اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901064603714875

انواع روش‌های آنژیوگرافی قلب

کد: 139901064603714875

https://bit.ly/3ds6lzj

، تهران , (اخبار رسمی): آنژیوگرافی یکی از روش‌هایای ست که به صورت کامل می‌تواند وضعیت عروق قلب و میزان گرفتگی آنها را مشخص کند.

انواع روش های آنژیوگرافی قلب
انواع روش‌های آنژیوگرافی قلب

آنژیوگرافی روشی برای تشخیص انسداد عروق کرونری است. معمولا افرادی که دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد که این بیماری منشا حاد ندارد و یقینا مربوط به عروق و رگ‌ها است نیاز به آنژیوگرافی پیدا می‌کنند. آنژیوگرافی چگونه عمل می‌کند.

آنژیوگرافی به نقل از سلامت پدیا، آنژیوگرافی روشی برای تشخیص گرفتگی رگ‌ها و عروق است. این روش سبب می‌شود تا پزشک دقیقا متوجه شود کدام رگ گرفته و یا کاملا مسدود شده است. سپس با روش آنژیوپلاستی به درمان آن می‌پردازد.

آیا باید برای آنژیوگرافی بستری شد؟

حقیقت این است که آنژیوگرافی از دو روش دست و پا انجام می‌شود. کسانی که آنژیوگرافی از طریق دست که همان آنژیوگرافی رادیال نیز نامیده می‌شود، انجام می‌دهند می‌توانند همان شب به بخش منتقل شوند. فرایند انژیوگرافی از این طریق حدود سه ساعت طول می‌کشد. در این صورت اگر فرد مشکل جسمانی خاصی نداشته باشد می‌تواند مرخص شود.

آنژیوگرافی از طریق پا آنژیوگرافی از طریق پا یا همان آنژیوگرافی فمورال کمی سخت‌تر و سنگین‌تر از انژیوگرافی از طریق دست است. در این روش فرد ممکن است نیاز باشد تا بعد از انجام فرایند بستری شود.

آنژیوگرافی چگونه انجام می‌شود؟

پزشک متخصص توسط یک لوله باریک به نام کاتتر که از طریق دست یا پا به درون رگ‌ها هدایت می‌کند، ماده‌ای را به درون رگ‌ها تزریق می‌کند که توسط آن، اشعه ایکس می‌تواند تمام رگ‌ها را اسکن کند و تصویر آن را روی مانیتور به نمایش دربیاورد. در این صورت پزشک می‌تواند تشخیص بدهد کدام رگ نیازمند آنژیوپلاستی است.

مراقبت‌های قبل از آنژیوگرافی چیست؟

معمولا به بیمار توصیه می‌شود که اگر انژیوگرافی از طریق پا انجام می‌شود قبل از فرایند، استحمام کرده و سپس موهای پای خود را شیو کند. هم چنین روز انژیوگرافی نباید مواد غذایی مصرف کند.

آیا انژیوگرافی نیاز به بیهوشی دارد؟

طی این فرایند تنها یک بی حسی موضعی انجام می‌شود و به هیچ گونه بیهوشی نیاز نیست.

مراقبت‌های پس از آنژیوگرافی چیست؟

پس از آنژیوگرافی از طریق دست، بیمار می‌بایست محل پانسمان را فشار دهد تا از خونریزی بیشتر جلوگیری شود. اگر این عمل از طریق ران پا انجام گیرد، پزشک توصیه می‌کند تا فرد چند ساعت دراز بکشد.

پس از این فرایند بیمار باید به مقدار زیادی آب بنوشد تا ماده نمایان کننده از رگ‌ها خارج شود. در کل آنژیوگرافی عمل ساده‌ای است که می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌های تشخیص گرفتگی عروق کرونری است.

هزینه انژیوگرافی قلب با بیمه تامین اجتماعی بیمارانی که تحت بیمه تامین اجتماعی هستند می‌توانند با مراجعه به بیمارستان میلاد و یا شهید لواسانی به صورت رایگان انجام شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان