اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812234582912244

غذاهای مناسب برای دوران ویروس کرونا

کد: 139812234582912244

https://bit.ly/2JhFhF4

، (اخبار رسمی): کرونا به معنی تاج یا هاله است و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی با تاج خورشید است به همین خاطر آن را ویروس تاج‌دار نیز می‌نامند. از آن‌جایی که فعلا دارو یا واکسنی برای کرونا یافته نشده است، تنها راه جلوگیری، رعایت بهداشت فردی و مصرف غذاهای مناسب کرونا برای تقویت سیستم بدنی است.

غذاهای مناسب برای دوران ویروس کرونا
غذاهای مناسب برای دوران ویروس کرونا

کرونا از خانواده‌ی بزرگ ویروس‌ها و زیر مجموعه‌ی کرونا ویریده است که از ویروس سرما‌خوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتر مانند مرس، سارس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. امروزه هفت نوع کرونا ویروس انسانی کشف شده است که آخرین نوع آن‌ها در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرده است.

کرونا ویروس‌ها پس از راینو ویروس‌ها بزرگ‌ترین عامل ابتلا به سرما خوردگی هستند که معمولا در فصل‌های زمستان و بهار باعث سرما خوردگی افراد می‌شوند. این ویروس‌ها اکثرا در بین حیوانات دیده می‌شوند، ولی هفت نوع از این ویروس‌ها هستند که دستگاه تنفسی انسان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. از آن‌جایی که فعلا دارو یا واکسنی برای کرونا یافته نشده است، تنها راه پیش روی ما رعایت بهداشت فردی و مصرف غذاهای مناسب کرونا برای تقویت سیستم بدنی است.

تفاوت بیماری کرونا با سرماخوردگی و آنفولانزا

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا هستند ممکن است علائم تب، سرفه، تنگی نفس و بقیه‌ی علائم شبیه به آنفولانزا را داشته باشند افراد در صورت سرماخوردگی یا آنفولانزا اگر دارو مصرف کنند معمولا پس از چند روز بهبود پیدا می‌کنند. ولی در بیماری کرونا و کووید ۱۹ بیماری با گذشت زمان بدتر می‌شود.

نقطه‌ی مهم این است که بیشتر افراد از مبتلا شدن خود به این بیماری بی‌خبر هستند و می‌توانند به راحتی این ویروس را به دیگران انتقال دهند. پس برای پیشگیری از ابتلا شدن به این ویروس حدالاممکان باید ازحضور داشتن در محل‌های شلوغ خودداری کرد. شستن دست‌ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله از افرادی که دارای علائم هستند و رعایت بهداشت فردی از جمله مواردی هستند که کمک می‌کنند تا این ویروس کنترل شود.

مرگ و میر در بیماری کرونا بیشتر در افرادی دیده می‌شود که دارای سیستم ایمنی ضعیف، بیماری‌های ریوی، بیماری دیابت، بیماری سرطان، عضو پیوندی یا دارای پیشینه‌ی بیماری‌های حادتر بوده‌اند و در غیر این صورت ممکن است افراد زیادی به این بیماری مبتلا شوند و تنها حالاتی شبیه آنفولانزا و سرما خوردگی را تجربه کنند.

متداول‌ترین علائم بیماری کرونا و کووید ۱۹

معمولا در بیمارانی که مبتلا به کووید ۱۹ هستند تنگی نفس، تب و سرفه از علائم اصلی این بیماری است و از آنجا که ویروس کرونا در درجه‌ی اول دستگاه تنفسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد از علائم آن می‌توان سرفه‌ی خشک، تنگی نفس یا عفونت ریه را نام برد.

کرونا ویروس‌ها چه کسانی را با مشکل جدی مواجه می‌کنند؟

کودکان، مادران باردار  و سالمندان و افرادی که دارای سابقه‌ی بیماری ریوی یا قلبی هستند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به دیابت هستند، بیماران تنفسی، افراد سرطانی و کسانی که فشار خون بالا دارند بیشتر از سایر گروه‌ها در معرض ابتلا به کروناویروس‌ها هستند. همچنین کسانی که سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف است نیز در خطر ابتلا به این ویروس هستند.

مواد غذایی که سیستم ایمنی بدن را در مقابل کرونا تقویت می‌کنند

به طور کلی باید از غذاهایی استفاده کرد که سیستم ایمنی بدن را تقویت نمایند. غذاهایی که دارای ویتامین‌های سی، دی و ای و همچنین پروتئین‌ها هستند.

اما چگونه از شر کمبود ویتامین دی خلاص شویم؟ مصرف روزانه‌ی سالاد همراه با آب لیمو ترش یا آب نارنج و همچنین سبزیجات نباید فراموش کرد. پیاز خام نیز دارای ویتامین سی است و می‌توان از آن در کنار غذا استفاده کرد. هویج نیز ازمنابع غنی ویتامین سی است و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. از تخم مرغ و حبوبات نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن می‌توان استفاده کرد. مصرف روزانه‌ی یک عدد پرتقال می‌تواند ویتامین سی مورد نیاز بدن را تامین کند.

استفاده از سبزیجاتی مانند کلم، شلغم، فلفل سبز، فلفل دلمه‌ای و سبزیجاتی که برگ تیره دارند مانند: اسفناج، کاهو، برگ چغندر که از منابع غنی ویتامین آ هستند به پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا کمک می‌کنند.

در صورت سرما خوردگی می‌توان از غذاهای آبکی و گرم مانند: سوپ و آش همراه با آب لیمو استفاده کرد. استفاده از ادویه‌جاتی مانند: زردچوبه، زنجبیل و زعفران، استفاده کردن از جوانه‌ی گندم، جو، ماش و شبدر در رژیم غذایی، داشتن خواب کافی، استفاده کردن از روغن زیتون در غذاها، همچنین می‌توان از قرص آهن برای پیشگیری از ابتلا شدن به این ویروس استفاده کرد.

حتما باید ویتامین دی بدن چک شود در صورت کمبود از قرص‌های ویتامین دی استفاده شود.

مواد غذایی مضر برای تقویت سیستم ایمنی بدن

از استفاده از غذاهای پر چرب و سرخ کردنی همچنین سوسیس و کالباس و فست فودها باید اجتناب کرد در ایام شیوع کرونا بهتر است در مکان‌های نا مطمئن مانند رستوران‌ها از خوردن غذا اجتناب کرد. از خوردن غذاهایی که به طور کامل پخته نشده‌اند دوری کرد، همچنین نباید از کنسروها و غذاهای آماده استفاده کرد، کم خوابی نیز باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن ضعیف شود.

قرنطینه‌ی خانگی

اگر به فردی که مبتلا به ویروس کرونا است ۱۵ دقیقه از فاصله‌ی دو متری نزدیک شد احتمال مبتلا شدن به این ویروس افزایش می‌یابد. دراین هنگام تنها راه چاره این است که در منزل بمانیم و حدود ۱۴ روز از رفتن به مدرسه، محل کار و دیگر اماکن عمومی خودداری کنیم. حتما باید در اتاقی جداگانه از دیگر افراد باشیم اتاقی که هوا در آن جریان داشته باشد. و نباید به دکتر یا بیمارستان برویم می‌توانیم از طریق تماس تلفنی با مراکز خدمات درمانی آن‌ها را از مبتلا شدن خود مطلع کنیم.

غذاهای مناسب کرونا : پیشگیری

متخصصان تغذیه غذاهای مناسب کرونا را که از ابتلا به آن پیشگیری می‌کنند، در زمان قرنطینه‌ی خانگی توصیه کرده‌اند.

کالاهای خشک مانند: برنج، ماکارونی، لوبیا، جوی دوسر و مانند این‌ها باید پایه و اساس رژیم غذایی باشند.

زیرا ماندگاری طولانی آن‌ها بسیار آسان است و می‌توان آن‌ها را در انواع وعده‌های غذایی گنجاند. می‌توان این مواد غذایی را در مکان خشک و خنک نگه‌داری کرد. تا کیفیت و طعم آنها حفظ شود. استفاده از سوپ‌های خانگی که احتمالا از چربی اشباع شده، سدیم و مواد فرآوری شده هستند بنابراین می‌توان آن‌ها را با موادی مانند لوبیا، گوجه فرنگی و سبزیجات یا سبزیجات ریشه‌ای تهیه کرد. برای صبحانه، گزینه مناسب جوی دوسر یا انواع توت، آجیل یا کره‌ی بادام زمینی است.

برای میان وعده‌ها، مواد پرمصرفی مانند: ‌آجیل‌ها و میوه‌های خشک با سدیم کم توصیه می‌شود. از غذاهای مناسب کرونا می‌توان به میوه‌های خشک مانند آجیل‌ها و دانه‌ها اشاره کرد که منبع غنی انرژی هستند ولی در استفاده از میوه‌های خشک به دلیل سدیم آن‌ها باید احتیاط کرد، زیرا این امر می‌تواند به کم آبی بدن کمک کند و برخی از ذخائر ارزشمند آب را به خود اختصاص دهد. بنابراین دریافت پروتئین کافی است.

چگونه از احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا می‌توان جلوگیری کرد؟

  • استفاده کردن از آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده که حاوی الکل سفید و تمیز است.
  • تماس نزدیک نداشتن با افرادی که علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا دارند.
  • گوشت‌ها و تخم مرغ را باید حتما به صورت کاملا پخته استفاده کرد.
  • هنگام سرفه یا عطسه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال گرفت.
  • استفاده کردن از وسایل شخصی جداگانه مانند: حوله و شانه

این ویروس معمولااز حیوان به انسان منتقل می‌شود. ولی در حال حاضر از انسان نیز منتقل می‌شود و باعث عفونت ریه شده و با سرفه و عطسه همراه است.

درمان بیماری کرونا

با این که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به این ویروس مبتلا شده‌اند در حال حاضر هیچ گونه واکسنی برای این ویروس پیدا نشده است و تنها راه جلوگیری از سرایت این بیماری قرنطینه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لایف دایت

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی تغذیه و رژیم درمانی در چاقی ،لاغری ، بارداری ، کودکان و بیماریها و..

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان