اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901064602914666

بازی‌های تلفنی؛ در حین تماس تلفنی با کودکان بازی کنید

کد: 139901064602914666

https://bit.ly/3bneweg

، اصفهان , (اخبار رسمی): در بین تماس تلفنی می‌توان بازی‌هایی از جمله انواع بازی‌های حدس زدنی، بازی‌های نمایشی، بازی گروه موزیک خانوادگی و انواع بازی با قافیه‌ها را انجام داد. لطفا از این بازی‌ها غافل نشوید.

بازی های تلفنی
بازی‌های تلفنی؛ در حین تماس تلفنی با کودکان بازی کنید

همیشه مرسوم بود در دید و بازدید عید علاوه بر این که کودکان با یکدیگر بازی می‌کردند، بزرگترها هم با کودکان برخی بازی‌ها را انجام می‌دادند. حال که قرار است عید دیدنی امسال، عید شنیدنی و دید و بازدید تلفنی باشد، بد نیست باهم مرور کنیم آیا می‌توان از پشت تلفن هم بازی کرد؟

بله می‌شود با یک تماس تلفنی که حتی فقط تماسی صوتی باشد، برخی بازی‌ها را انجام داد.

مثلا در طی یک تماس تلفنی بخواهید کودک برای شما یک نقاشی غافلگیر کننده بکشد و در تماس بعدی شما باید با راهنمایی‌های کودک حدس بزنید که چه چیزی کشیده است؛ این بازی علاوه بر مهارت دست ورزی و تقویت ذوق هنری کودک، باعث می‌شود کودک درست توصیف کردن را بیاموزد و بتواند مسئله‌ای را خوب تشریح کند.

البته بازی حدس زدن را می‌توان با شکل‌های مختلف و در ساده ترین صورت به شکل معمایی انجام داد یا آن را پیچیده‌تر کرد مثلا به کودک گفت «حدس بزن من الان دارم تو خونه خودمون به چی نگاه می‌کنم؟»

همچنین می‌توانید نمایش بازی را با هم انجام دهید، مثلا داستانی که کودک بلد است را با هم اجرا کنید مثل داستان بزبزقندی و کودک نقش حبه انگور را ایفا کند یا اینکه داستانی برای کودک بخوانید و از کودک بخواهید درر حین داستان صدای شخصیت‌های داستان را اجرا کند، مثلا در داستانی که شخصیت گربه دارد، با گفتن نام گربه، کودک میومیو بگوید؛ این بازی به ظاهر ساده تاثیر شگرفی بر برای حافظه و سرعت عمل دارد و یک همراهی لذت بخش را به قلب‌ها می‌آورد.

شاید بگوئید بچه‌ها حوصله شنیدن قصه صرفا صوتی را ندارند، البته بسیاری از کودکان اگر شرایط فراهم باشد از یک قصه فقط صوتی هم استقبال می‌کنند اما اگر کودک شما حوصله شنیدن دارد بخواهید که بزرگترها بین داستان از بچه‌ها در مورد آنچه تعریف کردند، سوال کنند و ترفند دیگری که می‌توان به آن متوسل شد این است که داستانی که تعریف می‌شود به جای پیروی از واقعیت‌های منطقی، کمی مسخره و احمقانه به نظر برسد تا داستان گویی با تفریح و شادی بیشتر همراه شود.

یک بازی جذاب تلفنی دیگر این است که از کودک بخواهید یک قطعه صوتی برای شنونده خود اجرا کند. می‌توانید خودتان هم با او همراهی کنید و یک گروه موسیقی خانگی با جغجغه‌ها، قاشق‌ها، خودکار و دفترهای در حال ورق خوردن، اشیائی که با دانه‌های حبوبات پر شدهاند و .... برگزار کنید. حتی می‌توان والدین نوازنده و کودک خواننده آهنگ باشند.

شنیدن قافیه‌ها لذت بخش است برای همین شنیدن اشعار و سرودها و حتی آیات کلام خداوند برای افراد شیرین است.

بازی‌های مختلفی با قافیه‌ها قابل طراحی هستند مثلا چند کلمه هم قافیه بگوئید که در بین آنها یک کلمه ناهماهنگ هست تا کودک آن را حدس بزند؛ مثلا در بین دود و رود و چوب، کلمه چوب را باید اعلام کند. با توجه به سن کودک تعداد کلمات را می‌توان بیشتر یا کمتر کرد.

نوع دیگر بازی با قافیه بازی «من اینو میگم، تو چی میگی است؛ مثلا من میگم کتابه؟ مثلا کودک پاسخ می‌دهد نه کباب‌ها یا من میگویم سوپه؟ و کودک به طور مثال می‌گوید نه توپه و به همین شکل ادامه دهید.»

خلاصه کودکان از در خانه بودن خسته می‌شوند، اگر کودک دارید حتما بسترهای این مدل تماس‌های تلفنی با اقوام و آشنایان را فراهم کنید و اگر ندارید حتما سعی کنید در عید شنیدنی با کودکان یکی دو بازی تلفنی انجام دهید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بازی هم بازی

بازی هم بازی نامی است که گروه تبلیغیِ رَیّان در فضای مجازی زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد. فعالیت های گروه تبلیغی ریان در فضای مجازی وبلاگ: بازی مهم ترین شیوه تربیت http://bazihambazi.blog.ir/ تلگرام https://t.me/bazihambazi ایتا https://eitaa.com/bazihambazi سروش https://sapp.im/bazihambazi بله https://ble.im/bazihambazi اینیستاگرام https://www.instagram.com/p/Bs2IXZhHLoQ/?utm_source=ig_share_s مجموعه یادداشت های منتشر شده گروه ریان 1. مجلس مذهبی با چاشنی صبحانه(اصلاح سبک روضه ها اصلاح سبک زندگی) / 2 تجربه های تربیتی مرحوم استاد مجید محربی (رهپو) / 3 مسجد امام اصفهان و بازی بچه ها در افق تمدن نوین اسلامی / 4 بازی کودکان شروع نگاه تمدن ساز واقتصاد مقاومتی / 5 گام اول حداقل دانستنیهای ضروری برای خرید اسباب بازی / 6 گام دوم هدف گزاری های قابل طرح قبل از بازی و خرید اسباب بازی / 7 گام سوم بازی، اسباب بازی و سرگرمی به عنوان یک مهارت / 8 گام چهارم بازی های گروهی و فرهنگ کار جمعی / 9 گام پنجم بازی سازی در افق تمدن نوین اسلامی / 10 آشنایی با سبک استراتژی در بازی‌ها / 11 غفلت از پدافند غیر عامل در نقد محصولات رسانه ای و سینمایی / 12 آشنایی با نظام اسرا / 13 مدیریت بازی کودکان با غذا / 14 از بازی کودکم با وسایل کابینت ها خسته شدم / 15 بازی با مامان بازی با بابا / 16 بازی کودکان با کتاب آری یا نه /

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت