اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990104460019365

مرز مشترک آمریکا کانادا بسته شد

کد: 13990104460019365

https://bit.ly/3boxrFH

، تهران , (اخبار رسمی): در پی نفوذ ویروس کرونا در نیمکره غربی زمین، دو کشور ایالات متحده و کانادا که طولانی ترین مرز زمینی جهان را دارند، در توافقی دوجانبه تصمیم به بستن موقت این مرز به روی مسافرانی که سفر غیرضروری دارند گرفته‌اند. این اقدام در راستای محدود نمودن گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده است.

مرز مشترک آمریکا-کانادا بسته شد
مرز مشترک آمریکا-کانادا بسته شد

در پی نفوذ ویروس کرونا در نیمکره غربی زمین، دو کشور ایالات متحده و کانادا که طولانی ترین مرز زمینی جهان را دارند، در توافقی دوجانبه تصمیم به بستن موقت این مرز به روی مسافرانی که سفر غیرضروری دارند گرفته‌اند. این اقدام در راستای محدود نمودن گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده است.

مرز مشترک آمریکا کانادا بسته شد

پردزینت ترامپ اولین فردی بود که امروز 18 مارس 2020 این اقدام را از طریق توییر به همه اطلاع داد. وی در حساب توییتر خود نوشت:

«ما بر اساس توافق دوجانبه به طور موقت مرزهای شمالی را با کانادا به روی سفرهای غیرضروری می‌بندیم. تجارت مشمول این محدودیت نمی‌شود. جزییات متعاقبا اعلام خواهد شد!»

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو نیز اعلام کرده توریست‌ها و خریدکنندگان مجاز به تردد از این مرز نیستند. او نیز امروز 18 مارس 2020 این خبر را بیان کرد. کانادایی‌هایی که در ایالات متحده حضور دارند می‌توانند به کانادا برگردند. کامیون‌ها نیز، برای رساندن مواد غذایی، دارو و سوخت به هر دو کشور حق تردد از این مرز را دارند.

البته کانادایی‌هایی که دارای علائم کرونا هستند مجاز به سوار شدن در هواپیما نیستند بلکه می‌توانند از مرز زمینی وارد کانادا شوند. نخست وزیر کانادا آقای جاستین ترودو در پاسخ به یک خبرنگار گفته است که البته گزینه محدودیت‌های سفری در داخل کانادا هنوز روی میز است که در صورت اضطرار اقدام مقتضی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

همین دو روز پیش 16 مارس بود که جاستین ترودو خبر ممنوعیت سفر تمام اتباع خارجی به داخل کانادا را اعلام کرد و البته بیان داشت که فعلا شهروندان ایالات متحده مشمول این محدودیت نخواهند بود. بسته شدن این مرز مشترک نشان می‌دهد که کانادا عزمی راسخ در مبارزه با کرونا دارد. این در حالی است که آمریکا شریک تجاری اصلی کانادا است و بالغ بر 70 درصد صادرات کانادا وارد آمریکا می‌شود.

ممانعت از ورود آزادانه افراد ضربه دیگری به اقتصاد هر دو کشور وارد خواهد کرد و آسیب پذیرترین صنایع در این میان گردشگری خواهد بود. گفتنی است روزانه 200 هزار نفر برای کار، سفر، خرید و بازدید از خانواده از این مرز تردد می‌کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره فرصت‌های طلایی ورود به بازار کار کانادا و خدمات ویژه می‌توانند با مشاوران کارپیرا کاریابی تخصصی کانادا در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاریابی بین المللی کارپیرا

کاریابی بین المللی کارپیرا در طول سالها به یکی از پیشگامان عرصه اشتغال و کاریابی بین المللی مبدل شده است. ما دانش وسیع خود از خواسته ها و نیازهای شغلی کارجویان ایرانی را با دانش، تخصص و مهارت خود در حوزه اشتغال بین المللی ترکیب می کنیم تا ارائه دهنده خدمات جامع و تخصصی برای کارفرمایان و کارجویان باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار