اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812264592014808

انواع مختلف تبلیغات

روش‌های مختلف تبلیغات برای دسترسی به مخاطب

کد: 139812264592014808

http://bit.ly/2wdH4b7

، تهران , (اخبار رسمی): تبلیغات امر پیچیده‌ای است، تبلیغ کنندگان فراوان و متفاوتی می‌کوشند تا به گونه‌های متفاوتی به مخاطبان، دسترسی پیدا کنند.

روش های مختلف تبلیغات برای دسترسی به مخاطب
همه انواع تبلیغات، نیاز به خلاقیت، پیامهای اصیل و تأثیرگذار و از لحاظ راهبردی معنی دارد.

گونه‌هایی از تبلیغات که در اینجا معرفی می‌شود، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های تبلیغاتی را شامل می‌شوند، اما ممکن است بتوان انواع دیگری از تبلیغات را نیز در این فهرست افزود. انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارند  تبلیغات، در واقع، صنعتی گسترده و برخوردار از تنوع بسیار است.

انواع تبلیغات، نیاز به خلاقیت، پیام‌های اصیل و تأثیرگذار و از لحاظ راهبردی معنی دار و برخوردار از جاذبه‌های لازم در اجرا دارد.

تبلیغات نام تجاری (Brand Advertising)

تبلیغات نام تجاری (Brand Advertising) رایج ترین و قابل مشاهده ترین نوع تبلیغات، تبلیغات ملی مصرف کننده است. نام دیگر آن، تبلیغات نام تجاری است که بر توسعه هویت و تصویر بلند مدت یک نام تجاری تأکید دارد. این نوع تبلیغات میک‌وشد تا تصویری برجسته از نام تجاری یک محصول، ارائه و گسترش دهد.

تبلیغات خرده فروشی (Retail Advertising)

تبلیغات خرده فروشی (Retail Advertising) این نوع تبلیغات، بر معرفی فروشگاه یا مکانی متمرکز است که انواع محصولات را می‌توان از آنجا خرید یا خدمات معینی را ارایه می‌دهد. تبلیغات خرده فروشی، روی قیمت کالا، قابلیت دسترسی، مکان و ساعات کار فروشگاه تأکید دارد.

تبلیغات سیاسی (Political advertising)

سیاستمداران برای ترغیب مردم به رأی دادن به آنان، از تبلیغات سیاسی استفاده می‌کنند و این امر، بخش مهمی از فرایند فعالیت‌های سیاسی در بسیاری از کشورهایی را تشکیل می‌دهد که اجازه تبلیغات انتخاباتی را به نامزدها می‌دهند.

گرچه منبع مهمی برای ارتباط با رأی دهندگان است، لیکن انتقادات زیادی به این نوع تبلیغات وارد می‌شود، زیرا اعتقاد بر این است که تبلیغات سیاسی، بیشتر بر محو شکل و ظاهر قضایاست و نه موضوعات و واقعیت‌ها.

تبلیغات کتاب راهنما (Directory advertising)

نوع دیگری از تبلیغات که مردم برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به خریدن کالاها یا استفاده از خدمات، به آن مراجعه می‌کنند، تبلیغات کتاب راهنماست. آشناترین شکل تبلیغات کتاب راهنما کتاب زرد Yellow pages است، گرچه شکل‌های متفاوت دیگری هم دارد.

تبلیغات پاسخ مستقیم (Direct-response advertising)

تبلیغات از این نوع را می‌توان با استفاده از هر رسانه تبلیغی انجام داد که پست مستقیم یکی از آنهاست، اما پیام با آنچه که در تبلیغات ملی یا خرده فروشی وجود دارد، متفاوت است. پیام در تبلیغات پاسخ مستقیم می‌کوشد تا خرید مستقیم را برانگیزد. در این حال، مصرف کننده می‌تواند با تلفن یا پست، پاسخ دهد تا محصول به طور مستقیم و از طریق پست یا روش‌های دیگر به مصرف کننده تحویل شود.

تبلیغات پیشه به پیشه (Business to business advertising)

این نوع تبلیغات شامل پیام‌هایی است که به سوی خرده فروشان، عمده فروشان و توزیع کنندگان، همچنین خریداران صنعتی و افراد حرفه‌ای نظیر حقوقدانان و پزشکان هدایت می‌شوند. اکثر آگهی‌های مربوط به تبلیغات پیشه به پیشه در نشریات تخصصی، حرفه‌ای و تجاری چاپ می‌شوند. از این نوع تبلیغات، گاهی با عناوین تبلیغات شغل به شغل، تبلیغات شرکت به شرکت، تبلیغات کسب و کار به کسب و کار و تبلیغات تجارت به تجارت نیز یاد می‌شود.

تبلیغات موسسه‌ای (Institutional advertising)

پیام‌های این نوع تبلیغات، متمرکز بر ایجاد هویت برای شرکت یا به دست آوردن افکار عمومی، هماهنگ با دیدگاه شرکت است.

تبلیغات خدمات عمومی (Public services advertising)

این نوع تبلیغات (PSA) درصدد انتقال یک پیام به نفع یک آرمان نیک، نظیر پرهیز از تخریب محیط زیست، بدرفتاری نکردن با کودکان، حمایت از بیماران تالاسمی و امثال آن است. این آگهی‌ها معمولاً به طور رایگان توسط افراد و مؤسسات حرفه‌ای در عرصه تبلیغات، ساخته می‌شوند و فضا و زمان رسانه‌ها نیز برای پخش آنها به صورت رایگان یا با تخفیف بالا تخصیص می‌یابد.

تبلیغات تعاملی (Interactive advertising)

هر یک از مصرف کنندگانی که دسترسی به رایانه و اینترنت داشته باشد می‌تواند از تبلیغات تعاملی بهره مند شوند. آگهی‌ها از طریق صفحات وب و دیگر فنون و امکانات اینترنتی دریافت می‌شوند. در این حال، مصرف کننده می‌تواند به آگهی پاسخ دهد، آن را اصلاح کند، گسترش دهد، یا به آن بی‌اعتنایی کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مشاوره تبلیغاتچی

ما ناظرانی در حوزه های تبلیغات، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستیم که از طرف کارفرما بر فعالیت آژانس‌های تبلیغاتی و برندسازی نظارت میکنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]