اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990106460479755

چگونه لوازم صوتی و تصویری منزل را ضد عفونی کنیم؟

کد: 13990106460479755

https://bit.ly/2UATNwO

، تهران , (اخبار رسمی): برای ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری منزل می‌توان از مواد ضدعفونی مانند الکل و وایتکس رقیق شده استفاده کرد. مایع توصیه شده متخصصین تعمیر تلویزیون رایان مخلوط آب و صابون (مایع دستشویی) است که خاصیت قلیایی هم دارد و به پوست آسیب نمی‌زند. ضد عفونی کنترل‌ها را هم فراموش نکنید چرا که بسیار آلوده هستند.

چگونه لوازم صوتی و تصویری منزل را ضد عفونی کنیم ؟
چگونه لوازم صوتی و تصویری منزل را ضد عفونی کنیم؟

این روزها همه جا صحبت از ویروس کرونا و روش‌های مراقبت در برابر این ویروس است. از طرف دیگر همه می‌دانند که لوازم صوتی و تصویری منزل و برخی از اجزای آنها مانند ریموت کنترل‌ها و صفحه کلیدها از آلوده‌ترین نقاط محسوب می‌شوند. در ادامه بررسی شده که چگونه لوازم صوتی و تصویری منزل را ضد عفونی کنیم؟

چگونه لوازم صوتی و تصویری منزل را ضدعفونی کنیم؟

روش صحیح ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری در دو بخش باید بررسی شود:

  1. محلول ضدعفونی مناسب و روش تهیه آن
  2. روش صحیح برای ضدعفونی بدون اینکه دستگاه آسیب ببیند

بر اساس نتایج تحقیقاتی که توسط متخصصین تعمیر تلویزیون رایان در منابع معتبر و کارشناسان بخش سلامت صورت گرفته محلول آب و وایتکس بیشترین توصیه را برای ضدعفونی سطوح دارد. در منابع مختلف غلظت پیشنهادی برای این محلول از یک به صد (صد واحد آب و یک واحد وایتکس) تا یک به پنج (پنج واحد آب و یک واحد وایتکس) پیشنهاد شده است.

محلول دیگری که برای ضدعفونی سطوح می‌توان از آن استفاده کرد الکل است. حداقل میزان خلوص الکل باید 70% باشد تا بتواند اثر بخشی لازم را داشته باشد. نکته مهمی که در بحث الکل باید مورد توجه قرار بگیرد سمی بودن الکل صنعتی برای بدن و قابلیت جذب پوستی آن است که متاسفانه در اکثر منابع نادیده گرفته می‌شود.

پیشنهاد متخصصین رایان برای ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری منزل استفاده از مایع آب و صابون است. برای ساخت این محلول که برخلاف وایتکس و الکل که خاصیت اسیدی دارند و به پوست آسیب می‌زنند خاصیت قلیایی دارد و تنها با استفاده زیاد می‌تواند باعث خشکی پوست شود. برای ساخت این محلول ضدعفونی آب و مایع دستشویی را به نسبت یک به چهار (4 واحد آب و یک واحد مایع دستشویی) را با هم مخلوط کنید و برای ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری منزل مانند تلویزیون ، سینمای خانگی و دی وی دی پلیر از آن استفاده کنید.

روش صحیح ضدعفونی لوازم صوتی و تصویر منزل

برای ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری باید به گونه‌ای عمل شود که آنها آسیب نبینند و در عین حال مراحل ضدعفونی به درستی انجام شود. متاسفانه در اکثر موارد عملیات ضدعفونی سطوح مختلف این دستگاه‌ها به درستی انجام نمی‌شود و یا باعث آسیب دیدگی آنها می شود.

برای انجام ضدعفونی لوازم صوتی و تصویری روش صحیح استفاده از دستمال مناسب و اسپری کردن مایع ضدفونی کننده روی دستمال است و نه اسپری مستقیم روی دستگاه. برای انجام این کار می‌توانید از گازهای استریل شده استفاده کنید. نکته بعدی تمیز کردن خطی است. سطوح مختلف دستگاه را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و هر بخش را از ابتدا تا انتها فقط یکبار دستمال بکشید و با دستمال آلوده مجددا برگشت نداشته باشید.

دستمال مخصوص تلویزیون

تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی نسبت به سایر لوازم صوتی و تصویری از حسایت بالاتری نسبت به رطوبت برخوردار هستند و بسیاری از آنها به دلیل ایرادی که به آبخوردگی پنل تلویزیون معروف است به نمایندگی تعمیر تلویزیون رایان مراجعه می‌کنند.

پنل و یا همان صفحه نمایش آسیب‌پذیرترین قطعه در تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی است و تمیز کردن و ضدعفونی آن باید با دقت زیادی انجام شود. برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون به روش گفته شده در بالا عمل کنید و به هیچ وجه مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری نکنید. صفحه نمایش تلویزیون در برابر موارد شیمیایی بسیار مقاوم است اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که مایع پاک کننده بعنوان یک ماده رسانا روی صفحه نمایش حرکت کرده و از فاصله بین قاب و صفحه به مدارات حساس پنل آسیب بزند.

ایجاد آبخوردگی پنل تلویزیون باعث آسیب دیدگی برد آدرس و فلت‌های پنل می‌شود و تعمیرات تلویزیون در این حالت هزینه زیادی را ایجاد می‌کند که می‌توانیم با کمی دقت از آن جلوگیری کنیم.

ضدعفونی کردن ریموت کنترل

ریموت کنترل‌ها بیشترین ارتباط لمسی را با افراد دارند و به همین دلیل حتی در شرایط عادی هم میزان بالایی از آلودگی را دارا هستند. ضدعفونی ریموت کنترل‌ها به دلیل ساختار خاص اغلب آنها ممکن است باعث آسیب دیدگی آنها شود. برای جلوگیری از آلودگی ریموت کنترل‌ها و یا جلوگیری از ناقل بودن آنها می‌توان از پوشش‌های پلاستیکی استفاده کرد.

لازم نیست از جلدهای خاص استفاده کنید. ساده‌ترین روش استفاده از کیسه فریزر برای جلد کردن ریموت کنترل‌ها و جداسازی و تجدید آن در فواصل زمانی کوتاه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه تخصصی رایان

خط مشی رایان ارائه خدمات تعمیر تلویزیون ( LED , LCD , Plasma ) ، تعمیر سینمای خانگی ، تعمیر دی وی دی پلیر و به طور کلی مجموعه لوازم صوتی و تصویری با تکیه بر متخصصین مجرب و متعهد و بالاترین کیفیت ممکن است. رایان نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه و دارای مجوز فعالیت از اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران لوازم صوتی و تصویری استان تهران می باشد.

اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]