کد: 139812244587714603

با خواص دارویی زعفران بیشتر آشنا شوید

کد: 139812244587714603

http://bit.ly/2wXkrI2

، تهران , (اخبار رسمی): در کشور ایران زعفران، هم به صورت زعفران صادراتی و هم به صورت محصولی برای استفاده داخل تولید و بسته بندی شده، وجود دارد. خواص دارویی و پزشکی این ماده غذایی در هر دوی این موارد وجود دارند. در ادامه چند تاثیر قابل توجه زعفران بر روی سلامتی انسان بیان خواهد شد.

با خواص دارویی زعفران بیشتر آشنا شوید؟
قیمت زعفران صادراتی و خرید و فروش زعفران صادراتی
  • زعفران یک آنتی اکسیدان قوی است

زعفران صادراتی و همچنین محصولی که برای استفاده در داخل کشور آماده می‌شود، حاوی مقدار قابل توجهی از عناصر گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند.

  • زعفران می‌تواند خلق و خوی انسان را بهبود بخشیده و علائم افسردگی خفیف را درمان کند

در مروری که بر روی پنج مطالعه انجام شده است، مکمل‌های زعفران به شکل چشم گیری، موثرتر از بسیاری از داروهای نامعتبر، در درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط عمل می‌کنند.

  • زعفران می‌تواند ویژگی‌های ضد سرطان داشته باشد

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به خنثی کرن درادیکال آزاد مضر کمک می‌کنند. در مطالعات آزمایشگاهی، زعفران و ترکیبات آن قادر بوده‌اند که سلول‌های سرطانی کولون را به شکل انتخابی از بین برده یا رشد آنها را سرکوب کنند. در این آزمایش‌ها، سلول‌های طبیعی و سالم، دست نخورده باقی مانده‌اند.

  • زعفران علائم سندورم پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد

مطالعات نشان داده‌اند که زعفران صادراتی و محصول تولید شده برای استفاده داخلی، هر دو، می‌توانند به درمان علائم سندروم پیش از قاعدگی کمک کنند. زعفران، در مقایسه با داروهای نامعتبر، در بهبود تحریک پذیری، سردرد، ویارهای خوراکی و درد در خانم‌های ۲۵ تا ۴۰ ساله، بسیار موثرتر بوده است.

  • زعفران به عنوان افرودیزیاک عمل می‌کند

افرودیزیاک‌ها، غذاها یا مکمل‌هایی هستند که به تقویت قوای جنسی کمک می‌کنند. بر اساس یافته‌های مطالعات، زعفران صادراتی می‌تواند توان جنسی را به خصوص در افرادی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کنند، افزایش دهد.

  • زعفران می‌تواند اشتها را کاهش داده و به روند کاهش وزن کمک کند

خوردن تنقلات، یک عادت شایع در بین افراد است که آنها را در خطر اضافه کردن وزن ناخواسته قرار می‌دهد. بر اساس تحقیقات، زعفران صادراتی، با کنترل اشتها، از خوردن میان وعده‌های متعدد توسط شما جلوگیری می‌کند.

علاقمندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر با زعفران صادراتی و قیمت آن به صفحه زعفران صادراتی گروه بازرگانی ویمکس مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف