اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812244585314380

اهمیت استفاده از دستکش ایمنی در کار

کد: 139812244585314380

http://bit.ly/2TQesxD

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه درباره اهمیت دستکش ایمنی کار باطلاعاتی آمده است. این اطلاعات افراد را در انتخاب یک دستکش ایمنی خوب و مناسب کار راهنمایی می‌کند.

اهمیت استفاده از دستکش ایمنی در کار
اهمیت استفاده از دستکش ایمنی در کار

اهمیت وجود لوازم ایمنی در محیط کار

خطرات به اشکال مختلف همچون لبه‌ی برنده، مواد شیمیایی و شرایط خطرناک در محیط‌های کاری وجود دارند. بسته به شرایط محیط کار و خطر با استفاده از راهکارهای مهندسی و کنترل‌های اجرائی می‌توان خطرات را تا بیشترین حد ممکن حذف یا مدیریت کرد. وسایل حفاظت فردی تجهیزاتی هستند که با استفاده از آنها مواجه با خطر به حداقل می‌رسد. این تجهیزات ایمنی پس از تهیه باید در مکان مناسب و قابل دسترس نگهداری و در مواقع لازم از آنها استفاده شود. وسیله‌ای که توسط کارگر پوشیده و یا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا او را در برابر خطرات محیط کار محافظت کند. نمونه‌هایی از این وسایل عبارتند از :عینک‌های ایمنی، کلاه‌های ایمنی، دستکش ایمنی و...

 • دستکش ایمنی

دستکش ایمنی یکی از لوازم ایمنی مفید در هنگام انجام فعالیت‌های مختلف در صنایع است. یک دستکش ایمنی معمولی ساده ترین طرح‌ها را دارد. دستکش‌های ایمنی معمولا از چرم ساخته می‌شوند اگر چه در ساخت برخی از آن‌ها از پنبه یا مواد چسبناک نیز استفاده می‌شود. در حالی که دستکش ایمنی از دست در برابر خطرات محافظت می‌کند برخی از ویژگی‌های اضافی مانند عایق برق، ضد آب بودن و داشتن نوارهای دید در شب برخوردار هستند.

 • انواع دستکش ایمنی

دستکش‌های ایمنی ضد برش: این نوع دستکش سبک و انعطاف پذیر با قابلیت ضد سایش بالا است. دارای دوام مکانیکی، عمر مفید بالا و کاملا مقرون به صرفه است.

دستکش ایمنی عایق حرارت: این دستکش ایمنی به دو نوع مقاوم در گرما و مقاوم در سرما تقسیم می‌شود. جنس دستکش مقاوم در برابر حرارت معمولا از چرم، پارچه پوشش داده شده با آلومینیوم، پشم شیشه و ... است و جنس دستکش مقاوم در برابر سرما از شیشه و آرامید است.

دستکش ایمنی محافظ دربرابر پرتوهای رادیو اکتیو: این نوع دستکش از پارچه‌هایی با لایه سربی ساخته می‌شوند. این دستکش‌ها بایستی حداقل تا بازوها را پوشانده باشد.

دستکش ایمنی عایق برق ولتاژ بالا: این نوع دستکش دارای مقاومت بالا در برابر جریان‌های الکتریسیته با ولتاژ بالا است. همچنین قابلیت بازرسی آسان از چین خوردگی، بریدگی و پارگی از ویژگی‌های این دستکش است. همچنین مناسب کار در هوای سرد است.

دستگاه ایمنی زنجیری: با مقاومت مکانیکی بسیار قوی برای قصابی، کار در کشتارگاه‌ها و کار با خطرات مکانیکی و فیزیکی سنگین تولید می‌شود.

 • ویژگی و کاربرد یک دستکش ایمنی مناسب

با توجه به اهمیت نقش دستکش ایمنی در حفاظت از دست‌ها، می‌توان گفت انتخاب و خرید این نوع دستکش بسیار حساس است. از جمله ویژگی‌های دستکش ایمنی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • نباید مانعی در کار کردن فرد باشد. باید در برابر جریان برق عایق باشد.
 • در برابر ضربات کاملاً مقاوم باشد.
 • از دوام بالایی در برابر مواد شیمیایی برخوردار باشد.
 • نباید ایجاد حساسیت کند.
 • مانع از عرق کردن دست‌ها شود.
 • ساییده نشود.
 • نسبت به دماهای بسیار بالا و یا بسیار پایین مقاوم باشد.
 • ارتعاشات ناشی از کار با لوازم مکانیکی را به حداقل ممکن برساند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایمن ترافیک کالا

در زمان کنونی کمترکسی پیدا می شود که با اینترنت در شبانه روز سرو کار نداشته باشد . باخرید از فروشگاههای انلاین می توان در زمان و هزینه صرفه جویی کرد. باتوجه به گسترش بازار اینترنتی به دلیل دسترسی آسانتر وسریعتر به محصولات مورد نیاز ، گروه ایمن ترافیک با جمع اوری بسیاری از تولید کنندهای معتبر با بهترین قیمت و همچنین ضمانت معتبر ، از خود تولید کننده ،فروشگاه انلاین ایمن ترافیک کالا را راه اندازی کرده است . فروشگاه انلاین ایمن ترافیک کالا اولین وبزرگترین فروشگاه انلاین با نگاه تخصصی به محصولات معرفی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان