اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812284594914701

بهترین محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا

کد: 139812284594914701

https://bit.ly/2JnmFna

، تهران , (اخبار رسمی): محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا از نکات مهمی است که در کارایی آن تاثیر بسزایی دارد. پس باید این سوال را پرسید که بهترین محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

بهترین محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا
بهترین محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا بهترین انتخاب جهت افزایش کیفیت هوای داخل خانه است. این وسیله با نوع طراحی منحصر به فرد خود ذرات آلودگی موجود در هوا را پاکسازی می‌کند. اما محل قرار گیری تصفیه هوا نیز از نکات مهمی است که در کارایی آن تاثیر بسزایی دارد. پس باید این سوال را پرسید که بهترین محل قرار گیری دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

پیش از اتصال دستگاه به برق دو تصمیم مهم باید توسط شما اتخاذ شود. تصمیم اول این است که بهترین اتاق قرار گیری دستگاه تصفیه هوا کجا باشد و تصمیم دیگر اینکه آن را کجای اتاق قرار دهید.

بهترین جای قرار گیری دستگاه تصفیه هوا در اتاق خواب کجاست؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که تصفیه هوا را در اتاق خواب خود قرار دهید باید آن را بین 2 تا 3 متر از جایی که سر قرار می‌گیرد ( بالشت ) قرار دهید و جهت آن نیز به سمت شما باشد. اگر دستگاه زیادی نزدیک به شما باشد ممکن است به شما احساس خوبی دست نداده و یا صدای آن شما را اذیت کند. همچنین فاصله زیاد آن نیز از شما باعث می‌شود نتوانید از تمام مزایای آن بهره مند شوید.

همچنین نکته مهم دیگر نیز این است که دستگاه تصفیه هوا باید همواره روی بالاترین ظرفیت به کار گرفته شود و تا جای ممکن همواره روشن باشد. اگر صدای آن در این حالت شما را اذیت می‌کند، هنگامی که در اتاق نیستید آن را روی ظرفیت حداکثر گذاشته و هنگام خواب دوباره به حالت کم صدا در آورید.

بهترین اتاق جهت قرار گیری دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

اگر تنها یک دستگاه تصفیه هوا دارید، باید تصمیم بگیرید چه اتاقی جهت قرار گیری این دستگاه مناسب است؟ در مرحله اول باید دید شما بیشتر زمان خود را در چه اتاقی سپری می‌کنید که دستگاه در آن قرار گیرد.

به عنوان مثال بسیاری از والدین دارای نوزاد یا بچه کوچک تصمیم می‌گیرند آن را در اتاق فرزندان خود قرار دهند چرا که افراد در سنین پایین به دلیل سیستم ایمنی در حال رشد، بیشتر در خطر ذرات آلرژی زا و آلودگی هوا قرار دارند.

باید پرسید که آیا دستگاه تصفیه هوا برای کودکان و نوزادان مناسب است و خطری ندارد؟ اتاق خواب یکی از محل‌هایی است که شما به طور تقریبی 3/1 عمر خود را در آن می‌گذرانید که آن را به عنوان بیشترین اتاق مورد استفاده در خانه تبدیل می‌کند. همچنین هوای پاک هنگام خواب برای شما استراحت بهتر و خواب راحت تری را در پی خواهد داشت.

پس از اتاق خواب، اتاق پذیرایی نیز یکی از گزینه‌هایی است که باید در نظر گرفته شود چرا که بیشتر خانواده در آن حضور دارند. علاوه بر این آشپزخانه و حمام نیز گزینه‌هایی است که بیشترین رشد باکتری و ذرات آلوده کننده محیط در آن صورت می‌گیرد. در نهایت افرادی که اتاق مخصوص سیگار کشیدن نیز دارند می‌توانند دستگاه را در این اتاق قرار دهند تا هوای آن را از ذرات آلوده پاکسازی کند.

دستگاه تصفیه هوا را کجای اتاق قرار دهیم؟

وقتی اتاق انتخاب شد باید در قدم بعدی محل قرار گیری دستگاه نیز مشخص شود. بهترین محل مرکز اتاق بوده به گونه‌ای که هیچ مبلمان یا وسیله دیگری مانع رسیدن هوا به دستگاه تصفیه هوا نشود. اگرچه بسیاری از افراد دوست ندارند دستگاه تصفیه هوا را وسط اتاق جایی که امکان برخورد با آن وجود دارد قرار دهند. محل دوم مناسب قرار گیری آن نزدیک دیوار است. البته باز هم گفته می‌شود که نباید دستگاه را پشت مبل قرار دهید اگرچه در صورتی که شما سیگاری هستید قرار گیری آن پشت صندلی که معمولا" هنگام سیگار کشیدن روی آن می‌نشینید به نظر مناسب می‌رسد. اگر آن را می‌خواهید کنار دیوار قرار دهید اطمینان حاصل کنید هوای مرکز اتاق به سادگی در دسترس ورودی تصفیه هوا قرار گیرد.

دستگاه تصفیه هوا روی زمین قرار گیرد یا روی میز؟

پس از انتخاب بهترین اتاق و بهترین محل، سوال اینجاست که باید دستگاه را روی میز گذاشت یا زمین؟ این به مدل دستگاه شما بستگی دارد. برخی مدل‌ها بهتر است روی زمین و مرکز اتاق قرار گیرد تا دسترسی 360 درجه به تمام هوای اتاق داشته باشند؛ اگرچه ممکن است خطراتی را به خصوص برای خانواده‌های دارای فرزند ایجاد کند. برخی نیز مشکلی از جهت قرار گیری روی میز نداشته و می‌توان آن را به سادگی روی میز قرار داد. این موضوع کاملا" به طراحی دستگاه تصفیه هوا و محل ورودی و خروجی هوای آن بستگی دارد. در دستورالعمل همراه دستگاه، شرکت سازنده آن را شرح داده است و توصیه می‌شود آن را حتما" پیش از خرید مطالعه کرده یا از فروشنده جویا شد.

آیا درست است که دستگاه تصفیه هوا مداوم روشن باشد؟

به اشتباه برخی از افراد فکر می‌کنند تنها با یک ساعت یا دو ساعت کار کردن دستگاه تصفیه هوا، هوا پاکیزه شده و دیگر نیازی به روشن بودن آن نیست و می‌توان آن را خاموش کرد. در حالی که اولا" بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند به مدت طولانی عمل کرده بدون آنکه نیازی به خاموش کردن آن باشد و ثانیا" منابع آلودگی هوا می‌تواند دائمی باشد به عنوان مثال خانواده‌های دارای حیوان خانگی یا حتی یک پنجره باز، دارای منبع آلودگی هوای دائمی هستند. به منظور مدت زمان صحیح استفاده از دستگاه تصفیه هوا توصیه می‌شود دستورالعمل هر دستگاه را به دقت مطالعه کنید.

چند راهکار جهت افزایش کارایی دستگاه تصفیه هوا

علاوه بر انتخاب محل قرار گیری مناسب این محصول راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند کارایی آن را بالا ببرید. در ابتدا اطمینان حاصل کنید درها و پنجره‌ها تا جای ممکن بسته است. دقیقا" همانند سیستم‌های تهویه مطبوع مانند کولر گازی، دستگاه تصفیه هوا نیز هنگامی که قرار باشد هم هوای داخل و هم هوای تازه ورودی را تصفیه کند، کارایی خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد.

اطمینان حاصل کنید هوا به اندازه کافی در اتاق گردش دارد چرا که به این صورت مطمئن خواهید شد هوا به راحتی در دسترس دستگاه قرار دارد.

از قرار دادن آن کنار وسایل الکترونیکی تا جای ممکن پرهیز کنید. کارایی دستگاه تصفیه هوا ممکن است در تداخل با لوازمی مانند مایکروویو، اسپیکر و یا تلویزیون به مشکل بر بخورد.

به شکل دوره‌ای باید فیلترهای دستگاه تصفیه هوا تعویض یا تمیز شود چرا که در طول زمان، فیلترها به واسطه جذب ذرات آلوده کثیف شده و کارایی خود را از دست می‌دهند. در این خصوص دستورالعمل شرکت سازنده مطالعه شود.

مجموعه آی ناین با دارا بودن تیم تخصصی و مجرب در خصوص فروش محصولات خانگی از جمله دستگاه تصفیه هوا آماده ارائه مشاوره خرید و راهنمایی لازم در این خصوص است. کافی است با این مجموعه در ارتباط باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی ناین

استارتاپ آی ناین در سال 1393 با هدف یکپارچه سازی ، ساماندهی و ارتقاء فروش و خدمات پس از فروش و با اولویت محصولات صنعتی و تخصصی شروع به کار کرد. در گذر سال ها همواره اولویت خود را رضایت مشتریان پس از برقرای اولین ارتباط قرار داده ایم و به کمک خدا و تلاش همه اعضای این مجموعه، معتقدیم به این هدف دست یافته ایم. آنچه در آی ناین همواره از اهمیت فراوان برخوردار بوده است ، در درجه اول رفتار خوب با مشتری و مشاوره تخصصی در خصوص خرید، در درجه دوم ارائه قیمت واقعی محصول و در درجه سوم خدمات پس از فروش بی قید و شرط بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]