌های کار انتشارات گاج است که شامل مجموعه‌ای از درسنامه (ارائه نکاتی از درس) پرسش و تمرین، تقویت خواندن و درک مفاهیم، تقویت نگارش خلاقانه، تقویت مهارت‌های چهارگانه زبان آموزی و آشنایی با مفاخر ادبی است.

کتاب پرسمان (گاج) فارسی ششم دبستان: کتاب پرسمان فارسی ششم دبستان، از سری کتاب‌های امتحانی انتشارات گاج است، این سری از کتاب‌ها شامل درسنامه‌های کاربردی و جامع به همراه نکات مهم، بانک سوالات امتحانی درس فارسی ششم دبستان، پاسخنامه تشریحی، سوالات چهار گزینه‌ای، دانش‌های زبانی، ادبی و واژه آموزی است.

خرید کتاب‌های کمک درسی ششم دبستان

امروزه با فراگیر شدن فروشگاه‌های خرید آنلاین، کمتر کسی پیدا می‌شود که خرید حضوری را به خرید اینترنتی ترجیح دهد. اللخصوص در زمان حاضر که مردم درگیر مشکلاتی از قبیل ترافیک، سرما، گرما، ازدحام جمعیت و غیره هستند. فروشگاه اینترنتی دانش لند، در سال 1397 با هدف ایجاد یک محیط امن و راحت برای خرید اینترنتی کتاب‌های کمک درسی تاسیس شد؛ دانش لند با داشتن دسته بندی‌های متنوع، امکان مقایسه و خرید کتاب‌های کمک درسی و بازی‌های فکری را فراهم می‌کند. برای خرید کتاب های کمک درسی می‌توان به سایت دانش لند مراجعه کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانش لند

هدف ما در دانش لند فراهم کردن محیطی است که بتوانید به‌راحتی آن‌چه را که می‌خواهید خریداری کنید، نه این‌که مجبور شوید از میان گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنید. بدون اغراق هرچه برای آموزش دیدن و آموزش دادن نیاز دارید در دانش لند فراهم شده است. ما شعار “هر روز تازه‌تر می‌شویم” را برای دانش لند برگزیدیم، چرا که وظیفه یک سایت و فروشگاه اینترنتی با موضوع آموزش چیزی غیر از این نیست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]