اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13981227459279365

مهمترین نکاتی که باید هنگام استخدام در کانادا بدانیم

هشت گام برای موفقیت شغلی در کانادا

کد: 13981227459279365

http://bit.ly/2UcOp2S

، تهران , (اخبار رسمی): «شما استخدام شدید!» این جمله برای مهاجران تازه ‌وارد به کانادا بسیار شنیدنی و لذت بخش است؛ مخصوصا اگر شغل موردنظرشان را پیدا کرده باشند. همانطور که کانادا برای تازه واردان یک فرهنگ جدید است، هر شرکتی هم برای خودش فرهنگ خاصی دارد.

هشت گام برای موفقیت شغلی در کانادا
“شما استخدام شدید!”

این وظیفه‌ شماست که فرهنگ جدید را بشناسید و در نتیجه خود را با آن هماهنگ کرده و به موفقیت دست یابید. این موضوع فقط مربوط به مهاجران نیست، بلکه مردمان کانادا و یا افرادی که سال‌هاست در کانادا زندگی می‌کنند نیز باید در زمان تغییر شغل و ورود به یک سازمان جدید، فرهنگ کاری منطبق با آنجا را در پیش بگیرند. اما مهاجران باید گام‌های دیگری هم برای یاد گیری نحوه کار در کانادا و نحوه کار در شرکت جدید خود بردارند.

چند نکته برای مهاجران درباره نحوه موفقیت در کار در ادامه  ارائه شده است:

1. باید‌ها و نباید‌های کاری را بیاموزید

اقای Baljit Chadha در سن 21 سالگی به کانادا مهاجرت کرد و در حال حاضر رئیس یک شرکت بازرگانی و بازاریابی بین المللی در کاناداست. او توصیه‌هایی تحت عنوان راهنمای مهاجران برای موفقیت در محیط کار ارائه می‌دهد.

او در این باره می‌گوید: «شرایط و محیط کار در کانادا با شرایطی که شما قبلا در آن کار کرده‌اید، متفاوت است بنابراین مهاجران باید خود را با آن منطبق کنند. به عنوان مثال، در آسیا، وقتی رئیس شما در یک جلسه صحبت می‌کند، حرف‌های دیگران در حاشیه قرار می‌گیرد و همه در راستای نظر او صحبت می‌کنند. ولی در کانادا همه به یک اندازه حق صحبت و اظهار نظر دارند.»

2. فرهنگ شرکت خود را بشناسید

زمانی که برای مصاحبه کاری وارد یک شرکت ‌می‌شوید، متوجه خواهید شد که دیگر کارمندان چگونه لباس پوشیده‌اند و چطور رفتار می‌کنند. اینکه آنها لباس‌های رسمی و تجاری پوشیده باشند و یا پوششی مانند افراد عادی داشته باشند، می‌تواند بیانگر بخشی از فرهنگ حاکم بر آن شرکت باشد. جو آنجا می‌تواند سازمان یافته و رسمی باشد و یا محیطی آرام و دوستانه داشته باشد. همچنین ممکن است کارکنان با آرامش کار خود را انجام دهند و یا اینکه دائما در حال جنب و جوش و استرس باشند. همه اینها نشانه فرهنگ سازمانی حاکم بر آن شرکت یا مجموعه است. هر شرکتی دارای قواعد، فرآیندها و روش‌های مختص به خود است و این وظیفه شماست که با دقیق نگاه کردن و پرسیدن، به این قوانین پی ببرید.

3. نیازها و اهداف مدیر خود را درک کنید

Shelley Brown، مدیرعامل شرکت Bromelin People Practices می‌گوید: «یاد بگیرید که مدیر شما چه انتظاراتی از شما دارد.» نه تنها باید یک توصیف شغلی برای کار خود داشته باشید، بلکه باید از اهداف و انتظارات مدیرتان نیز آگاهی داشته باشید تا بدانید که او به دنبال کسب چه چیزهایی است. Brown می‌گوید مهم است که از مدیرتان در مورد مسئولیت‌های خود سوال کنید و اینکه هر چند وقت یکبار باید به او گزارش کار دهید. همچنین از او سوال کنید که ترجیح می‌دهد با چه روشی با او در تماس باشید، با تلفن، ایمیل و یا حضور فیزیکی در اتاق کارش.

4. درباره سبک‌های ارتباطی کاری در کانادا اطلاعات کسب کنید

در برخی فرهنگ‌های مرتبط با اروپای شرقی، ارتباطات بسیار مستقیم است. افراد ممکن است ایمیل‌هایی با مضمون«اسناد را تا ساعت 10 صبح برای من بفرستی» برای دیگران بفرستند. چنین رفتارهایی بدون اینکه عاملان آنها متوجه باشند، در کانادا بی ادبانه و توهین آمیز تلقی می‌شوند. در دیگر فرهنگ‌ها مانند آسیای جنوبی، مردم برای حفظ ظاهر ممکن است عینا منظور خود را بیان نکنند، ولی کانادایی‌ها معمولا متوجه نمی‌شوند که آنها دقیقا چه منظوری از حرف‌هایشان دارند.

کانادایی‌ها تمایل دارند از واژه‌ها و عباراتی ساده استفاده کنند که کار کردن با یکدیگر را راحت‌تر کند، مثلا به جای گفتن «این کار غیر قابل قبول است.» ترجیح می‌دهند بگویند «چطور می‌توانیم این مساله را حل کنیم؟» یا «دفعه بعد چه کار بهتری می‌توانیم انجام دهیم؟» پس بسیار مهم است که یاد بگیریم کانادایی‌ها چگونه با هم ارتباط برقرار می‌کنند تا از بروز سوء تفاهمات جلوگیری کنیم.

5. رفتار حرفه‌ای در کانادا را بیاموزید

باید توجه داشته باشید که افراد بالای سر شما و دیگر همکارانتان چگونه لباس پوشیده و چه رفتارهایی در محیط کار از خود بروز می‌دهند تا شما هم از آنها پیروی کنید. مردم کانادا بسیار برای زمان اهمیت قائل هستند و به همین دلیل قبل از قرارهای کاری همیشه چند دقیقه زودتر در محل حاضر شوید و کسی را منتظر خود نگذارید. همیشه آنچه را که می‌گویید، به انجام برسانید زیرا اثر هیچ چیز بدتر از این نیست که شما قولی بدهید ولی به قولتان عمل نکرده و آن کار را انجام ندهید.

6. با زنان و مردان رفتاری برابر داشته باشید

Sandra Bizier، مدیر حسابداری بانک تجاری TD می‌گوید: «با زنان و مردان به طور مساوی و با احترام و حسن‌نیت رفتار کنید. این اشتباه بزرگی است که برخی از مردم فقط به مدیران و مسئولین احترام می‌گذارند و دستیاران اداری و کارمندان عادی را نادیده می‌گیرند.» رعایت این نکته، به ویژه چنانچه شما از محیطی که در آن بر اساس رتبه و موقعیت افراد با آنها رفتار می‌شده است به کانادا آمده باشید، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. زیرا مردم کانادا متوجه می‌شوند که شما فقط به افراد مهم و تاثیر گذار در شغل خود احترام می‌گذارید. همچنین ممکن است در اینجا یک مدیر زن داشته باشید و این قضیه برای شما جدید باشد. پس همان احترامی که برای یک مدیر مرد قائل هستید، برای مدیر زن نیز در نظر بگیرید.

7. ابتکار عمل نشان دهید

عدم داشتن ابتکار عمل یکی از سوء تفاهماتی است که اغلب مدیران کانادایی درباره مهاجران از فرهنگ‌های شرق آسیا، جنوب آسیا و آفریقا دارند. زیرا در این کشورها اغلب محیط کار بر اساس سلسله مراتب چیده می‌شود. در این فرهنگ‌ها، مدیران به بقیه می‌گویند که چه کاری انجام دهند و چگونه آن را به انجام برسانند. ولی در اکثر شرکت‌های کانادایی، مدیران انتظار دارند که شما خود ابتکار عمل و خلاقیت داشته باشید و راه حلی برای مشکلات پیدا کنید.

8 . داشتن روحیه کار گروهی

کانادا نیز از جمله کشورهایی است که لازم است افراد در صورت شروع فعالیت از روحیه کار گروهی برخوردار باشند چرا که کار تیمی با کار فردی کاملا متفاوت است به گونه‌ای که افراد در یک تیم باید ضمن احترام به نظرات یکدیگر برای رسیدن به یک هدف مشخص تلاش کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره فرصت‌های طلایی ورود به بازار کار کانادا با مشاوران کارپیرا کاریابی تخصصی کانادا در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح