اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812264590614666

بازی‌های خط خطی؛ هنر خط خطی کردن کودکان را دست کم نگیرید

کد: 139812264590614666

http://bit.ly/2waHzmq

، اصفهان , (اخبار رسمی): خطوط به ظاهر بی معنی، اولین کارهای هنری کودک به شمار می‌روند. علاقه بصری کودک، عامل ضروری خط خطی کردن است. این خط خطی‌ها ریشه اصلی هنرهای تجسمی به حساب می‌آیند. گذشتن از مرحله خط خطی کردن به صورت طبیعی و بدون دخالت دیگران برای سلامت کودک بسیار با ارزش است.

بازی های خط خطی
بازی‌های خط خطی؛ هنر خط خطی کردن کودکان را دست کم نگیرید

علاقه بصری کودک که شاید بتوان گفت یک علاقه فطری و خدادادی است، عامل ضروری خط خطی کردن است. بازی خط خطی کردن توسط کودکان راهی است که به وسیله آن می‌توان به توسعه و رشد قدرت بصری و بینایی کودکان پی برد

از یک سال و نیمگی به بعد بازی خط خطی کردن کودکان شروع می‌شود. خطوط به ظاهر بی معنی، اولین کارهای هنری کودک به شمار می‌روند. در ابتدا در خط خطی کردن کودکان خود آگاهی چندانی وجود ندارد ولی خوب است بدانیم راه بیان تصویری کودک از همین خط خطی‌ها شروع می‌شود و یک مسیر تکاملی تا ایجاد یک اثر قابل قبول هنری طی می‌کند.

  • چرا کودک روی شیشه غرق کرده نقاشی می‌کشد؟
  • چرا کودک روی سطح گرد و خاک گرفته خط خطی می‌کند؟
  • چرا کودک روی خاک یا شن با دست یا جوب خط خطی می‌کند؟
  • چرا روی دیوار با هر ابزاری که رنگی از خود به جا می‌گذارد خط خطی و نقاشی می‌کشد؟

جواب تمام این سوال‌ها این است که علاقه بصری کودک که شاید بتوان گفت یک علاقه فطری و خدادادی است، عامل ضروری خط خطی کردن است. بازی خط خطی کردن توسط کودکان راهی است که به وسیله آن می‌توان به توسعه و رشد قدرت بصری و بینایی کودکان پی برد.

تا کنون بیش از ۲۰ مدل خط خطی برای کودکان شناخته شده است که می‌توان به دو نوع خط خطی‌های ساده و مرکب تقسیم کرد.

برخی از خط خطی‌های کودکان بیشتر شبیه یک بازی هستند، مثلا خط خطی‌هایی که بدون دخالت چشم و فقط با حرکت دست و انگشتان خلق می‌شود. این مدل خط خطی‌ها را حتی کودکان نابینا هم انجام می‌دهند بدون اینکه ببینند و احساس رضایتی از دیدن داشته باشند.

حتی اگر باور نداشته باشیم که رابطه‌ای بین بازی خط خطی کردن کودکان و رشد ذهنی و فکری آنها وجود دارد، حداقل باید اذعان کرد که این خط خطی‌ها ریشه اصلی هنرهای تجسمی به حساب می‌آیند. گذشتن از مرحله خط خطی کردن به صورت طبیعی و بدون دخالت دیگران برای سلامت کودک بسیار با ارزش است.

پس هنگام بازی و خط خطی کردن کودکان این نکات را مد نظر داشته باشید:

  • کار آنها را ارزشیابی نکند.
  • در خط خطی کودک دخالت نکنید.
  • معنی خط خطی‌ها را نپرسید.
  • کودکان را به خاطر خط خطی کردن تحقیر و تنبیه نکنید.

یک راه حل ویژه برای کودکانی که عاشق خط خطی کردن هستند این است که با رنگ انگشتی در حمام هر چه دلشان می‌خواهد با انگشتان خط خطی بکشند و بازی کنند و لدت ببرند. این بازی علاوه بر فواید هنری، موجب می‌شود کودک بدون محدودیت هر چه دارد ابراز کند که این کار به رشد اعتماد به نفس کودک نیز کمک می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت