اطلاعات تماس
  • 041363*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812224580714515

پوتین حفاری باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

کد: 139812224580714515

http://bit.ly/2IIMFsP

، تبریز , (اخبار رسمی): پوتین‌های حفاری از رویه‌های چرم طبیعی تشکیل شده‌اند که باعث دوام پوتین حفاری در محیط کاری می‌شود و مقاومت زیادی در برابر خطرات احتمالی دارد. کفی داخلی پوتین حفاری از تکسون‌های سلولزی ضد آب تشکیل می‌شود. زیره کفش‌های مخصوص حفاری معمولا از پی یو تزریقی است که ضد سایش بوده و همچنین ضد لغزش است.

پوتین حفاری باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟
پوتین حفاری

پوتین‌های حفاری از رویه‌های چرم طبیعی تشکیل شده‌اند که باعث دوام پوتین حفاری در محیط کاری می‌شود و مقاومت زیادی در برابر خطرات احتمالی دارد

پوتین حفاری

کفش‌های ایمنی مناسب که سلامت و بهداشت پا را تامین می‌کنند در محیط کار بسیار مهم هستند و گاهی از خسارات جبران نا پذیری جلو گیری می‌کنند. پوتین حفاری از جمله کفش‌های کار بسیار مهم و مناسب است که در محیط‌های کار از جمله کارگاه‌های تولید و کارخانه‌ها و محیط‌های عمرانی و ساختمان سازی و … استفاده می‌شود و گاهی این پوتین‌ها دارای شبرنگ هستند که به راحتی کار در معدن و محیط‌های کار کم نور و زیر پل‌ها کمک می‌کند.

پوتین حفاری با کف مناسب و بسیار مستحکم علاوه بر اینکه در برابر آب و رطوبت مقاوم است در برابر انواع مواد شیمیایی و اسیدی نیز مقاوم است. پوتین‌های حفاری معمولا در رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی تولید می‌شوند و زیپ دار و بدون زیپ نیز دارند.

گاهی بشر برای رسیدن به اهداف خود زمین را حفر می‌کند و به این کار حفاری گفته می‌شود. حفاری می‌تواند در جهت تولید نفت و گاز و آب و … صورت گیرد. عملیات حفاری از جمله کارهای خطرناک است که برای انجام آن باید از افراد با تجربه استفاده کرد.

برای انجام حفاری باید از لباس‌ها و کفش‌های مخصوص استفاده کرد زیرا در حفاری امکان وجود خطرات و همچنین افتادن اجسام سنگین و خطرناک وجود دارد. کفش‌ها و پوتین‌های مخصوص حفاری از پاها در برابر این خطرات حفاظت می‌کنند بنابراین پوتین حفاری علاوه بر اینکه باید مقاوم باشد باید به راحتی نیز بتوان آنها را از پاها درآورد و یا پوشید.

در حفاری‌هایی که در داخل آب و محیط‌های گلی انجام می‌شود باید از چکمه‌ها و نیم چکمه‌های مخصوص حفاری ضد آب استفاده کرد تا گل و لای و آب به داخل کفش نفوذ نکند و از پا‌های حفاران محافظت شود.

برای عملیات گود برداری که که شامل فعالیت‌های مختلف ساختمانی است از قبیل حفاری چاه‌ها و مجاری آب و فاضلاب و خاک برداری و خاک ریزی‌ها و همچنین عملیات زیر زمینی و حفاری و پی کنی‌ها از پوتین‌های مخصوص حفاری استفاده می‌شود و بسته به این که در چه مکانی از لحاظ آب و هوایی و … انجام می‌شود از انواع ضد آب و نسوز و مقاوم آن استفاده می‌شود.

در حفاری‌های عمیق که ممکن است خطر ریزش وجود داشته باشد از لباس‌ها و کفش‌های مخصوص که از بدن محافظت می‌کنند استفاده می‌شود. بنابراین کلیه افراد که در عملیات حفاری نقش دارند باید مجهز به لوازم و لباس مخصوص و کفش حفاری باشند. پاها بعد از دست‌ها از جمله حادثه پذی‌ترین نقاط بدن محسوب می شوند و کفش ایمنی مخصوص می‌تواند با توجه به نوع و مشخصات خود از پاها در مقابل آسیب‌های جدی از قبیل افتادن اجسام سنگین و اشیاء کار و فرو رفتن اجسام تیز و برنده به کف پا و همچنین ریزش مواد مذاب و گداخته و همچنین خطرات زیاد دیگری جلو گیری کنند و یا حداقل این خطرات را کاهش دهند.

از مهمترین خطرات تهدید کننده پا در محیط‌های صنعتی قطع شدن و له شدن انگشتان پا است. کفش ایمنی که برای این گونه کارها در نظر گرفته می‌شوند در قسمت جلویی دارای پنجه فولادی هستند و کفه کفش‌ها از یک ماده قابل انعطاف مثل پلی اورتان PU ساخته می‌شود.

قسمت پنجه کفش‌ها می‌تواند بر حسب کار از جنس چرم باشد که عایق برق است و یا از جنس PVC که یک نوع عایق شیمیایی است تولید شود.

زمانی که پاهای یک کارگر در معرض آسیب‌هایی از قبیل غلتیدن اشیاء و خرد شدگی و یا در تماس با مواد داغ و مواد سمی و خورنده و تماس با مواد مذاب و گداخته باشد باید از پوشش‌های محافظ پا استفاده کرد. نوع پوشش‌های حفاظتی به نوع خطری بستگی دارد که پا را تهدید می‌کند و پاها را از تمام نقاط از قبیل ساق پاها و پنجه‌های پا و مچ پا و کف پا و.. محافظت می‌کند.

ویژگی‌های پوتین‌های حفاری

پوتین‌های حفاری از رویه‌های چرم طبیعی تشکیل شده‌اند که باعث دوام پوتین حفاری در محیط کاری می‌شود و مقاومت زیادی در برابر خطرات احتمالی دارد. کفی داخلی پوتین حفاری از تکسون‌های سلولزی ضد آب تشکیل می‌شود. زیره کفش‌های مخصوص حفاری معمولا از پی یو تزریقی است که ضد سایش بوده و همچنین ضد لغزش هستند. پوتین حفاری از فولاد آب کاری شده تشکیل می‌شود که استاندارد بوده و در برابر ضربه 200 ژول مقاوم هستند. کفش‌های حفاری به صورت چکمه و پوتین و در مدل‌های ساق بلند و ساق کوتاه عرضه می‌شوند.

مشخصات پوتین حفاری

در تولید و ساخت پوتین حفاری از آسترهای رطوبت گیر استفاده می‌شود که مقاومت بسیار زیادی در برابر استفاده‌های مکرر دارند. سر پنجه‌های فولادی EEM پوتین‌های حفاری در برابر ضربه 200 ژول بسیار مقاوم بوده و استاندارد آنها EN12568 است. زیره پوتین حفاری از دو لایه P.U& RUBBER تشکیل می‌شوند.

علاقه مندان برای کسب اطلعاعات بیشتر در مورد پوتین حفاری می‌توانند به سایت بازار کفش ایمنی مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازار کفش ایمنی

در بازار کفش ایمنی شما قادر خواهید بود انواع مدل های کفش های ایمنی و پرسنلی و محصولات گوناگون را از یک جا تهیه کنید.

اطلاعات تماس
  • 041363*****
[نمایش اطلاعات]