اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812264591513508

طرز تهیه کیک تولد شکلاتی ساده

کد: 139812264591513508

http://bit.ly/2vqKAib

، تهران , (اخبار رسمی): راحت‌ترین روش طرز تهیه کیک تولد شکلاتی را می‌توان در ادامه مطالعه کرد. در صورت ابهام در هر قسمت از طرز تهیه می‌توان از طریق پشتیبانی سایت آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو مستقیما با سرآشپز فرنود ارتباط برقرار کرد.

طرز تهیه کیک تولد شکلاتی ساده از وب سایت آشپزشو قنادشو
طرز تهیه کیک تولد شکلاتی

طرز تهیه کیک تولد شکلاتی ساده در ادامه آمده است. موارد لازم به شرح زیر است:

  • یک پیمانه پودر کاکائو
  • یک قاشق چایی خوری نمک
  • سه عدد تخم مرغ
  • یک ونیم پیمانه شکر
  • یک و نیم پیمانه آرد
  • یک و نیم پیمانه دلستر کلاسیک
  • یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل
  • یک قاشق غذا خوری قهوه اسپرسو
  • یک پیمانه کره

دستور پخت کیک شکلاتی ساده

ابتدا فر را روشن کرده و دمای آن را بر روی 160 درجه سانتی گراد قرار داده تا گرم شود. سه عدد قالب دایره‌ای یک اندازه آماده کرده و داخل آن‌ها را با کره کمی چرب کرده و روی آن‎ها را با کاغذ روغنی بوشانده سپس روی کاغذ را هم با کره کمی چرب کنید.

در مرحله بعد پودر کاکائو، نمک، آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و مواد را الک کرده تا کاملا یک دست شود. 

سپس درظرف عصاره وانیل و پودر اسپرسو مخلوط کرده و خوب هم زده تا کاملا با هم مخلوط شوند.

مرحله بعد در یک کاسه بزرگ کره وشکر را ریخته و مواد را بهم زده تا کاملا یک دست شود، بعد تخم مرغ‌ها را یکی یکی اضافه کرده و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ مواد را خوب بهم زد و بعد از اینکه تخم مرغ آخر اضافه شد، خوب بهم زده شود.

بعد از مخلوط شدن سس، بعد پودر کاکائو، نمک، آرد، جوش شیرین و بیکینگ پودر را که از قبل ترکیب کرده و موادی که در کاسه بزرگ آماده کرده‌ را در چند نوبت با هم ترکیب کرده و هم بزنید تا مواد کاملا با هم یکدست شوند. بعد از ترکیب شدن همه مواد مقداری شکلات تخته‌ای را ریزخرد کرده و داخل مواد کیک ریخته شود.

مواد کیک آماده شده را به سه قسمت تقسیم کرده و داخل قالب‌های چرب شده ریخته و به مدت 35 دقیقه داخل فر قرار داده تا آماده شود. پس از آماده شدن کیک‌ها قالب‌ها را از فر بیرون اورده  تا 10 الی 15 دقیقه خنک شود، سپس کیک‌ها را از قالب بیرون آوره و روی توری قرار داده تا کاملا سرد شوند.

در هنگامی منتظر شدن برای سرد شدن کیک، خامه کیک آماده می‌شود.

در داخل یک ظرفی کره را به دمای محیط رسانده و با شکر و وانیل و پودر کاکائو مخلوط کرده تا مواد یک دست شوند و در نهایت 5 قاشق شیر به مواد اضافه کرده و به خوبی هم زده می‌شود. با انجام این کار خامه کیک‌ها آماده می‌شود.

برای خامه کشی عالی بهتر است در ظرف مورد نظر چند عدد کاغذ روغنی قرار داده به طوری که مرکز آن خالی باشد و در این قسمت مقداری خامه ریخته شود و یک عدد از کیک‌ها روی آن قرا داده شود. در صورتی که سطح کیک صاف نبود اضافه آن را بداشته و سطح آن را صاف کرد.

بعد روی لایه اول کیک را با خامه کاملا پوشانده و کیک بعدی را روی آن قرار داده و به همین ترتیب خامه مالیده و تا لایه آخر به همین شکل ادامه داده می‌شود. وقتی روی سطح کیک کاملا پوشانده شد، با خامه دور تا دور کیک را هم خامه مالیده تا خوب صاف و یکدست و زیبا شود. روی کیک را با میوه دلخواه تزیین کرده و در آخر کاغذهای روغنی بیرون کشیده می‌شود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرز تهیه کیک تولد شکلاتی می‌توانند به سایت www.ashpazsho.ir  مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آشپزشو قنادشو

آکادمی آشپزشو قنادشو در جهت اعتلای دانش آشپزی و شیرینی پزی کشور اقدام به برگزاری دوره های متنوع و کاربردی بامحوریت دوره های ورکشاپ و عملی کرده است. جهت نیل به این هدف برای دوره های آموزشی از اساتید برند و صاحب نام در این حوزه استفاده شده است. همچنین با ضبط ویدیو های آموزشی HD در استدیو تخصصی آکادمی آشپزشو قنادشو افرادی که به هر دلیل امکان شرکت در دوره های حضوری آکادمی را ندارند ، می توانند شرایطی مشابه و چه بسا بهتر از دوره های حضوری را تجربه کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]