اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812264590513170

همه چیز درباره آزمون سلپیپ (CELPIP)

کد: 139812264590513170

http://bit.ly/3aYBisD

، تهران , (اخبار رسمی): آزمون سلپیپ (CELPIP) چیست؟ برنامه شاخص تسلط بر زبان انگلیسی کانادا (CELPIP)، آزمون تسلط به زبان انگلیسی است که توسط مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) طراحی شده است.

آزمون سلپیپ (CELPIP)
آزمون سلپیپ

تست CELPIP به شرکت کنندگان این فرصت را می‌دهد که توانایی خود در به کارگیری زبان انگلیسی را نشان دهند. تست به طور واضح و دقیق توانایی‌های شرکت کننده در استفاده از زبان انگلیسی را در شرایط مختلف روزمره، مانند برقراری ارتباط با همکاران و سرپرستان در محل کار، تعامل با دوستان، فهم اخبار و تفسیر و پاسخ به مطالب نوشته شده، به طور دقیق ارزیابی می‌کند.

آزمون CELPIP دارای دو نسخه است: آزمون CELPIP-General و آزمون CELPIP-General LS. آزمون CELPIP-General، مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت را بررسی می‌کند. آزمون عمومی CELPIP، علاوه بر اینکه توسط IRCC پذیرفته می‌شود، توسط بریتیش کلمبیا و مشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا نیز پذیرفته شده است. آزمون CELPIP General LS، مهارت شنیداری و گفتاری کاربردی را ارزیابی می‌کند.

آزمون CELPIP تنها آزمون کانادایی است که توسط مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی کاربردی تعیین طراحی شده است.

آزمون CELPIP-General نشان دهنده‌ی مهارت کافی در زبان انگلیسی در موارد زیر است:

وضعیت اقامت دائم در کانادا تحت جریان‌های مهاجرتی زیر:

 • سطح تجربه‌ی کانادایی (Canadian Experience Class (CEC
 • برنامه‌های تجارت حرفه‌ای فدرال FSTP) Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه کارگر حرفه‌ای فدرال FSWP) Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه راه اندازی ویزا Start-up Visa Program
 • برنامه‌های مختلف نمایندگی‌های استانی Various Provincial Nominee Programs
 • برنامه‌های شهروندی کانادا
 • خدمات اجتماعی آلبرتا - گواهی کارکنان مراقبت از کودکان
 • موسسه ماساژ آلبرتا
 • انجمن مشاورین املاک ساسکاچوان
 • برنامه مراقبت بهداشتی (HCA)
 • مشاوران مهاجرتی شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC)
 • کالج NorQuest College ELP
 • شورای املاک و مستغلات آلبرتا (RECA)
 • شورای املاک و مستغلات بریتیش کلمبیا

آزمون CELPIP-General LS نشان دهنده‌ی مهارت کافی در speaking و  listening زبان انگلیسی برای اعمال برنامه‌های شهروندی کانادا است. لطفا توجه داشته باشید که IRCC ممکن است نیازهای زبانی را در هر زمان تغییر دهد.

آزمون CELPIP در دو نسخه موجود است: آزمون CELPIP-General و آزمون CELPIP General LS.

آزمون CELPIP-General دارای چهار جزء است: listening، reading، writing و speaking ، و آزمون CELPIP-General LS دارای دو جزء است: listening و speaking .

کل زمان آزمون CELPIP-General حدود 3 ساعت است. مدت زمان کل آزمون CELPIP-General LS حدود 1 ساعت و 10 دقیقه است.

آزمون CELPIP به طور کامل به کامپیوتری ست و شرکت کننده‌ها را قادر می‌سازد تا تمام اجزای آزمون را در یک جلسه، بدون هیچ گونه قرار ملاقات، مصاحبه یا تست‌های مورد نیاز انجام دهند. شرکت کنندگان آزمون CELPIP از یک موس کامپیوتر و صفحه کلید برای انجام reading و writing آزمون و یک میکروفون و هدست برای انجام Listening  و  Speaking استفاده می‌کنند. آزمون‌های کامپیوتری، تجربه‌ی آزمونی سریع و قابل اعتماد را به شرکت کنندگان ارائه می‌دهند.

تفاوت آزمون سلپیپ CELPIP با آیلتس IELTS چیست؟ 

اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید باید بدانید که از نظر وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، دو آزمون زبان سلپیپ و آیلتس برای برنامه‌های مهاجرتی کانادا مورد پذیرش هستند:

 1. (Canadian English Language Proficiency Index Program (CELPIP
 2. (International English Language Testing System (IELTS

هر دوی این آزمو‌ن‌ها بر مبنای 4 مهارت اصلی شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری طراحی شده‌اند و از نظر پذیرش و امتیاز برای مهاجرت به کانادا کاملا یکسان هستند.
در هیچ کدام از این آزمون‌ها نمره‌ای به عنوان نمره‌ی قبولی وجود نخواهد داشت. آزمون آیلتس که تاکنون یکی از باارزش‌ترین آزمون‌ها در زبان انگلیسی‌ بوده است دارای نمره‌ دهی از 0 تا 9 است اما اگر در مهارت شنیداری نمره‌ی کمتر از 8 بگیرید امکان پذیرش شما در سیستم اکسپرس انتری کانادا بسیار کم خواهد بود. از نظر لهجه قسمت اصلی آزمون برمبنای لهجه‌ی انگلیسی و آمریکایی‌ست. این آزمون دارای بخش آکادمیک نیز میباشد که برای مقاصد تحصیلی مورد قبول قرار می‌گیرد.

آزمون سلپیپ توسط کانادا و برای متقاضیان مهاجرت به کانادا که مقاصد تحصیلی نیز دارند، نیروی تحصیل‌کرده و متخصص هستند و یا سطح دانش انگلیسی از متوسط به بالا دارند طراحی شده‌است. بهترین استفاده از نمره‌ی این آزمون برای متقاضیان مهاجرت اکسپرس انتری به کاناداست که با رشد چشمگیرِ میزان قبولی مهاجران این بخش از طرف اداره‌ی مهاجرت کانادا، متقاضیان این آزمون روز به روز بیشتر شده‌اند.

سلپیپ نیز مانند آیلتس دارای 4 بخش شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری‌ست اما برعکس آزمون آیلتس برای بخش گفتاری نیازی به یک جلسه‎ی حضوری نیست. تمام این آزمون به صورت آنلاین و توسط کامپیوتر انجام خواهد شد.

این آزمون در دو گروه مجزا برگزار می‌شود :

 1. عمومی چهار مهارته (CELPIP-General Test)
 2. عمومی دومهارته (CELPIP-General LS Test)

گروه اول یعنی عمومی با چهار مهارت برای درخواست اقامت دائم کاناداست و گروه دوم یعنی عمومی با دو مهارت گفتاری و شنیداری برای درخواست تابعیت (سیتی زنی) کاناداست.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری، می‌بایست در گروه اول، آزمون سلپیپ جنرال را امتحان دهند. این آزمون هم اکنون در بیش از ۵۰ نقطه جهان در کشورهای کانادا، آمریکا ، فیلیپین، هند و امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

مهمترین تفاوت آیلتس با سلپیپ

مهمترین تفاوت این دو آزمون با یکدیگر در بخش گفتاری‌ و نوشتاری آزمون‌هاست:

1) در امتحان آیلتس بخش گفتاری در حضور کارشناس انگلیسی زبان صورت می‌گیرد. اما در امتحان سلپیپ بخش گفتاری آزمون توسط کامپیوتر ضبط و بدون حضور شخص دیگری انجام خواهد شد. این ویژگی برای کسانی که ممکن است در حضور دیگران برای انگلیسی صحبت کردن دچار استرس بشوند و نتوانند تمام قابلیت‌های خود را نشان دهند نکته‌ی مثبتی‌ست.

در آزمون سلپیپ پرسش‌ها موضوعیت بیشتری دارند و از قبل می‌توانید با تمرین مناسب از طریق منابع معتبر آمادگی لازم را کسب کنید و اگر حتی نتوانید به پرسشی پاسخ دهید بر روی پرسش دیگر تاثیر نخواهد گذاشت.  اما به عنوان مثال بخش اسپیکینگ در آیلتس که واجد بیشترین نمره است تمام پرسش‌ها بهم مرتبط هستند و در پرسش سوم Follow Up ممکن است سوال‌هایی پرسیده شود که هیچ آمادگی قبلی برای آن نداشته باشید. این نکته بسیار مهم است زیرا که عدم پاسخ به حتی یک پرسش در این بخش از آزمون آیلتس می‌تواند بر روی پاسخ‌های دیگر تاثیر گذار باشد و کاملاً نتیجه آزمون را منفی کند اما در آزمون سلپیپ هر پرسشی کاملاً منحصر و جدا از پرسش دیگری است. 

علاوه بر این در شرایطی که شما در حضور شخص دیگری باشید، حالت چهره، بدن و تماس چشمی و حتی لباس‌های شما مورد قضاوت قرار خواهند گرفت اما در امتحان سلپیپ حالات بدن و چهره‌ی شما و نحوه‌ی نشستن و … مورد نظر نیستند و تنها چیزی که بیان می‌کنید پس از ضبط شدن، از نظر زبان انگلیسی بررسی می‌شود. در امتحان آیلتس بخش گفتاری شامل 3 بخش 4 دقیقه‌ای خواهد بود و در امتحان سلپیپ شامل 8 بخش 2 دقیقه‌ای.

2) در بخش نوشتاری امتحان آیلتس، تمام پاسخ‌ها باید به صورت دستنویس باشند ( دستخط، غلط املایی و …) اما در آزمون سلپیپ شما پاسخ‌هایتان را تایپ خواهید کرد. باتوجه به اینکه امروزه اغلب افراد مشغول به تایپ کردن در گوشی‌های همراه یا سیستم‌های کامپیوتری هستند، نوشتن بر روی کاغذ دشوار شده‌است. علاوه بر این در امتحان سلپیپ غلط‌های نوشتاری شما توسط کامپیوتر برای شما مشخص خواهند شد و شما به راحتی آن‌ها را تصحیح خواهید کرد در حالی که در امتحان آیلتس غلط‌های املایی و نگارشی شما باقی خواهند ماند. در امتحان آیلتس شما باید مراقب تعداد کلماتی که می‌نویسید باشید و مرتب آن‌ها را بشمارید اما در امتحان سلپیپ هر کلمه‌ای که نوشته می‌شود توسط کامیپوتر شمرده شده و برای شما نمایان می‌شود. درنتیجه در وقت صرفه‌جویی می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تدریس خصوصی زبان توسط استاد سجادی

تدریس خصوصی و نیمه گروهی آیلتس ، تافل ، مکالمه زبان انگلیسی و PTE در تهران توسط استاد محمد سجادی یکی از بهترین اساتید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش