اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812274592914701

چگونگی عملکرد، کاربرد و کارایی مفید این محصول

دستگاه تصفیه هوا چیست و آیا به آن نیاز است؟

کد: 139812274592914701

http://bit.ly/3d6c91c

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه توضیح داده شده که دستگاه تصفیه هوا چیست؟ و چه زمان به این محصول نیاز است. انواع مختلف موجود در بازار به چه صورت هوا را پاکسازی می‌کنند و بهترین انتخاب باید شامل چه مشخصاتی باشد.

دستگاه تصفیه هوا چیست و آیا به آن نیاز هست؟
دستگاه تصفیه هوا چیست و آیا به آن نیاز است؟

دستگاه تصفیه هوا به منظور پاکسازی هوا و افزایش کیفیت آن، از ذرات مضر طراحی و تولید شده و با عملکرد صحیح کیفیت هوای اطراف خود را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد

چرا آلودگی هوا خطرناک است؟

آلودگی هوا، ویروس، باکتری، موی حیوانات، ذرات معلق و ... اینها کلمات آشنایی است که همگان بارها آن را شنیده‌اند و به هوایی که تنفس می‌شود مربوط است. دانشمندان تخمین زده‌اند هر فرد بالغ بین 17000 تا 23000 بار در روز نفس می‌کشد. با کنار هم گذاشتن این دو واقعیت به این نتیجه می‌توان رسید که هوایی که نفس می‌کشیم مهم است. اما چگونه به هوای ایده آل جهت تنفس دست یافت؟

در گذشته‌های دور زمانی که شهرها به شکل صنعتی امروز شکل نگرفته بود افراد، خیلی کم دچار مشکلات تنفسی می‌شدند. آن زمان افراد مبتلا به آسم و آلرژی بسیار کم‌تر از امروز دیده می‌شد. اما امروزه با گسترش شهر نشینی مهمان ناخوانده‌ای به نام آلودگی هوا نیز به جمع ما پیوسته است. این آلودگی هوا در دراز مدت باعث بروز مشکلات عدیده‌ای مانند انواع سرطان و مشکلات ریوی می‌شود. باید تا جای ممکن سعی شود از مراکز آلوده دوری کرد. اما برخی مواقع ناچار به حضور در این مراکز هستیم، یا آلودگی وجود داشته و نمی‌توان از آن محل خارج شد ( مانند منزل )؛ پس چه کار باید کرد؟ چاره کار استفاده از دستگاه تصفیه هوا است.

دستگاه تصفیه هوا چیست و آیا به آن نیاز است ؟

دستگاه تصفیه هوا به منظور پاکسازی هوا و افزایش کیفیت آن، از ذرات مضر طراحی و تولید شده است و برندهای بسیار متنوعی در سراسر جهان به تولید آن روی آورده‌اند. بسیاری از افراد که دچار مشکلات ریوی، آسم و آلرژی شدید هستند ناگزیر به استفاده از این دستگاه‌ها در محل کار و منزل خود هستند و بدون آن زندگی برایشان بسیار سخت شود اما آیا افراد عادی به این دستگاه نیاز دارند ؟

پاسخ به این سوال در درجه اول به محل سکونت فرد بستگی دارد. به عنوان مثال فردی که در روستا یا شهر کم جمعیت و غیر صنعتی زندگی کرده و مشکلات ریوی حاد ندارد، با قطعیت می‌توان گفت که این دستگاه برایش هیچ فایده‌ای ندارد چرا که هوا به هیچ عنوان آلوده نیست. همچنین حتی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت نیز که مراکز صنعتی در خارج از شهر قرار دارند، در بهار و تابستان که هوا گرم است، هوا از کیفیت نسبتا" مطلوبی برخوردار است. منتهی این قضیه در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و ... در پاییز و زمستان اندکی متفاوت است. در این فصول به دلیل سرما و پدیده‌ای به نام وارونگی هوا، هوای آلوده خروجی از اگزوز ماشین‌ها اجازه پخش شدن در اتمسفر و جابجایی آن با هوای تمیز بالاتر را پیدا نمی‌کند و نزدیک سطح زمین باقی می‌ماند. به این صورت رفته رفته حجم هوای آلوده نزدیک زمین که اتفاقا" آن را نفس می‌کشیم بیشتر شده و هوا آلوده می‌شود.

دستگاه تصفیه هوا این امکان را می‌دهد که در محل کار یا زندگی خود از شر این هوای آلوده خلاص شده و کیفیت هوا را تا سطح مطلوبی بالا برد. هوای پاک و عاری از آلودگی هوا باعث ایجاد انرژی بیشتر و بازدهی بالاتر بدن انسان می‌شود. به همین دلیل است که افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند، از نشاط و انرژی بیشتری نسبت به شهر نشینان برخوردارند. همچنین هوای پاک باعث خواب راحت شده و هنگام صبح، بدن انرژی بیشتری از حالتی که در هوای آلوده خوابیده باشد، خواهد داشت. (شاید خیلی‌ها تجربه خواب بیرون از شهر و در روستا یا کمپینگ را داشته باشند). به همین دلیل در درجه اول توصیه می‌شود در صورت تهیه دستگاه تصفیه هوا، آن را در اتاق خواب خود قرار داد.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

دستگاه تصفیه هوا از تکنیک‌های متنوعی جهت تصفیه استفاده می‌کند که متداول‌ترین آن استفاده از سه نوع فیلتر ذرات جامد، کربن فعال و فیلتر هپا ( HEPA ) است. همچنین روش‌های دیگری نیز برای تصفیه هوا استفاده می‌شود که از جمله آنها اشعه UV یا همان ماوراء بنفش و یونیزاسیون (ایجاد یون منفی) مانند دستگاه تولید ازن است. 

بهترین دستگاه تصفیه هوا علاوه بر دارا بودن فیلترهای معمول تصفیه، باید از روش‌های دیگر تصفیه مانند اشعه UV که باعث از بین رفتن ویروس و میکرو ارگانیسم‌های موجود در هوا و همچنین یون ساز که سبب حذف فیزیکی ذرات از هوا می‌شود، نیز پشتیبانی کند. همچنین قیمت نیز در خصوص دستگاه تصفیه هوا و متراژ پاسخ گویی آن از دیگر ملاک‌های مهم است. همه این موارد و راهکار انتخاب صحیح توسط مجموعه آی ناین توضیح داده شده است و می‌توانید جهت مشاوره بیشتر با این مجموعه در ارتباط بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی ناین

استارتاپ آی ناین در سال 1393 با هدف یکپارچه سازی ، ساماندهی و ارتقاء فروش و خدمات پس از فروش و با اولویت محصولات صنعتی و تخصصی شروع به کار کرد. در گذر سال ها همواره اولویت خود را رضایت مشتریان پس از برقرای اولین ارتباط قرار داده ایم و به کمک خدا و تلاش همه اعضای این مجموعه، معتقدیم به این هدف دست یافته ایم. آنچه در آی ناین همواره از اهمیت فراوان برخوردار بوده است ، در درجه اول رفتار خوب با مشتری و مشاوره تخصصی در خصوص خرید، در درجه دوم ارائه قیمت واقعی محصول و در درجه سوم خدمات پس از فروش بی قید و شرط بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان