اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812234583714808

صفر تا صد تحلیل SWOT

کد: 139812234583714808

http://bit.ly/3aSPxPD

، تهران , (اخبار رسمی): نقاط قوت و ضعف درون سازمانی است یعنی مواردی که کنترل خاصی بر آن وجود دارد و می‌توان آنها را تغییر داد ولی فرصت و تهدیدها برون سازمانی است یعنی مواردی که کنترل خاصی بر آن نیست و باید از فرصت‌ها استفاده کرد و در مقابل تهدیدها آماده و از خود محافظت کرد.

صفر تا صد تحلیل SWOT
صفر تا صد تحلیل SWOT

نقاط قوت و ضعف درون سازمانی است ولی فرصت و تهدیدها برون سازمانی است

تحلیل SWOT مخفف نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید است.

تجزیه و تحلیل SWOT ابزاری فوق العاده ساده و در عین حال قدرتمند است که کمک می‌کند استراتژی تجاری خود را توسعه داد، خواه یک استارتاپ ساخت یا یک شرکت موجود را راهنمایی کرد.

ممکن است فکر کنید که شما از قبل همه چیزهایی را که برای موفقیت باید انجام دهید می‌دانید، اما تجزیه و تحلیل SWOT شما را وادار می‌کند به شیوه‌های جدید و از جهات جدید به تجارت خود نگاه کنید.

چه موقع از تجزیه و تحلیل SWOT استفاده کنیم؟

کاربردهای تجزیه و تحلیل SWOT توسط یک سازمان جامعه به شرح زیر است:

برای سازماندهی اطلاعات، ارائه بینش در مورد موانعی که ممکن است در حین مشارکت در فرآیندهای تحولات اجتماعی وجود داشته باشد و شناسایی نقاط قوت موجود که می‌تواند برای مقابله با این موانع فعال شود.

تجزیه و تحلیل SWOT می‌تواند موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • راه حل‌های جدید برای مشکلات را کشف کنید.
  • موانعی را مشخص کنید که اهداف را محدود کند
  • در مورد جهت مؤثرترین تصمیم بگیرید.
  • امکانات و محدودیت‌های تغییر را آشکار کنید.

برای تجدید نظر در برنامه‌ها برای هدایت بهینه سیستم‌ها، جوامع و سازمان‌ها به عنوان وسیله‌ای برای طوفان مغزی و ضبط به عنوان وسیله ارتباطی برای تقویت اعتبار تفسیر که در ارائه به رهبران یا حامیان اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سودمندی SWOT

سودمندی تجزیه و تحلیل SWOT محدود به سازمان‌های سودجو نیست. تجزیه و تحلیل SWOT ممکن است در هر موقعیت تصمیم گیری مورد استفاده قرار گیرد که یک وضعیت نهایی (هدف) مطلوب تعریف شود.

نمونه‌ها شامل سازمان‌های غیرانتفاعی، واحدهای دولتی و افراد است.

تجزیه و تحلیل SWOT همچنین ممکن است در برنامه ریزی قبل از بحران و مدیریت پیشگیری از بحران مورد استفاده قرار گیرد. تجزیه و تحلیل SWOT همچنین ممکن است در ایجاد یک توصیه در طول یک مطالعه / نظر سنجی از قابلیت استفاده استفاده شود.

ساختمان استراتژی

تجزیه و تحلیل SWOT می‌تواند به طور مؤثر برای ایجاد استراتژی سازمانی یا شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

مراحل لازم برای اجرای آنالیز استراتژی محور شامل شناسایی عوامل داخلی و خارجی ( با استفاده از ماتریس محبوب  2×2 ) انتخاب و ارزیابی مهمترین عوامل و شناسایی روابط موجود بین ویژگی‌های داخلی و خارجی است.

به عنوان مثال، روابط قوی بین نقاط قوت و فرصت‌ها می‌تواند شرایط خوبی را در شرکت نشان دهد و امکان استفاده از یک استراتژی تهاجمی را فراهم کند.

از سوی دیگر، تعامل شدید بین نقاط ضعف و تهدید را می‌توان به عنوان یک هشدار و توصیه بالقوه برای استفاده از یک استراتژی دفاعی تحلیل کرد.

تطبیق و تبدیل

یکی از راه‌های استفاده از SWOT تطبیق و تبدیل است. تطبیق برای پیدا کردن مزیت رقابتی با مطابقت نقاط قوت به فرصت‌ها استفاده می‌شود. تاکتیک دیگر تبدیل نقاط ضعف یا تهدید به نقاط قوت یا فرصت است.

نمونه‌ای از یک استراتژی تبدیل، یافتن بازارهای جدید است. اگر تهدیدها یا ضعف ها قابل تبدیل نباشند، یک شرکت باید سعی کند تا از آنها به حداقل برساند یا از آن جلوگیری کند.

برنامه ریزی شرکت

به عنوان بخشی از تدوین استراتژی‌ها و برنامه‌هایی که سازمان را قادر می‌سازد به اهداف خود برسد، آن سازمان از یک فرآیند منظم و جدی که به عنوان برنامه ریزی شرکتی معروف است استفاده می‌کند.

SWOT در کنار  (PEST (political, economic, socio-cultural and technological می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای تجزیه و تحلیل عوامل کسب و کار و عوامل محیطی مورد استفاده قرار گیرد.

سیاسی، اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و فناوری

اهداف را تعیین کنید و تعیین آنچه سازمان قصد دارد اسکن محیطی ارزیابیهای داخلی SWOT سازمان را انجام دهد و این شامل ارزیابی از وضعیت موجود و همچنین سبد محصولات و خدمات و تجزیه و تحلیل چرخه چرخه تولید محصول یا خدمات است.

استراتژی‌های موجود باید ارتباط از نتایج ارزیابی داخلی و خارجی را تعیین کند.

ممکن است شامل تجزیه و تحلیل شکاف عوامل محیطی موضوعات استراتژیک تعریف شده یا عوامل کلیدی در تدوین یک برنامه شرکتی باشد که سازمان باید به آن بپردازد توسعه استراتژی‌های جدید و تجدید نظر شده و تجزیه و تحلیل اصلاح شده از موضوعات استراتژیک ممکن است به معنای اهداف نیاز به تغییر در ایجاد عوامل موفقیت مهم است.

دستیابی به اهداف و اجرای استراتژی تهیه برنامه‌های عملیاتی، منابع، برنامه‌ها برای اجرای استراتژی نظارت بر همه نتایج و نقشه برداری در برابر برنامه‌ها، انجام اقدامات اصلاحی، که ممکن است به معنای اصلاح اهداف یا استراتژی‌ها باشد.

بازاریابی

مقاله اصلی: مدیریت بازاریابی در بسیاری از تحلیل‌های رقبا، بازاریابان پروفایل‌های دقیقی از هر رقیب در بازار ایجاد می‌کنند، بخصوص بر نقاط قوت و ضعف رقابتی نسبی خود با استفاده از تجزیه و تحلیل SWOT تمرکز می‌کنند.

مدیران بازاریابی ساختار هزینه هر یک از رقبا، منابع سود، منابع و شایستگی‌ها، جایگاه رقابتی و تمایز محصول، درجه ادغام عمودی، پاسخ‌های تاریخی به پیشرفت‌های صنعت و سایر عوامل را بررسی می‌کنند.

مدیریت بازاریابی غالباً برای جمع آوری داده‌های مورد نیاز برای انجام تحلیل دقیق بازاریابی، سرمایه گذاری در تحقیق را ضروری می‌داند.

بر این اساس، مدیریت اغلب به دست آوردن این اطلاعات تحقیقات بازار (متناوب تحقیقات بازاریابی) را انجام می‌دهد.

بازاریابان از تکنیک‌‌های متنوعی برای انجام تحقیقات در بازار استفاده می‌کنند، اما برخی از معمول ترین آنها عبارتند از:

تحقیقات کیفی بازاریابی مانند گروه‌های متمرکز تحقیقات بازاریابی و کمی مانند تحقیقات آماری تکنیک‌های تجربی مانند بازارهای آزمایشی تکنیک‌های مشاهده‌ای مانند مشاهده نگاری مردم شناختی (در محل).

همچنین ممکن است مدیران بازاریابی فرآیندهای مختلف اسکن محیطی و هوش رقابتی را طراحی و نظارت کنند تا به شناسایی روندها و اطلاع رسانی در مورد بازاریابی شرکت کمک کنند.

سود و مزایا

تجزیه و تحلیل SWOT در چارچوب تمرین کار اجتماعی سودمند است زیرا به سازمان‌ها کمک می‌کند تصمیم بگیرند که آیا یک هدف قابل دستیابی است یا خیر، بنابراین سازمان‌ها را قادر می‌‌سازد اهداف، اهداف و گام‌های قابل دستیابی را برای پیشبرد تحولات اجتماعی یا تلاش در جهت توسعه جامعه تعیین کنند.

 SWOTرسازمان دهندگان را قادر می‌سازد تا چشم اندازهایی داشته باشند و نتایج عملی و کارآمدی را ایجاد کنند که از تأثیر تغییرات طولانی مدت برخوردار باشند و به سازمان‌ها کمک می‌کند تا اطلاعات حداکثری را برای به حداکثر رساندن پتانسیل خود جمع آوری کنند.

تکمیل یک تجزیه و تحلیل SWOT یک فرایند مفید برای در نظر گرفتن اولویت‌های کلیدی سازمانی، از جمله جنسیت و تنوع فرهنگی و اهداف جمع آوری سرمایه است.

محدودیت‌ها

SWOT به عنوان نقطه شروع بحث در نظر گرفته شده است و به خودی خود نمی‌تواند به مدیران نشان دهد که چگونه می‌توانند به مزیت رقابتی دست یابند.

از آنجا که تجزیه و تحلیل SWOT عکس لحظه‌ای از شرکت در یک لحظه خاص از زمان است، ممکن است این تحلیل واقعیت این باشد که محیط داخلی و خارجی به سرعت در حال تغییر است.

برخی دیگر سوءاستفاده از تجزیه و تحلیل SWOT را به عنوان روشی مورد استفاده قرار داده‌اند که می‌تواند به سرعت و بدون تفکر انتقادی طراحی شود و منجر به عدم درک و فهم صحیص در نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدات در محیط داخلی و خارجی سازمان می‌شود.

اگر بنگاه اقتصادی با یک قدرت واحد مانند کنترل هزینه روبرو شود، می‌توانند از نقاط ضعف خود مانند کیفیت محصول غافل شوند.

یک محدودیت دیگر شامل توسعه تجزیه و تحلیل SWOT به سادگی برای دفاع از اهداف و اهداف قبلاً تصمیم گرفته شده است.

این سوء استفاده منجر به محدودیت در احتمال طوفان مغزی و شناسایی واقعی موانع می‌شود.

این سوء استفاده همچنین علاقه سازمان را بالاتر از رفاه جامعه قرار می‌دهد.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل SWOT باید به عنوان مشارکت با انواع مختلفی از مشارکت کنندگان از جمله اعضای جامعه ساخته شود.

طراحی تجزیه و تحلیل SWOT توسط یک یا دو کارگر جامعه محدود به واقعیت نیروها، بویژه عوامل خارجی است و سهم احتمالی اعضای جامعه را کمرنگ می‌کند.

مایکل پورتر چهارچوب نیروها را به عنوان واکنشی نسبت به SWOT توسعه داد که به نظر وی فاقد سخت گیری و موقت بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مشاوره تبلیغاتچی

ما ناظرانی در حوزه های تبلیغات، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستیم که از طرف کارفرما بر فعالیت آژانس‌های تبلیغاتی و برندسازی نظارت میکنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش