اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990107460666557

اقدامات مراقبتی از ویروس کرونا در سفر

کد: 13990107460666557

https://bit.ly/3bvAJai

، تهران , (اخبار رسمی): انجمن بین المللی کرونا پروتکل‌های پیشرفته‌ای را برای اعضای خود در تلاش برای جلوگیری از انتقال بیماری در مسافرت‌های هوایی انجام داده است.

اقدامات مراقبتی از ویروس کرونا در سفر
اقدامات مراقبتی از ویروس کرونا در سفر

انجمن بین المللی کرونا پروتکل‌های پیشرفته‌ای را برای اعضای خود در تلاش برای جلوگیری از انتقال بیماری در مسافرت‌های هوایی انجام داده است.

سلامتی و ایمنی مسافران و خدمه هواپیماهای مسافرتی، اولویت اول ایرلاین‌ها است.

یکی از دستور العمل‌ها انجام آزمایش کرونا برای خدمه و پرسنل هوایی است برای هر کسی که تماس نزدیکی با هر کسی که مظنون به کروناویروس است. پس از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، هواپیما و بلیط قطار باید به این نکته توجه داشته باشید.

حتی در آسیا، احتمال مواجهه با شخصی که در معرض ویروس قرار گرفته است، از سوار شدن او به هواپیما جلوگیری می‌شود.

به دنبال اقدامات ایمنی پیشگیرانه توسط برخی از فرودگاه‌های مهم و شلوغ بین المللی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پس از شیوع آن در ووهان، چین، بسیاری دیگر اقدامات مشابهی را آغاز کردند. کورونا ویروس در یک ماه به 32 کشور دیگر گسترش یافته است و به دلیل بسته شدن مرزها و فوریت‌های پزشکی اعلام شده توسط تعدادی از کشورها، مرزها را بسته است.

شیوع کروناویروس که تقریباً 75،000 در چین بیمار شده و بیش از 2،000 نفر را در سراسر جهان کشته است، سفر و تجارت را در سراسر جهان افزایش داده است. با توجه به شیوع این بیماری که COVID-19 نامگذاری شده است، مسافران برایشان سوال پیش می‌آید که سفرشان را چه بکنند.

حتما پس از خرید بلیط اتوبوس و  قطار نکات زیر را رعایت کنید.

مرتباً دستان خود را بشویید

  • دستان خود را مرتباً با صابون و آب بشویید یا اگر دستانتان به وضوح کثیف نیست، از مالیدن دست بر الکل استفاده کنید.
  • چرا که شستن دستان خود با صابون و آب یا استفاده از مالش دست الکل باعث از بین رفتن ویروس روی دستان می‌شود.

بهداشت تنفس

  • هنگام سرفه و عطسه، دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بپوشانید. بلافاصله دستمال را درون سطل زباله ریخته و دستان خود را با مالش یا صابون و آب مبتنی بر الکل تمیز کنید.
  • پوشاندن دهان و بینی در هنگام سرفه و عطسه از شیوع میکروب و ویروس جلوگیری میکند. اگر به دستان خود عطسه کرده یا سرفه کنید، ممکن است اشیاء یا افرادی را که لمس می‌کنید آلوده کنید.

حفظ فاصله اجتماعی

  • حداقل 1 متر فاصله بین خود و سایر افراد به خصوص افرادی که سرفه می‌کنند، عطسه می‌کنند و تب دارند را حفظ کنید.
  • وقتی شخصی که به یک بیماری تنفسی آلوده است، مانند 2019-nCoV ، سرفه یا عطسه ، قطرات کوچک حاوی ویروس را ایجاد می‌کند. اگر خیلی نزدیک هستید، احتمال انتقال ویروس به شما زیاد است.

از لمس چشم، بینی و دهان خودداری کنید

چرا که دست بسیاری از سطوح لمس آلوده به ویروس را لمس می‌کند. اگر با دستان آلوده چشم، بینی یا دهان خود ارتباط دارید، می‌توانید ویروس را از سطح به خود انتقال دهید.

اگر تب، سرفه و مشکل در تنفس دارید، سریعاً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

اگر به منطقه‌ای در چین سفر کرده‌اید، که در آن کرونا گزارش شده است یا در صورتی که با کسی که از چین سفر کرده است و دارای علائم تنفسی بوده است ارتباط داشتید به پزشک مراجعه کنید.

هر وقت تب، سرفه و مشکل در تنفس دارید لازم است سریعاً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید زیرا این ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا وضعیت جدی دیگر باشد. علائم تنفسی با تب می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و بسته به تاریخچه و شرایط سفر شخصی شما ، 2019-nCoV می‌تواند یکی از این موارد باشد.

اگر علائم تنفسی خفیف دارید و سابقه مسافرت به داخل یا داخل چین ندارید، بهداشت تنفس و دست را با دقت رعایت کرده و در صورت امکان در خانه بمانید تا بهبود یابید.

  • به عنوان یک احتیاط عمومی، هنگام بازدید از بازارهای زنده حیوانات، بازارهای مرطوب یا بازار محصولات حیوانات، اقدامات بهداشت عمومی را انجام دهید
  • از شستن منظم دست با صابون و آب آشامیدنی پس از دست زدن به حیوانات و محصولات حیوانی اطمینان حاصل کنید. از دست زدن به چشم، بینی یا دهان خودداری کنید. و از تماس با حیوانات بیمار یا محصولات حیوانی فاسد اجتناب کنید. از هرگونه تماس با حیوانات دیگر در بازار (به عنوان مثال، گربه‌های ولگرد و سگ، جوندگان، پرندگان) به شدت جلوگیری کنید. از تماس با زباله‌های حیوانی آلوده یا مایعات موجود در خاک یا ساختار مغازه‌ها و امکانات بازار خودداری کنید.

از مصرف محصولات حیوانی خام خودداری کنید

گوشت، شیر یا اندام‌های حیوانی را با احتیاط استفاده کنید تا از آلودگی متقابل با غذاهای بدون پخت و پز مواد غذایی جلوگیری شود.

پس از مطالعه موارد بالا توجه داشته باشید که موارد گفته شده را برای انجام تمامی سفرهای خود رعایت کنید تا به این ویرس مبتلا نشوید. رعایت این نکات مربوط به تمامی سفرها اعم از داخلی و خارجی است چرا که این ویروس علاوه بر داخل ایران به خارج از آن هم سرایت کرده پس باید تمامی نکات بهداشتی را رعایت کرد تا سلامتی به خطر نیفتد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

علی بابا

علی‌بابا نه تنها کامل‌ترین سیستم جستجوی بلیط‌های سیستمی و چارتر است، بلکه امکان رزرو و خرید بلیط را در کمترین زمان ممکن، برای‌تان فراهم می‌کند. داشتن سفری آسان و مطمئن، یکی از آن مواردی است که کیفیت زندگی‌مان را بالا می‌برد و علی‌بابا، همه‌جوره سعی دارد تا هم‌وطن‌هایش بهتر زندگی کنند و از لحظه لحظه‌ی آن، لذت ببرند. حالا، برای اینکه علی‌بابا، حجت را بر مسافرانش تمام کرده باشد، امکان استرداد آنلاین را نیز، به باقی امکاناتش اضافه کرده است تا در هر لحظه از شبانه‌روز که دچار مشکلی شدید و از سفرتان بازماندید، بتوانید بلیط‌تان را کنسل کرده و با کمترین هزینه‌ی جریمه‌ی کنسلی، مبلغ بلیط را در حساب‌تان داشته باشید. سایت علی‌بابا، محصول همکاری نزدیک و دو طرفه‌ی آژانس سفرهای علی‌بابا و شرکت فرانگر است. ما امیدواریم که نوآوری و خلاقیت‌مان در این مسیر طولانی، با استقبال شما همراه بشود. آژانس سفرهای علی بابا در تاریخ 25/10/1390 با شماره ثبت 420571 به ثبت رسیده و متولد شد و دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است. کلیه‌ی حقوق مادی معنوی این سایت متعلق به این شرکت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی