اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139812294597214817

کلید مینیاتوری چیست؟

کد: 139812294597214817

https://bit.ly/2wjvQSM

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه اطلاعاتی برای آشنایی با کلید مینیاتوری، انواع آمپر فیوز مینیاتوری و مشخصات الکتریکی آن به همراه معرفی بهترین برندهای کلید مینیاتوری آمده است.

کلید مینیاتوری چیست ؟
کلید مینیاتوری کنل (فیوز مینیاتوری)

کلید مینیاتوری چیست؟

در برق کشی ساختمان یکی از اصول مهم رعایت ایمنی افراد و حفاظت تجهیزات الکتریکی است. به همین دلیل تجهیزاتی تولید شده است که بتواند از افراد در مقابل این صدمات و خسارات محافظت کند. کلید مینیاتوری یا دژنکتور مینیاتوری یکی از تجهیزاتی است که برای حفاظت در برابر جریان و اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا کلید مینیاتوری دارای دو المان قطع مستقل برای حفاظت در برابراضافه جریان است که در صورت اضافه بار،المان بی متال پس از تاخیری که متناسب با شدت جریان است قطع می‌شود و در وضعیت اتصال کوتاه، اگر جریان از مقدار مجاز تجاوز کند یک آزاد کننده اضافه جریان الکترومغناطیسی بلافاصله مدار را قطع می‌کند.

در فروشگاه اینترنتی گردسوز امکان فروش اینترنتی فیوز مینیاتوری، محافظ جان و لوازم برقی ساختمانی فراهم است. 

انواع آمپر فیوز مینیاتوری

کلیدهای مینیاتوری دارای جریان نامی از 5 / 0 تا 125 آمپر است که در انواع تک پل، دوپل،سه پل یا سه فاز و با یک هادی خنثی شده بصورت (تکپل+ N) و (سه پل+ N) تولید و عرضه می‌شود. کلید مینیاتوری در جریان متناوب، مناسب استفاده در تمام مدارات AC و سه فاز تا ولتاژ 240/415V است و در مدارات جریان مستقیم نیز برای DC تا 220V برای تک پل و 440V برای دوپل می‌توان استفاده کرد.

انواع کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری برای حفاظت از تجهیزاتی که به مدار متصل شده‌اند دارای پنج مشخصه قطع است. کلاس انرژی فیوز مینیاتوری و انواع تیپ آن

تیپ B 

کلید مینیاتوری نوع B برای زمانی که اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی کلید باشد در زمان مشخص و تعریف شده‌ای اقدام به قطع می‌کند و اصطلاحا به نوع تندکار نیز معروف است و کاربرد آن برای مصارف روشنایی در ساختمان‌های اداری و مسکونی است.

تیپ C 

کلید مینیاتوری نوع C مناسب تجهیزاتی است که در آنها جریان وصل به شکل قابل ملاحظه‌ای بالا می‌رود و در زمانی که جریان اضافه بار تا 10 برابر جریان نامی کلید باشد مدار را قطع می‌کند و به آن تندکار نیز گفته می‌شود و برای مصارف خانگی و موتوری مناسب است.

تیپ D 

کلید مینیاتوری نوع D برای مصارف صنعتی بیشتر کاربرد دارد و برای حفاظت از تجهیزاتی مانند: ترانسفورمرها، گیره‌های سولونوئیدی و خازن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زمان اضافه بار 10 تا 20 برابر جریان نامی مدار را قطع می‌کند.

تیپ K 

این نوع کلید مینیاتوری برای تجهیزات و مدارات قدرت مانند: ترانسفورماتورها و موتورها کارایی دارد و در زمان اضافه بار به نسبت دیگر تیپ‌ها مدار را سریعتر قطع می‌کند.

تیپ Z 

کلید مینیاتوری تیپ Z نسبت به تمامی تیپ‌ها از حساسیت بالاتری برخوردار است و برای حفاظت در زمان اتصالی کوتاه و اضافه بار در حدود 0.4 ثانیه مدار ار قطع می‌کند.

کاربرد کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری عمدتا برای حفاظت کابل‌ها و اتصالات در برابر اضافه جریان و اتصال کوتاه استفاده می‌شود. در این موارد کلید مینیاتوری از تجهیزات الکتریکی در برابر افزایش حرارت نیز محافظت می‌کند و در موارد خاص نیز در سیستم‌های TN کلید مینیاتوری حفاظت در برابر شوک را نیز تامین می‌کند در این موارد از شوک‌های حاصل از نقص عایق که منجر به ولتاژ لمسی بسیار بالا است محافظت می‌کند و بطور کلی در انواع سیستم‌های توزیع از قبیل ساختمان‌های مسکونی،اداری و صنعتی کاربرد فراوان دارد.

کلید مینیاتوری بر اساس نوع طراحی مدار می‌تواند اتصالات سیگنال خطا، آزاد کننده شنت مدار باز و تجهیزاتی حفاظتی جریان باقیمانده را با اتصال کمکی مینیاتوری کنترل کند که بصورت کلی در زیر بررسی شده است.

اتصالات کمکی: وضعیت کلید مینیاتوری را مشخص می‌کند اما توسط آن نمی‌توان باز شدن دستی و یا اتومات آن را انجام داد.

اتصالات سیگنال خطا: مشخص کننده باز شدن تیغه کلید مینیاتوری بدلیل اضافه بار و اتصال کوتاه است.

آزاد کننده شنت مدار باز: آزاد کننده شنت مدار باز برای باز کردن تیغه کلید مینیاتوری از راه دور است.

قدرت قطع

در مدارهای الکتریکی ممکن است جریان لحظه‌ای با قدرت بالا بوجود آید  به همین دلیل فیوزها باید دارای شکست نامی باشند. به منظور تامین سلکتیویته در ساختمان‌های مسکونی و اداری از مینیاتورهایی با جریان لحظه‌ای 6000A استفاده می‌کنند که در کادری مستطیل شکل بر روی کلید مینیاتوری نمایش داده است.

سلکتیویته: سلکتیویته به معنای قطع شدن وسیله حفاظتی نزدیکتر به محل نقص در مسیر جریان در مواقع خطا است.

برندهای فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری یکی از تجهیزاتی است که جهت حفاظت جریان اضافه بار و اتصال کوتاه بکار گرفته می‌شود پس قاعدتا با حساسیت به این موضوع انتخاب یک فیوز مینیاتوری مناسب و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. کلیدهای مینیاتوری  متعددی از انواع برندها وجود دارد که فیوز مینیاتوری لگراند، کلید مینیاتوری اشنایدر، فیوز میینیاتوری پارس
فانال، کلید مینیاتوری کنل، کلید مینیاتوری AEG، کلید مینیاتوری هیوندای و غیره جزو برندهای معروف هستند.

کلید مینیاتوری کنل (CANEL) یکی از کلیدهای مینیاتوری  با کیفیت است که توسط شرکت لنا افراتاب در ایران مونتاز می‌شود و تمام قطعات آن از کشور کانادا تامین می‌شود و دارای گارنتی 5 ساله است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی گردسوز

گردسوز فروشگاه اینترنتی لوازم برقی ، لوازم ساختمانی و نماینده رسمی سیم و کابل مشهد در شرق تهران با بیش از35سال سابقه فعالیت در صنعت برق و همچنین عمده فروش لوازم برقی ساختمان اعم از انواع لوله های برق، سیم وکابل،کلید و پریز،روشنایی و غیره با نام فروشگاه ایران الکتریک فعالیت دارد و از خوش نام های منطقه شرق تهران از لحاظ ارائه کالاهای مناسب،با کیفیت و به قیمت میباشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]