اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981224458639365

فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید

کد: 13981224458639365

http://bit.ly/2vYK77c

، تهران , (اخبار رسمی): بسیاری از افراد در سراسر جهان مایل به کار و زندگی در کانادا هستند. فرصت‌های بسیاری که بازار کار کانادا در انواع مشاغل در اختیار مردم قرار می‌دهد کانادا را هم مانند ایالات متحده به سرزمین فرصت‌ها تبدیل کرده است.

فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید
فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید

اینترنت پر است از آگهی‌های شغلی جعلی که با قصد دام پهن کردن برای علاقه مندان به مهاجرت کاری به کانادا ساخته شده‌اند

فرصت‌های بسیاری که بازار کار کانادا در انواع مشاغل در اختیار مردم قرار می‌دهد کانادا را هم مانند ایالات متحده به سرزمین فرصت‌ها تبدیل کرده است. هر زمان که چنین موقعیتی به وجود می‌آید، افراد سودجو و متقلب هم بیکار نمی‌نشینند و با گل آلود کردن آب قصد صید ماهی‌های بزرگ دارند. بنابراین اینترنت پر است از آگهی‌های شغلی جعلی که با قصد دام پهن کردن برای علاقه مندان به مهاجرت کاری به کانادا ساخته شده‌اند.

جاب آفر یا پیشنهاد شغل کانادایی همانطور که از نامش بر می‌آید پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی است که بسیاری از شهروندان ملل مختلف در سراسر جهان در پی به دست آوردن آن هستند تا مهاجرت کاری به کانادا برایشان ساده‌تر شود. متاسفانه شیادان متقلب از این موقعیت سوء استفاده کرده‌اند. از سوی دیگر، خوشبختانه می‌توان با در نظر گرفتن علائم هشدار و زن‌ های خطر کلاهبرداران را از افراد صادق تشخیص داد. در ادامه نحوه تشخیص آگهی شغلی یا جاب آفر فیک از جاب آفر واقعی بررسی شده است.

جاب آفر؛ حقوق و مزایای غیرواقع بینانه

حقوق و مزایا باید با شغل مورد نظر همخوانی داشته باشد؛ برای نمونه یک نظافت چی یا مستخدم نباید انتظار دستمزد مدیرعامل شرکت را داشته باشد. اگر شک دارید که حقوق و مزایای شغل مورد نظر واقعی است یا نه می‌توانید از وبسایت Job Bank که وابسته به دولت کاناداست متوسط دستمزد و حقوق مشاغل را به دست آورید. اگر دیدید که بین حقوق و مزایای شغل آگهی شده و اطلاعات مندرج در وبسایت مزبور ناهمخوانی قابل توجهی وجود دارد نشانه خوبی نیست و احتمالا شغل مزبور فیک و غیرواقعی است. نکته دیگر، مزایای غیرواقع بینانه‌ای است که در آگهی ذکر شده‌اند. این مزایا برای ربودن دل اتباع خارجی نوشته شده‌اند: تقبل بلیت هواپیمای شما، جای خواب رایگان و تعطیلات غیرواقع بینانه مواردی است که باید حتما به آنها توجه داشته باشید.

مجوز کار شما حاضر است؛ فقط مبلغ پرداختی باقی مانده!

این مورد داد می‌زند که کلاهبرداری است. اول اینکه به ندرت پیش می‌آید شرکتی برای استخدام یک فرد خارجی بی اینکه اول مصاحبه‌ای رو در رو با او انجام دهد داوطلبانه فرایند درخواست شغل را طی کند و از هزارخوان بوروکراسی مهاجرت کانادا رد شود. دوم اینکه فرد خارجی مایل به کار در کانادا باید در فرایند درخواست مجوز کار در کانادا شرکت کند. اینکه کارفرمای کانادایی بدون حضور فرد خارجی که قصد استخدام او را دارد مجوز کار او را اخذ کند به احتمال زیاد نه ممکن است نه منطقی. در آخر اینکه مبلغ مورد مطالبه در اکثر موارد کلاهبرداری بسیار بیشتر از هزینه واقعی اخذ ویزای کار کانادا است. دولت کانادا برای درخواست ویزای کار 155 دلار مطالبه می‌کند حال آنکه هزینه مورد مطالبه کلاهبرداران بسیار بیشتر از این است.

فقدان اطلاعات تماس کارفرما یا ناصحیح بودن آن

یکی از بارزترین نشانه‌های یک جاب آفر تقلبی اطلاعات تماس کارفرماست. اول اینکه اگر کد تلفن درج شده با مکان جغرافیایی شرکت جور در نیاید دارند سرتان کلاه می‌گذارند. اگر هم تلفن قطع باشد یا شماره اشتباهی باشد و یا اگر کسی جواب ندهد هم شرکت تقلبی و خیالی است. دومین مورد نشانی ایمیل است: مثلا اگر وبسایت شرکت www.karpirajobs.com است. نشانی ایمیل آن شرکت باید به احتمال زیاد [email protected] باشد.

غلط‌های زبانی

عقل سلیم حکم می‌‌کند که اکثریت افراد صاحب کسب و کار در کانادا بر زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین غلط‌های نگارشی/ویرایشی، فعل‌هایی که ناصحیح صرف شده‌اند، ضعف‌های گرامری، املای ناصحیح و … نشانه‌ای از کلاهبردار بودن نویسنده آن است.

جاب آفر غیررسمی

گاهی با یک نگاه می‌توان نامه‌ی پیشنهاد شغل تقلبی و غیررسمی را از نسخه واقعی آن تشخیص داد.  اکثر شرکت‌های کانادایی در نگارش نامه‌های پیشنهاد شغل به صورت حرفه‌ای دقت بسیار می‌کنند. بنابراین اگر لحن نامه غیررسمی است یا در انتخاب فونت سلیقه لازم به خرج داده نشده است باید نگران باشید. البته کلاهبرداران و شیادان آنقدرها هم حواس پرت نیستند و سعی می‌کنند با رعایت این نکات هم افراد را به دام بیندازند. اما معمولا با رعایت این نکات می‌توان از جاب آفرهای کارفرمایان تقلبی در امان بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش