اطلاعات تماس
  • 041363*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812274594514515

ویژگی‌هایی که کفش ایمنی ضد اسید باید داشته باشد چیست؟

کد: 139812274594514515

https://bit.ly/3bhXo9U

، تبریز , (اخبار رسمی): برای حفظ سلامت پاها در محل‌های اسیدی، باید از کفش ایمنی ضد اسید استفاده کرد. انتخاب کفش ایمنی ضد اسید باید بنا به شرایطی باشد که در ادامه بررسی شده است.

ویژگی هایی که کفش ایمنی ضد اسید باید داشته باشد چیست ؟
کفش ایمنی ضد اسید

لوازم و البسه ایمنی، به خصوص کفش‌های ایمنی در هنگام کار جز مهم ترین پارامترها و آیتم‌هایی است که باید به آن‌ها توجه کرد. امروزه اهمیت کفش‌های ایمنی به مقداری رشد کرده است که تمامی مدیران موظف هستند تا برای کارگران خود در مشاغلی که در آن بروز حوادث مختلف و ریسک و خطر وجود دارد از این لوازم ایمنی خریداری کرده تا کارگران با پوشیدن این کفش‌های ایمنی در هنگام کار از بروز مشکلات و اتفاقات پیش بینی نشده جلوگیری کنند و ریسک و خطر احتمالی در کار را به حداقل برسانند.

با توجه به نوع شغل، فضا، محیط کار و خطرات احتمالی موجود در کار، انواع گوناگونی از کفش‌های ایمنی تولید شده است که تمامی این کفش‌ها با توجه به استانداردهای مشخص شده، تولید می‌شوند. بی شک اگر قرار باشد تا یک کفش در نقش کفش ایمنی به کارگران کمک کند باید با تکنولوژی‌های مخصوصی ایجاد شده باشد تا در برابر تمامی خطرات و حوادث احتمالی از خود مقاومت فوق العاده‌ای نشان بدهد و اجازه رخ دادن حوادث جبران ناپذیر را به حداقل برساند.

مدیران کارگاه‌های تولیدی بهترین افرادی هستند که می‌توانند مدل و نوع کفش ایمنی مورد نیاز برای کارگران خود را تشخیص داده و سفارش دهند. مدیران باید دید مناسبی نسبت به کل فرآیند کار داشته باشند و تمامی جوانب آن را مورد بررسی قرار بدهند تا اقدام به سفارش کفش ایمنی کنند که از کارگران در برابر تمامی خطرات احتمالی محافظت کرده و مانع بروز حوادث جبران ناپذیر برای آنها شود.

از جمله محیط‌های کاری پر خطری که کارگران در هر لحظه با انواع و اقسام خطرات مواجه هستند و ریسک فعالیت در آنها بسیار بالا است، محیط‌های اسیدی است. برای کار در یک محیط اسیدی در وهله اول باید با تمام خطرات احتمالی در این محیط‌ها آشنا شد و سپس برای خرید یک کفش ایمنی مناسب اقدام کرد.

خطرات موجود در محیط‌های اسیدی

به دلیل کار با مواد شیمیایی و اسیدی، این محیط‌ها مکان‌های پر ریسکی برای فعالیت کارگران است. وجود احتمال برخورد مواد اسیدی با بدن افراد در حال فعالیت و یا ایجاد واکنش‌های شیمیایی بین مواد مختلف تنها برخی از خطرات موجود در چنین محیط‌های است.

فارغ از این دو خطر در چنین محیط‌های هر لحظه امکان اشتعال و ایجاد حرارت وجود دارد، در نتیجه باید مدیران تمامی پیشگیری‌های لازم را برای چنین اتفاقاتی انجام بدهند تا از بروز حوادث، پیش از وقوع آن‌ها جلوگیری کنند.

لیز خوردگی خطر دیگری است که امکان رخ دادن آن در کارگاه‌هایی با محیط‌های اسیدی ممکن است رخ بدهد. پوشیدن کفش‌هایی با قابلیت ضد لغزش می‌تواند از اتفاق افتادن حوادث این چنینی جلوگیری کند. ایجاد شوک و جریان الکتریکی ناخواسته نیز مشکل و خطر دیگری است که باید پیش از اتفاق افتادن آن، پیشگیری‌های لازم را برای آن انجام داد.

تمامی خطرات گفته شده ممکن است در کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که در آن مواد اسیدی و شیمیایی وجود دارد رخ بدهد، در نتیجه باید با توجه به این خطرات بهترین تصمیم را برای خرید یک کفش ایمنی مناسب اتخاذ کرد.

کفش‌های ایمنی ضد اسید

برای آن که افراد فعال در محیط‌هایی با مواد شیمیایی و اسیدی بتوانند به راحتی به کار خود ادامه بدهند، شرکت‌های تولید کفش اقدام به ساخت کفش ایمنی ضد اسید کردند. آن‌ها این کفش‌ها را با توجه به تمامی مخاطرات احتمالی چنین محیط‌هایی طراحی کردند و در آن از بروزترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌های حوزه تولید کفش ایمنی بهره بردند.

مهم ترین خطری که برای کارگران در این چنین محیط‌هایی وجود دارد، خطر نفوذ مواد اسیدی و شیمیایی به بدن این افراد است. کفش‌های ایمنی وظیفه دارند تا از پا در برابر تمامی مخاطرات محیط کار محافظت کنند و کفش ایمنی ضد اسید نیز با استفاده از زیره پلی اورتان PVC اجازه نفوذ و رسوخ مواد اسیدی را به داخل کفش نداده و نمی‌گذارد تا پای افراد با مواد اسیدی و شیمیایی برخوردی داشته باشد.

فناوری دیگری که در کفش ایمنی ضد اسید وجود دارد مقاومت این محصولات در برابر گرما و حرارت است. یک کفش ایمنی ضد اسید با کیفیت باید حرارت را به خوبی تحمل کرده و در هنگام برخورد گرما با آن دچار فرسودگی نشود.

انعطاف پذیر بودن و بهره گیری از تکنولوژی‌های ضد لغزش به کارگران این امکان را می‌دهد تا بدون نگرانی در محیط حرکت کرده و به انجام فعالیت‌های مختلف مشغول شود.

مقاومت بالا در برابر جریان‌های الکتریکی نیز از دیگر مزایای یک کفش ایمنی ضد اسید مرغوب و با کیفیت است. کفش ایمنی ضد اسید نباید اجازه بدهد که فرد مشغول به کار دچار برق گرفتگی شود.

علاقه مندان می‌توانند برای پی بردن به نکات مخصوص خرید، به سایت بازار کفش ایمنی و صفحه کفش ضد اسید مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازار کفش ایمنی

در بازار کفش ایمنی شما قادر خواهید بود انواع مدل های کفش های ایمنی و پرسنلی و محصولات گوناگون را از یک جا تهیه کنید.

اطلاعات تماس
  • 041363*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار